Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna ziua, tuturor!

Hop si eu pe aici ca am un bolovan pe suflet mare...cat casa poporului...Imi pare extrem de rau pentru cei 3 doctori arestati, care de altfel sunt si foarte buni....Ceea ce scriu este strict experienta proprie si sper sa nu fiu acuzata/judecata sau sa intru in "discutii neplacute" cu vreun user.

Acum doua luni jumate m-am operat la dl doctor Vitalie.De ani buni ma chinuiam cu dureri de cap, raceala peste raceala, imi curgea nasul de parca era cascada si multe alte lucruri pe care atunci le credeam nesemnificativa.

Am fost la diverse controale si...nimic...intr-un final mi s-a spus ca am deviatie de sept si o sinuzita de toata frumusetea.

25 de ani am fugit de spitale si de doctori..am ajuns de fiecare data cam pe ultima suta de metrii...

Asa am ajuns si la dl Doctor Vitalie, doctor de care auzisem numai laude...Am ajuns pe masa de operatie..am fost operata.....si....

cu mana pe inima jur ca acest om nu a vrut 10 bani desi chiar am insistat..pur si simplu imi spunea ca tre sa am alte preocupari..cum ar fi sa ma fac bine si sa nu ma mai gandesc la bani.....Toti stiu sa il acuze...dar ca si mine....nu mai este nimeni??? Da, am fost operata la vestitul spital de pe Grivita-la cel de Arsi, da, am avut asigurare insa nu mi-au fost ceruti bani...din contra...cat despre ingrijiri...jos palaria...medicamente, pansamente ...chiar si mancare....totul a fost GRATIS...asistentele au fost si el IMPECABILE...chiar imi pare rau de ei...si consider ca oricat de vinovati ar fi ...pedeapsa cu INCHISOAREA este exagerata! sunt criminali care n-au facut o zi de puscarie..si cel mai bun exemplu este Huidu de la Cronica Carcotasilor...culmea..acesti oameni care salveaza alte vieti sunt inchisi...josnic....sunt convinsa ca existau si alte pedepse...........

 

PS: Ce le mai place anumitor ziare sa stea sa urmareasca conversatiile de pe diverse forum-uri ca sa aibe materiale "BOMBA" pentru stiri!! sunteti..........slabi!...si nu numai....

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post

Buna ziua, tuturor!

Hop si eu pe aici ca am un bolovan pe suflet mare...cat casa poporului...Imi pare extrem de rau pentru cei 3 doctori arestati, care de altfel sunt si foarte buni....Ceea ce scriu este strict experienta proprie si sper sa nu fiu acuzata/judecata sau sa intru in "discutii neplacute" cu vreun user.

Acum doua luni jumate m-am operat la dl doctor Vitalie.De ani buni ma chinuiam cu dureri de cap, raceala peste raceala, imi curgea nasul de parca era cascada si multe alte lucruri pe care atunci le credeam nesemnificativa.

Am fost la diverse controale si...nimic...intr-un final mi s-a spus ca am deviatie de sept si o sinuzita de toata frumusetea.

25 de ani am fugit de spitale si de doctori..am ajuns de fiecare data cam pe ultima suta de metrii...

Asa am ajuns si la dl Doctor Vitalie, doctor de care auzisem numai laude...Am ajuns pe masa de operatie..am fost operata.....si....

cu mana pe inima jur ca acest om nu a vrut 10 bani desi chiar am insistat..pur si simplu imi spunea ca tre sa am alte preocupari..cum ar fi sa ma fac bine si sa nu ma mai gandesc la bani.....Toti stiu sa il acuze...dar ca si mine....nu mai este nimeni??? Da, am fost operata la vestitul spital de pe Grivita-la cel de Arsi, da, am avut asigurare insa nu mi-au fost ceruti bani...din contra...cat despre ingrijiri...jos palaria...medicamente, pansamente ...chiar si mancare....totul a fost GRATIS...asistentele au fost si el IMPECABILE...chiar imi pare rau de ei...si consider ca oricat de vinovati ar fi ...pedeapsa cu INCHISOAREA este exagerata! sunt criminali care n-au facut o zi de puscarie..si cel mai bun exemplu este Huidu de la Cronica Carcotasilor...culmea..acesti oameni care salveaza alte vieti sunt inchisi...josnic....sunt convinsa ca existau si alte pedepse...........

 

PS: Ce le mai place anumitor ziare sa stea sa urmareasca conversatiile de pe diverse forum-uri ca sa aibe materiale "BOMBA" pentru stiri!! sunteti..........slabi!...si nu numai....

 

http://www.catchy.ro/sa-ardem-doctorii-pe-rug/58386?fb_action_ids=397443583731465&fb_action_types=og.likes

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post

Frate ... Mai lasati-ma cu apararea asta din oficiu ca habar nu aveti ce inseamna sa ai cu adevarat o problema intr-un spital din Romania, gen viata si moarte

 

 

frate, da' de unde stii tu ca nu avem noi habar ce inseamna sa ai probleme in spitalele din Romania?

Partajează acest post


Link spre post

si daca scandalul de la spitalul de arsi nu era suficient, voila:

http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/o-treime-din-cei-audiati-in-scandalul-retetelor-false-au-fost-retinuti-298354

 

si uite-asa se scurg banii din sistem si cand e vorba de interventii necesare, ia-i de unde nu-s

Editat de *tania*

Partajează acest post


Link spre post

Aia deja nu mai sunt oameni. Am citit ca furau din tratamentul bolnavilor...

Oripilant! Cazuri de genul asta ar trebui incadrate la o lege speciala.

Partajează acest post


Link spre post

pe langa bolnavii furati, mai erau si sute inventati... si gaura neagra se mareste.... se tot mareste...

Partajează acest post


Link spre post

Aia deja nu mai sunt oameni. Am citit ca furau din tratamentul bolnavilor...

Oripilant! Cazuri de genul asta ar trebui incadrate la o lege speciala.

 

Da ar trebui sa intre nu numai la cod penal criminal ci si la o lege care sa le suspende definitiv dreptul de a practica legal medicina, pentru ca fac rau cu buna stiinta, astfel incalcand juramantul ala pe care l-au depus.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×