Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

Forumistii - oameni singuri ?

  

15 membri au votat

  1. 1. Te consideri un om singur ?

    • Da.
      5
    • Nu.
      10


Postări Recomandate

//As fi cea mai nerecunoscatoare persoana de pe fata pamantului sa spun altfel.

Sau asa simt, dar de fapt sa inteleg ca as fi recunoascatoare in cazul inc are m-as simti singura?//

Ai multi prieteni si prietene cu care iesi la paintball, aquaparkul din Floresti, Sala Sporturilor la concerte, la Panoramic la dans, la Belvedere, la cafenele, darts, biliard?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai multi prieteni si prietene cu care iesi la paintball, aquaparkul din Floresti, Sala Sporturilor la concerte, la Panoramic la dans, la Belvedere, la cafenele, darts, biliard?

Nu asta inseamna prietenia, astea sunt idei induse de filmele americane. Credeam ca suntem sinceri pe topicul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//As fi cea mai nerecunoscatoare persoana de pe fata pamantului sa spun altfel.

Sau asa simt, dar de fapt sa inteleg ca as fi recunoascatoare in cazul inc are m-as simti singura?//

Ai multi prieteni si prietene cu care iesi la paintball, aquaparkul din Floresti, Sala Sporturilor la concerte, la Panoramic la dans, la Belvedere, la cafenele, darts, biliard?

Am intotdeauna cu cine iesi la film, la teatru, in parc, la tenis, etc.. la munte daca imi doresc. Culmea e ca uneori imi face placere sa ies fara nimeni, nu des, dar da, uneori imi place.

Am amici si prieteni diversi. Cu unii reusesc sa ma vad de doua ori pe an, dar vorbim ca si cum ne-am vedea zilnic. Tinem legatura prin telefon, mesaje.

Nu trece o zi sa nu ma caute cineva (familie, prieteni, colegi).

Nu petrec nicio sarbatoare mai importanta fara cei dragi alaturi.

Intotdeauna am pe cine suna in cazul in care am nevoie sa vorbesc cu cineva, caruia stiu ca ii pasa de mine.

Nu petrec nicio vacanta fara cei dragi alaturi..

Cand nu e foarte incarcat programul de lucru, ne intindem la povesti la birou si comunicam. Foarte rar servesc masa la birou fara colegi alaturi.

 

Eu nu inteleg cum poate cineva care are o familie sa se simta singur, in primul rand. Exceptie facand atuncic cand nu te intelegi si nu poti comunica cu membrii familiei tale...sau atunci cand desi le ai pe toate acestea, nefiind impacat de anumite lucruri din viata ta, toate isi pierd aparent valoarea. De aceea vb de nerecunostinta.

De aia intreb in stanga si in dreapta, sa aflu ce imi scapa. De ce oameni care din punctul meu de vedere nu ar trebui sa se simta singuri, se simt.

Si nu, nu vreau sa o dau in filosofie cu fiecare are singurul arbitru si e singur in decizia sa.

Cand in decizia pe care o iei ai ca factori importanti binele celor dragi, nu, nu ai cum sa fii singur, dupa mine. Nu ai cum.

 

Nu stiu mai oameni buni, voi nu aveti oameni dragi? Oamenii dragi nu va sunt alaturi in viata de zi cu zi?

Pentru mine singuratatea e atuncic cand nu ai oameni dragi alaturi. Cand nu te cauta nimeni, cand nu cauti pe nimeni, cand nimeni nu iti simte dorul sau nu simte nevoia sa petreci timp alaturi de el/ea.

 

Si ca sa iti raspund la ce intrebai tu de fapt, am sa il citez pe Olarasu:

n-ai nevoie de foarte multe ca sa fii fericit

e de-ajuns o mana de prieteni in asfintit

 

Versuri de la: http://www.versuri.ro/

 

Btw, daca ai timp de prea multe, nu faci nimic din tot sufletul.

Stii de ce?

Pentru ca fiecare om de pe acest pamant are doar 24 de ore pe zi. Atat.

Tu esti singurul om care nu e singur.

Tu stii mai bine decat mine ce gandesc eu.

 

Nu am sustinut asa ceva. Intorceam logica ca sa isi vada singur eroarea in generalizarea pe care a facut-o.

Editat de stupid_me
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stupid, ai dreptate, esti o persoana care stie sa pastreze echilbrul intre viata privata si socializare. Felicitari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt forumistii oameni singuri care isi petrec timpul pe forum din cauza ca in viata reala n-au cu cine ?

Nu cred asta...

 

dar mai apoi eu sunt o antisociala inadaptata asa ca ce stiu eu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu nu ma simt o persoana singura deloc.

 

De ce nu te simti singura ?

 

L.E. Aaa... vad ca ai raspuns mai sus. In cazul asta schimb destinatarul: Tu Aseneth cum te simti ?

Nu petrec nicio sarbatoare mai importanta fara cei dragi alaturi.

 

Eu n-am niciun prieten, dar nu stiu cum de s-a intamplat ca in ultimii 10 ani am tot fost chemat pe la revelioane de unii si altii, la fel de singuratici probabil. Doar pentru ca se strang mai multi singuratici, nu inseamna ca nu te mai simti singur.

Pentru mine singuratatea e atuncic cand nu ai oameni dragi alaturi. Cand nu te cauta nimeni, cand nu cauti pe nimeni, cand nimeni nu iti simte dorul sau nu simte nevoia sa petreci timp alaturi de el/ea.

 

Ai descris perfect viata unui urat. Care e asa urata tot din cauza voastra a fetelor ca nu ii vreti alaturi. Si apoi va mai faceti cruce ca nu intelegeti cum unii pot avea asa viata.

Si ca sa iti raspund la ce intrebai tu de fapt, am sa il citez pe Olarasu:

n-ai nevoie de foarte multe ca sa fii fericit

e de-ajuns o mana de prieteni in asfintit

 

Tu faci misto la greu de noi. Ai merita sa iti dau raport si sa fii banata. Tu ai impresia ca oricine poate avea acele "nu foarte multe" lucruri ? Ghici ce ? Pentru urati sunt imposibile.

Editat de Htenesa
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dzidzi ai 10 puncte de la mine pentru atitudinea ta de mai sus. Avem nevoie de masculi, avem nevoie de forta din "300"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i spun cu rautate, caci stiu si eu ce-nseamna sa ai prea mult timp liber, dar prea putin timp/sau deloc pentru f*tai.

Daca in reclama de la Snickers, nu esti tu cand ti-e foame, apai pe Roportal, nu esti tu cand nu f*ti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×