Sari la conținut
Forum Roportal
Gambit7777

Un mic sfat achizitionare smartphone nou !

Postări Recomandate

din cate inteleg de la mai multi oameni cica nu s-ar merita sa cumperi lg-ul ca ei nu sunt experti in telefoane mobile, mai mult in frigidere s.a.m.d (electrocasnice)

 

 

Si acei oameni presupun ca sunt ei experti in telefoane mobile de ofera asa opinii ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plimba-te prin 2-3 magazine care au telefoane si vezi care iti plac, apoi le compari si cauti detalii pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Naeema - spuneau ca cica au avut si s4 si g2 si cica ar fi mai bun s4 .... dar eu constat ca nu prea e asa, are doar cateva chestii in plus, nu extreme, gen super amoled sau corning gorilla glass 3 ..... Dar tot g2 mi se pare mai bun.

 

Ma gandesc si la LG G PRO - iauite, la altex in momentul asta e 1,600 ron, hmm, suna bine.

 

@Puferiu - Nu prea imi place sa ma plimb prin magazine si sa ma joc pe ele, mai bine ma uit la 1,000 de videoclipuri pe net cu teste s.a.m.d.

 

Oricum, cum mi-au zis toti, pana de black friday mai e, dar mult nu pot zice ca mai e si in momentul in care vreau sa cumpar sa stiu exact in acel moment ce vreau, si de asta ma gandesc foarte bine acuma.

 

Ma intereseaza mult si telefoanele One plus One si XIAOMI MI 4, dar nu cred ca vor aparea pana de black friday in Romania.

 

Ma mai gandesc sa strang putin mai mult corzile si sa incerc sa i-au un galaxy note 3, dar nu stiu daca voi reusii.]

 

Acum sa vad ce mai apare, cum mai evolueaza preturile ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cunosc nimic despre G2 ala, deci nu pot sa ma pronunt despre acel telefon in particular, dar eu am un LG Nexus 5 si sunt foarte multumita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate observ pe net, ar fi peste nexus 5, g2-ul, dar normal ar fi si peste s4.

Problema e ca multi mai mult recomanda s4 decat g2, si totusi din cate observ eu e mai bun g2.

 

Are cateva lipsuri fata de s4, dar minore, in plus am mai auzit ca cica dupa un anumit timp se strica s4 de dabea mai merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca G2 e mai bun ca Nexus (poate ca este) ci sa sunt facute de LG, ambele. Asta pentru cine zicea ca LG e caca la facut telefoane. Nu or fi ei ca Samsung sau Apple dar nici caca nu sunt.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat acuma si la telefonul LG G PRO 2 - 1,700 RON acum pe emag si nu numai, deja stoc epuizat....

 

O comparatie cu galaxy note 3, destul de putin mai slab fata de el, totusi m-a surprins putin pretul.

 

Surprize pe zi ce trece.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu cred ca se gaseste modelul asta pe piata, dar se poate comanda on line si e livrat din afara.

 

Ti se pare mare pretul sau mic ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu, chiar e si in Romania, l-am vazut adineauri la emag.

 

Si pretul e mai mult decat perfect la 1,700 ron, iar note 3 e 2,200 ron pai sunt 500 ron diferenta, iar ca putere mare nu prea ar fi, deci cam s-ar merita, oricum vad ca apar device-uri din ce in ce mai mult, si scad simtitor preturile.

 

 

Ma gandesc din ce in ce mai mult la telefonul acesta ---> http://rodroid.ro/products/oneplus-one-3gb-ram-16gb-rom

 

Deja a aparut si in Romania, cred ca va aparea in curand si pe site-urile mari de gadget-uri :>

 

Daca de black friday il gasesc cu vreo 1,400 ron, clar ca il i-au, pai din tot ce se vede, e cu mult peste majoritatea telefoanelor de pe piata, si totusi e o chinezarie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbeam de unde stau eu, ca nu se gaseste pe piata. E diferenta intre ce telefoane se gasesc in Europa si cele din Canada si USA. Voi aveti selectie mai mare acolo. La preturi la fel e diferenta.

Spre exemplu telefonul ala OnePlus One costa 435 $ CAD (echivalent la 399 $ USD) mai ieftin decat costa in Romania.

1599 RON (pretul redus) = 524 $ CAD

1762 RON (pretul original de pe site-ul ala) = 577 $ CAD

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×