Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aici nu e vorba ca sunt victime! Doar ca nu sunt vinovate! Ele au cerut sa le fie decontate operațiile? S-au operat pe gratis?

Nu și nu! Si-a plătit operațiile,ce au făcut doctorii după este fix problema lor!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post

Mi se pare foarte urat din partea pacientelor ca au dat declaratii la tv.Pana la urma si ele au acceptat situatia iar acum pozeaza in victime...urat...

http://m.stiri.tvr.ro/article/43718

Eu nu cred ca pozeaza in victime , parte din ele nici macar nu stiu pe ce lume se afla si in ce s-au bagat alegand o cale frauduloasa. Exemplul Pricilla , aceasta domnisoara care parca da un interviu "de bine" pentru o publicatie de moda, inocenta jucandu-se studiat cu mainile prin par http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/schema-prin-care-statul-deconta-silicoane-la-spitalul-de-arsi-doar-in-contul-unui-medic-s-au-gasit-700-000-de-euro.html .Am tot urmarit acest forum , discutiile de pe aici sunt de tot felul : informare, dezinformare uneori , reclama , rabufniri, frustrari, exuberanta.Am citit chestii haioase de genul " am printat poza cu nasul tau , merg la dr. X si ii spun sa-l faca la fel" :)...si pentru mine asta se traduce cam asa " eu mi-s plastic, e fantastic, decupeaza " Alegerea medicului trebuie sa fie una asumata si ideal ar fi sa nu fie bazata pe exuberanta sau nemultumirea altora pentru ca apoi ne intrebam : "cine n-a avut mana buna , eu cand am ales plecand de la experienta lui x sau y sau medicul cand a taiat"...si dupa ce am ales medicul , hai sa ne gandim si daca este legala varianta prin care ni se propune operatia...pentru ca apoi se da cu "subsemnatul" la rubrica "aici sunt banii dumneavoastra" ;)

Partajează acest post


Link spre post

Eu zic ca domnisoara Priscilla nu trebuia sa vorbeasca deloc cu presa,din respect pentru medicul care a operat-o...unde mai pui faptul ca a mai si spus ca multe prietene de-ale ei s-au operat la dl.dr.Antohi.Mi se pare foarte urat din partea ei...nu trebuia sa comenteze.Au mai fost si alte fete care au iesit din spital si nu au vorbit cu presa...Priscilla parca abia astepta sa o bage si pe ea cineva in seama...a spus pana si adresa de facebook...Pana la urma este si vina ei pentru ca ea a ales spitalul si din respect pentru medicul care a operat-o si care a facut o treaba buna nu trebuia sa spuna ce a spus.Cel mult putea spune: "No comment."

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post

http://goo.gl/I1Yr6v

 

"Atâta vreme cât principiul dezbină și stăpânește funcționează, nu e de mirare că ne lăsăm ațâțați unii împotrivă altora. Suntem manipulați să vedem răul de la suprafață, ca și cum ne-am uita speriați și încrâncenați la bubele care ne-au apărut pe corp. Un medic bun te va face să înțelegi de ce au apărut acele bube și să acționezi asupra cauzei, ca să înlături efectul. Nouă ni se dă câte-o pomadă, ne trece o bubă și apoi ne uităm mirați cum apare în altă parte și, tot așa, ne ținem ocupați, tratându-ne bubele doar la suprafață."

 

merita citit tot.

Editat de catcatcat

Partajează acest post


Link spre post

http://goo.gl/I1Yr6v

 

"Atâta vreme cât principiul dezbină și stăpânește funcționează, nu e de mirare că ne lăsăm ațâțați unii împotrivă altora. Suntem manipulați să vedem răul de la suprafață, ca și cum ne-am uita speriați și încrâncenați la bubele care ne-au apărut pe corp. Un medic bun te va face să înțelegi de ce au apărut acele bube și să acționezi asupra cauzei, ca să înlături efectul. Nouă ni se dă câte-o pomadă, ne trece o bubă și apoi ne uităm mirați cum apare în altă parte și, tot așa, ne ținem ocupați, tratându-ne bubele doar la suprafață."

 

merita citit tot.

 

Nu neaga nimeni ca n-au facut si bine, IN DEFINITIV ASTA LE E MESERIA, dar nu mai spuneti ca-s fiinte nobile, pentru ca atunci nu ar fi ales sa opereze folosind hoteste infrastructura spitalului, ci ar fi inchiriat sali in clinicile private si ar fi operat cinstit.

 

Baietii astia nu primeau 300 RON pentru ca au extirpat o tumora si a vrut pacientul sa le multumeasca cu cat putea el ca e de notorietate ca au salarii ridicole, ei facusera industrie. Nu luau 1.000 RON pe o rinoplatie, luau pretul pietei, doar ca ramaneau cu toti banii pentru ca nu mai plateau sala si materialele si nic impozit la stat. Ei facusera o industrie din treaba asta. Cand te gaseste politia cu atatia bani cu cati a gasit-o pe Isac e clar ca nu mai iei bani ca n-ai ce pune pe masa, ci din lacomie.

 

Bine ca s-au gasit acum diversi care sa-i scuze, e ca-n cazul ui Gica Popescu, un infractor condamnat pe care-l vrea lumea gratiat ca a fost fotbalist bun si e valoare nationala.

 

Va amintiti de profesorul Pesamosca, care chiar n-a luat bani de la pacienti si care inainte sa moara era atat de sarac incat locuia tolerat intr-o camaruta in spital? Au fost multe reportaje la televizor cu cative ani in urma. Ala era un medic care merita tot respectul ca si-a cinstit juramantul si nu si-a murdarit halatul.

Editat de Littlemasha

Partajează acest post


Link spre post

Eu zic ca domnisoara Priscilla nu trebuia sa vorbeasca deloc cu presa,din respect pentru medicul care a operat-o...unde mai pui faptul ca a mai si spus ca multe prietene de-ale ei s-au operat la dl.dr.Antohi.Mi se pare foarte urat din partea ei...nu trebuia sa comenteze.Au mai fost si alte fete care au iesit din spital si nu au vorbit cu presa...Priscilla parca abia astepta sa o bage si pe ea cineva in seama...a spus pana si adresa de facebook...Pana la urma este si vina ei pentru ca ea a ales spitalul si din respect pentru medicul care a operat-o si care a facut o treaba buna nu trebuia sa spuna ce a spus.Cel mult putea spune: "No comment."

 

 

Exact.Aceeasi atitudine m-a intrigat si pe mine. Aceasta "domnisoara" a fost foarte incantata de atentia ce i s-a acordat! Astazi asteptam deciziile Instantei. Vom vedea cine va fi arestat si in ce conditii.

Partajează acest post


Link spre post

din cite stiu se pot efectua intervenții contra cost in spitalele publice chiar daca nu esti asigurat, chiar daca nu ai trimitere, etc.

pur si simplu cumperi un serviciu medical, plătești spitalizarea, medicamentele, serviciile personalului, etc

nu e nimic excepțional in a alege o intervenție de ordin estetic intr-un spital public, poti face asta cam pe oriunde in țările europene.

 

cit despre giga popescu si dr Pesamosca, începem sa intram in erori logice si argumentații false...

 

iar referitor la provenienta sumelor de bani vehiculate, deocamdată sintem la nivel de speculatii (si, as zice, manipulare media). de-aia si exista o ancheta in desfășurare. pai nu?

Partajează acest post


Link spre post

Va amintiti de profesorul Pesamosca, care chiar n-a luat bani de la pacienti si care inainte sa moara era atat de sarac incat locuia tolerat intr-o camaruta in spital? Au fost multe reportaje la televizor cu cative ani in urma. Ala era un medic care merita tot respectul ca si-a cinstit juramantul si nu si-a murdarit halatul.

Wow...serios?Nu stiam despre profesorul Pesamosca...RESPECT!

Exact.Aceeasi atitudine m-a intrigat si pe mine. Aceasta "domnisoara" a fost foarte incantata de atentia ce i s-a acordat! Astazi asteptam deciziile Instantei. Vom vedea cine va fi arestat si in ce conditii.

Da...mi-a lasat impresia ca se bucura...isi flutura parul perfect intins si era machiata...parca s-a dus special pentru a vorbi de rau medicul care a operat-o...sa il denigreze si sa spuna in fata intregii tari ca multe prietene de-ale ei s-au operat la dl.dr Antohi...ba mai mult,sa spuna si adresa de facebook...una este sa spui la tribunal si alta este sa te expui la tv si sa arunci cu noroi,sa patezi imaginea medicului care te-a operat.Mi s-a parut ca este putin prea dornica sa apara la tv,si-a asumat pana si riscul de a spune ca a comis o infractiune...Urat,foarte urat...Cel putin asa vad eu situatia... Editat de adina7

Partajează acest post


Link spre post

cit despre giga popescu si dr Pesamosca, începem sa intram in erori logice si argumentații false...

 

iar referitor la provenienta sumelor de bani vehiculate, deocamdată sintem la nivel de speculatii (si, as zice, manipulare media). de-aia si exista o ancheta in desfășurare. pai nu?

 

Nu stiu care e eroarea logica (si la gica popescu, si la acesti medici, se foloseste drept scuza pt comportamentul infractional excelenta profesionala si abia asta e eroare de logica) si nici care e argumentatia falsa, in conditiile in care eu vorbesc din experienta mea: da, am fost la consultatie la Spitalul de Arsi si exact asa faceau dc vroiai sa te operezi la ei, nu inventeaza presa, nu dezinformeaza nimeni.

 

 

Wow...serios?Nu stiam despre profesorul Pesamosca...RESPECT!

 

Uite aici daca vrei sa vezi:

Editat de Littlemasha

Partajează acest post


Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×