Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mda, grea sau ușoară. Acum depinde de experiența fiecăruia, nu știu, e greu de dat verdicte în acest sens. Depinde de noi, în ciuda tuturor experiențelor, unele mai puțin plăcute, să-i descoperim frumusețea în clipa care tocmai trece. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce e ironic?

Cand ajungi sa ii descoperi frumusetea, timpul zboara..

 

Dar e foarte frumoasa viata. Nici nu are cum altfel. E viata noastra.

A noastra si a nimanui altcuiva :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Constanta e un oras ..nu stiu. Nu m-a atras niciodata. Tie ce iti place la ea? De ce nu il schimbi, orasul, zic?

 

Iasiul...e ceva fenomen pentru mine acolo. Il simt ca pe ceva viu, nici nu stiu cum sa explic. Ca pe o rana deschisa..

Ce intrebare ciudata i-ai pus! Un loc iti place si pt  ca te leaga de el multe. Sau mai ales pt asta. Si numai acela care se simte legat de un anumit loc ii poate vedea o anumita frumusete, una care altora le ramane ascunsa, inaccesibila. Si cred ca si frumusețea interioara a unui om poate face un loc sa fie special, chiar mai special decat alte locuri care la prima vedere te orbesc cu frumusețea lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi. Pentru altii, nu si pentru mine.

Mie daca nu imi place un loc sau o persoana si..daca nu exista o anumita ,,chimie'' de la inceput, nici nu am cum sa ajung sa iubesc acel loc sau persoana.

 

Ca ne ajuta uneori memoria revederea unor locuri sau oameni..de acord. Dar asta nu inseamna ca locul sau omul inseamna ceva special pentru tine.

Iar pe de alta parte, ajungem sa ne autoferecam singuri in diverse moduri. Spunea cineva odata ca noi, oamenii, nu avem radacini ca si copacii. Suntem facuti sa calatorim. Si se mai spune ca fix acolo te intalnesti cu tine, in afara spatiului de confort, in necunoscut.

 

Si nici macar nu e vorba de aspectul fizic - tu singura ai tras concluzia asta - este vorba de chimie, energie, intuitie - daca vrei. Iasiul nu este deloc un oras frumos, are insa niste zone aparte si o energie devastatoare..pt mine. Nu am amintiri anume acolo, decat locul in sine si ceea ce a starnit el in mine.

 

Eu nu il intrebam pe Vri ce iubeste la Constanta , ci de ce nu pleaca + ce ii place la ea. Si consider ca mi-a raspuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija de tine, micuto!

Acum ca a iesit soarele si a trecut iarna, viata e putin mai usoara :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Misto piesa asta.

It suits you :)

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×