Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 31.01.2017 la 22:53, Allexandrra a spus:

Tocmai citeam un articol al Alinei Mungiu despre toata tarasenia. Contine niste chestii faine, printre care:

 

``Războiul civil pe care îl vedem nu e despre integritate, foloseşte doar pe unii oameni care cred în ea, şi face praf democraţia şi statul de drept. Cîştigătorii alegerilor vor să fie deasupra legii. Pierzătorii vor să le cîştige la masa verde``.

 

http://adevarul.ro/news/politica/alina-mungiu-pippidi-s-aradicalizat-politica-romani-1_589060625ab6550cb8f77123/index.html

 

Comentariile ei mi se par pertinente. Românii, din 89 și până acum tot dau jos. Au trecut și de haine și dau jos neuronii.

Ar da jos PSD dar le este frică de ceea ce rămâne.

romaniacurata.ro/psd-versus-partidul-muie-psd-o-alegere-curat-europeana/

Iar ce spunea acum un an jumate pare destul de actual:

Un singur lucru e nou. Guvernul vrea să taie fondurile SRI, o mişcare fără precedent. SRI, care a scăpat din comisia de anchetă fără să ne spună cum de a luat Ghiţă aproape un miliard şi de ce nu e cercetată sursa banilor din România TV şi a altor organe de presă cu finanţare ascunsă, era cel din spatele amenzilor după demonstraţii, ei făceau poze şi dosare la tineri (la cei cu potenţial de lideri şi care nu puteau fi şantajaţi). SRI nu mai are de ce să oprească vreo demonstraţie. Dimpotrivă. Regimul actual e cea mai mare ameninţare la adresa lor de cînd sunt ei, mai ales după un an în care şi-au făcut pensii speciale şi mărit salarii prin hotărîri de guvern secretizate şi zece ani de acumulat puteri din decizii CSAT. Serviciile ameninţate de tăierea bugetară au devenit brusc prietenele  străzii, şi de unde mîna nevăzută ne punea piedici de tot felul, acuma în mod miraculos totul se agregă.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 24.02.2018 la 21:35, Vriies a spus:

Ah, da, îmi doresc, așa, ca în viitorul concediu să ajung și eu în Ardeal, poate chiar în Cluj, ca să putem povesti mai pe îndelete :)

Mi-am dat seama că a trecut și anul ăsta și tot nu ai ajuns in Cluj. Te aștept în 2019, să știi. La Cluj sau la munte :)

 

Un alt fel de colind, de doruri de sfârșit de an..

 

 

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 hours ago, Stu' said:

Mi-am dat seama că a trecut și anul ăsta și tot nu ai ajuns in Cluj.

Te aștept în 2019, să știi. La Cluj sau la munte :)

 

N-am ajuns, așa e! Și am numai 'egrete :sad:

Gata! Atât la Cluj, cât și la munte! :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, nici eu nu am mai reușit, deși chiar de curand, in prima saptamana a lui decembrie am fost in apropiere. Pe 1 decembrie la Alba Iulia si alte vreo sase zile la Bistrita.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, și mai e ceva. Stu, alerg spre tine, la Cluj sau la munte, nu contează, ne întâlnim oriunde, dar cu o singură condiție...

Să fim doar noi, fără *adal! :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Ah, și mai e ceva. Stu, alerg spre tine, la Cluj sau la munte, nu contează, ne întâlnim oriunde, dar cu o singură condiție...

Să fim doar noi, fără *adal! :laugh:

Cand ajungi la Cluj, dai un semn si va las singurei.:smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, adal* said:

Cand ajungi la Cluj, dai un semn si va las singurei.:smile:

:angry:...(beep!) :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Veniți toți deodată sau separat, nu importă.

Fac fata :d

este destul Stu pentru toți.

adevarul e că am devenit mai darnică în ultima vreme. Nu ma întrebați de ce.

 

Cum sărbătoriți voi Crăciunul?

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
33 minutes ago, Stu' said:

Veniți toți deodată sau separat, nu importă.

Fac fata :d

este destul Stu pentru toți.

adevarul e că am devenit mai darnică în ultima vreme. Nu ma întrebați de ce.

 

Cum sărbătoriți voi Crăciunul?

Uau, darnică! 

Eh, ești tu drăguță și scumpă, că te mai bagi la goange cu noi pe forum! :smile: Muah și încă 17 pupici! :laugh:

 

Cum să-l sărbătorim? poi, am tot spus, cu prieteni, rude: sarmale, cârnați, friptură, alea-alea, restul țuică, vin, bere și alte alea-alea. Și nu în ultimă instanță...gândul frumos și alea de bine :smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Așa e frumos Crăciunul. Daca ai familion, cu familionul. Daca nu, te aciuezi pe langa niste prieteni oameni buni.

In decembrie am cele mai intense trăiri. Interior, zic. Anii ăștia m-am ocupat mai mult de alții, altele - mai puțin de mine.

Vreau sa schimb asta in 2019.

Tu ce vrei sa schimbi în 2019?

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×