Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Perfect rational acest comentariu! La noi totul e o mascarada! Jalnic!

eu cred ca nu ne vor mai opera pe cei care eram programati la spital, chiar daca raman in libertate... tare rau imi pare...:(

Eu sper in clinica privata...

Perfect rational acest comentariu! La noi totul e o mascarada! Jalnic!

 

La spital cu siguranta nu se va mai putea, doar acesta e scopul, in mod normal...Toate programarile cred ca vor fi directionate la clinica privata.Problema este baza de date, care cred ca le-a fost confiscata cu tot cu telefoane...dar ii contactam noi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post

Paste al unui comentator de pe stirileprotv, e o poziție interesantă:

"matache (26.04.2014, 17:12)

da romani, puneti botul la scandal! aici sunt banii vostri! in suta aia de mii de euro! in timp ce voi cascati gura, se mai vinde o uzina, o centrala, energia sau ce o mai fi ramas in tara asta, pe ZERO, cu banii ramasi in parlament! de aia nu o sa aflati nimic oricum, ca acolo e vorba de milioane de euro!

in orice spital se pot face investigatii si operatii cu plata! si preturile sunt afisate pentru toata lumea.. iar spitalul ramane cu bani..

si sa zicem ca au mai facut si magarii.. le trimiteti o citatie, se prezinta la audieri, vedeti ce si cum.. nu trimiteti dupa ei cu mascatii si 12 procurori, 150 de politisti, sa ii luati din paturi cu noaptea in cap, ca niste criminali de rand! sunt medici, mai idiotilor! si oricat ar fi strans ei cu banii de estetice (de inteles, de ce sa nu iei de la o pitipoanca cu bani?!), oamenii aia au operat o gramada de oameni, pe bune.. au replantat maini taiate, au refacut oameni muscati de animale.. pacienti de la care nu au primit nimic, ca nu aveau de unde.. pacientii aia de ce nu ii gasiti?

chiar credeti ca prostiti o lume intreaga, sa uitam unde e problema intr-adevar? aruncati cu milioane de euro in campanie electorala.. aia banii cui sunt? si cum sunt facuti?"

Da draga mea:sunt medici!!!!Puteau sa opereze pitipoancele la privat, nu in spital pe banii nostrii si sa ia spaga...Rusinea este mai mare cu cat te numesti "medic"si ti se ofera posibilitatea de a opera legal la privat dar tu te lacomesti si operezi pe banii statului ca sa primesti o spaga grosolana.Ti se pare moral ca arsii sa stea pe holuri in timp ce distinsii medici operau o pitipoanca ce a facut nu stiu ce ca sa isi puna silicoane...silicoane platite de mine si de tine si ce trebuiau oferite gratis unei femei ce suferea de cancer la san?!Este o ipocrizie iar cei ce aplauda lucrul acesta sunt mai mult decat ipocriti!Au avut de ales,puteau opera la clinicile private ca niste medici cu demnitate si respect pentru meserie dar s-au lacomit si au ales banii,au uitat de juramantul depus...si-au asternut patul,acum sa doarma in el!

Partajează acest post


Link spre post

Sa nu speculam/exageram, nu au fost acuzati, deocamdata, ca ar fi fost lasati la o parte pacienti care aveau dreptul si nevoia sa fie operati in defavoarea "pitipoancelor", nici nu-i vad in stare. Nu cred ca e cazul sa ii transformam acum in monstri.

Partajează acest post


Link spre post

Ai dreptate Mifi.

de ce credeti ca pt a opera o pereche de sani Au lasat Alti pacienti pe planul doi ?

Chiar Daca s au Lacomit la Bani , NU LE CONTESC CALITATILE MEDICALE

 

Si Spuneti sincer : nu ati dat Bani Niciodata Medicilor ? pt alte Probleme spun. haideti sa nu aruncam cu Pietre doar Intr o Parte !! Stim f Bine cum "functioneaza " intreg sistemul medical de la Noi .

 

 

Si de ce pt o rinoplastie ( care nu e intotdeauna un moft ) Sau o Operatie la sani Trebuie sa ne Gandim la "pitipoance" ?

Partajează acest post


Link spre post

Eu zic asa:toti medicii care cer spaga sa fie arestati si amendati,sa li se ia totul.Din moment ce li se ofera posibilitatea sa opereze si in privat de ce sa mai ceara spaga?De ce sa faca rinoplastii,implant fesier,implant mamar,etc.intr-un spital pe banii mei?!Sa le ofere pacientilor respectul cuvenit si sa nu mai faca mofturi!Au depus un juramant,sa il respecte!Da,majoritatea medicilor din Romania si a asistentilor sunt niste MONSTRI deoarece sunt in stare sa te lase sa mori daca nu le dai spaga(cum zicea cineva mai sus despre tumoarea de 2000euro).Vi se pare normal si etic asa ceva?Care este salariul minim in Romania?Cum poti cere bani unei femei ce are 350lei pensie pentru a-i pune mana in ghips...si sa nu te uiti la ea daca nu iti baga bani in buzunar?Da,merita pusi la zid.Da,sunt nemiloasa deoarece silicoanele trebuiau oferite unei femei ce suferea de cancer,nu Andei Adam!De ce sa platesc eu silicoanele Andei Adam?Chiar nu isi permitea ea sa faca operatia la o clinica privata?Cum poate o vedeta sa accepte asa ceva?Cum poate un om de rand sa fie de acord cu spaga in spitale?Da,stim ca exista spaga si avem dreptul la consultatii si la atentia medicilor fara a le oferii plicul cu "atentii"...este o realitate trista si trebuie schimbat sistemul.Legile trebuie inasprite,raul trebuie smuls din radacina!Cand vad medici aroganti mi se face scarba,nu mai au suflete,nu mai au mila...vad doar bani...pe suferinta oamenilor nu mai dau 2lei...va rog sa numiti un singur medic la care ati fost in ultimul an si nu ati oferit spaga...unul singur...

Partajează acest post


Link spre post

Sa fim seriosi, chiar credeti ca acesti medici vor mai opera prea curand?!

 

Zic ca e logic ca inclusiv pe parcursul procesului penal sa nu li se mai permita exercitarea profesiei prin intermediul careia sunt invinuiti ca au savarsit mai multe infractiuni ...nu mai vorbim dupa aceea, in cazul in care vor fi gasiti vinovati.

 

Si nu va panicati ca n-o sa mai aveti la cine va opera, dar nici nu va precipitati acum pe medicii neimplicati in povestea asta, ca nici aceia n-au devenit brusc mai buni doar pt ca Antohi si Isac e posibil sa intre la puscarie...


Va rog sa numiti un singur medic la care ati fost in ultimul an si nu ati oferit spaga...unul singur...

 

Panazan, tot de la Spitalul de Arsi, care mi s-a parut omenos, sper ca el nu e bagat in afacerea asta....

 

Altfel, sunt cu totul de acord cu tine.

 

PS: Bine ca eram socata ca politia a gasit la Isac acasa 170.000 EUR, ca se pare ca in conturi avea 700.000 EUR...parca a descins politia la camatari, nu la niste medici ...ce sume!!! Si daca te uiti in declaratia de avere a lui Antohi (care e pe site-ul spitalului), cabinetul lui particular a facut doar vreo 40.000 EUR anul trecut....

Partajează acest post


Link spre post

[quote name="Littlemasha" post="1061131542"

PS: Bine ca eram socata ca politia a gasit la Isac acasa 170.000 EUR, ca se pare ca in conturi avea 700.000 EUR...parca a descins politia la camatari, nu la niste medici ...ce sume!!! Si daca te uiti in declaratia de avere a lui Antohi (care e pe site-ul spitalului), cabinetul lui particular a vreo 40.000 EUR anul trecut....

Crede-ma ca nu am nimic cu medicii anchetati,nu contest faptul ca sunt medici extraordinari si as aplauda averea doamnei doctor,daca ar fii facut-o legal...nu zic sa fie arestati doar medicii,sa fie arestati si cetatenii ce au averi ilicite,averi pe care nu le pot justifica.Camatarii,rromii cu palatele lor,medicii si asistentele corupte... Nu imi vine sa cred ce sume fabuloase invartea doamna doctor...Oare nu este urat sa furi si sa ceri spaga cand Dumnezeu ti-a dat acest dar si cand poti opera la o clinica privata?Daca nu li s-ar oferii posibilitatea sa opereze sau sa consulte la clinici private,as mai zice...dar din moment ce poti face totul legal,de ce sa alegi drumul acesta?De ce asa?Din lacomie!De ce sa platesti la stat cand poti lua din doua parti,nu?Ei bine asta ma deranjeaza:lacomia aceasta si faptul ca uitam ca suntem oameni pentru niste bani...Repet:nu am nimic personal cu medicii si am un mare respect pentru meseria de medic,dar nu am respect pentru furt,spaga,lipsa de mila si de umanitate.Alti oameni nu au ce manca si daca se interneaza in spitale cu boli reale,li se spune ca nu sunt medicamente in spital pentru ca medicamentele se dau pe sub mana(sau poate chiar nu sunt fonduri deoarece statul plateste pentru silicoane,liposuctii,abdominoplastii,implantruri fesiere,rinoplastii,etc)...si noi acceptam situatia pentru ca nu avem ce face si pentru ca nimanui nu ii pasa de noi...majoritatea medicilor sunt preocupati doar de buzunarele lor,nu de suferinta oamenilor si este trist ca pe zi ce trece in Romania sunt tot mai putini cei care aleg aceasta meserie pentru a salva vieti,ci pentru a face bani!Majoritatea medicilor de la ortopedie vand pe mii de euro protezele ce ar trebui oferite gratis ...in fine,nu voi sta acum sa spun toate grozaviile pe care le-am auzit...Spun doar ca trebuie luata o masura deoarece asa nu se mai poate si aplaud auroritatile pentru anchete si pentru arestari!

Editat de adina7

Partajează acest post


Link spre post

.va rog sa numiti un singur medic la care ati fost in ultimul an si nu ati oferit spaga...unul singur...

As putea sa iti numesc mai multi, dar nu vad rostul.

Te rog nu mai generaliza, nu toti medicii cer spaga. Majoritatea lor sunt oameni respectabili, dedicati meseriei.

Partajează acest post


Link spre post

As putea sa iti numesc mai multi, dar nu vad rostul.

Te rog nu mai generaliza, nu toti medicii cer spaga. Majoritatea lor sunt oameni respectabili, dedicati meseriei.

Cu tot respectul,90% din chirurgi cer spaga in spitale.Sa zicem ca vrei sa te operezi de apendicita,automat intrebi ceilalti pacienti din salon cat trebuie sa platesti,sau pentru adenom de prostata,pentru o nastere...nu trebuie sa ceara medicul(cu toate ca majoritatea cer) deorece pacientul stie deja cati bani sa bage in plic.Nu vreau sa va supar si va rog frumos sa nu a suparati dar aceasta este realitatea de care m-am lovit eu in spitalele noastre si vorbesc acum atat din experienta mea si a familiei mele cat si din experienta prietenilor si cunoscutilor.

Va multumesc pentru intelegere si va doresc sa aveti o seara minunata.

Editat de adina7

Partajează acest post


Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×