Sari la conținut
Forum Roportal
MissEla

Iti schimbi prietenii!

Postări Recomandate

Cred ca cel mai jignitor lucru ce ti se poate intimpla e sa descoperi ca prietenul tau cel adevarat s-a dovedit a fi fals! Sincer nu doresc aceasta nimanui............. :rot:

Sincer mie m-i sa intamplat! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca cel mai jignitor lucru ce ti se poate intimpla e sa descoperi ca prietenul tau cel adevarat s-a dovedit a fi fals! Sincer nu doresc aceasta nimanui............. :nea:

Eu am patit-o. Si de atunci sunt mult mai selectiva si mai reticenta. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am copiat pentru voi (urata chestie!!! :cry: ) de pe alt site parerea cuiva despre prietenie. Ca sa vedem daca vorbim despre acelasi lucru.

 

"Uneori pentru a salva un om esti nevoit sa-i provoci un soc, un fel de moarte clinica pentru a-l readuce la viata. Prieten adevarat iti este acela care prin orice metode incearca sa te ajute sa te cunosti pe tine, sa te invete sa ai suficienta incredere in tine si in deciziile tale, sa-ti arate ca perceptia pe care o ai despre tine si despre lume nu este cea mai buna. Prieten adevarat este cel care te forteaza sa gandesti, sa inveti ca niciodata nu e prea tarziu sa faci ceva ce-ti doresti cu adevarat, sa te ajute sa inveti ca poti culege stele dar sa ramai cu picioarele pe pamant. Prieten adevarat este cel care te ajuta sa te regasesti, este cel care iti deschide ochii pentru a vedea clar lucruri pe care, din motive obiective sau subiective, pana la un moment dat nu le vedeai sau nu doreai sa le vezi. Prieten adevarat este acela care, indiferent de varsta si de situatie, reuseste sa te faca sa-ti dai seama ca viata poate fi frumoasa cu adevarat daca esti in stare sa alegi din ea numai ceea ce te poate face fericit.

Prieten adevarat este persoana care te provoaca sa gandesti, sa te analizezi, sa vezi daca nu cumva tu esti singurul vinovat pentru toate nenorocirile si supararile pentru care ti-ai invinovatit soarta, refuzand sa accepti ca esti singurul vinovat.

Chiar daca la un moment dat ai crezut ca doar te injoseste, daca ai curajul sa recunosti ca ceea ce a facut a fost spre binele tau, sa te analizezi si sa te hotarasti sa schimbi ceea ce nu te avantajeaza, atunci este un prieten adevarat si trebuie sa fi recunoscatoare ca ai intalnit un asemenea OM."

 

Prin urmare.... vorbim despre acelasi lucru? :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am copiat pentru voi (urata chestie!!! :cry: ) de pe alt site parerea cuiva despre prietenie. Ca sa vedem daca vorbim despre acelasi lucru.

 

"Uneori pentru a salva un om esti nevoit sa-i provoci un soc, un fel de moarte clinica pentru a-l readuce la viata. Prieten adevarat iti este acela care prin orice metode incearca sa te ajute sa te cunosti pe tine, sa te invete sa ai suficienta incredere in tine si in deciziile tale, sa-ti arate ca perceptia pe care o ai despre tine si despre lume nu este cea mai buna. Prieten adevarat este cel care te forteaza sa gandesti, sa inveti ca niciodata nu e prea tarziu sa faci ceva ce-ti doresti cu adevarat, sa te ajute sa inveti ca poti culege stele dar sa ramai cu picioarele pe pamant. Prieten adevarat este cel care te ajuta sa te regasesti, este cel care iti deschide ochii pentru a vedea clar lucruri pe care, din motive obiective sau subiective, pana la un moment dat nu le vedeai sau nu doreai sa le vezi. Prieten adevarat este acela care, indiferent de varsta si de situatie, reuseste sa te faca sa-ti dai seama ca viata poate fi frumoasa cu adevarat daca esti in stare sa alegi din ea numai ceea ce te poate face fericit.

Prieten adevarat este persoana care te provoaca sa gandesti, sa te analizezi, sa vezi daca nu cumva tu esti singurul vinovat pentru toate nenorocirile si supararile pentru care ti-ai invinovatit soarta, refuzand sa accepti ca esti singurul vinovat.

Chiar daca la un moment dat ai crezut ca doar te injoseste, daca ai curajul sa recunosti ca ceea ce a facut a fost spre binele tau, sa te analizezi si sa te hotarasti sa schimbi ceea ce nu te avantajeaza, atunci este un prieten adevarat si trebuie sa fi recunoscatoare ca ai intalnit un asemenea OM."

 

Prin urmare.... vorbim despre acelasi lucru? :nea:

 

:cheer: Teoretic da, dar practic-nu! Ce n-as da sa am asa prieten alaturi!` Atunci chiar mi-as da viata pentru el! (Ca prieten desigur 8) )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, eu m-am indragostit de colegul meu de banca :cry: dar sunt convinsa ca o sa-mi treaca repede :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca fiecare ajunge pina la un moment cind simte nevoia de a aduce ceva schimbari in viata sa! Eu de exemplu as vrea sa-mi schimb prietenii, cunoscutii, mai bine zis gascaNu stiu daca ma intelegeti corect dar sunt supraobosita de "mutrele" pe care le vad in fiecare saptamina si as vrea ceva sfaturi, pareri despre aceasta situatie si despre gasti in general :o:

Venind din alta tara ,mi-am schimbat gashca si ma simt super de bine cu ei .Ma sustin in toate si la greu,si la bine, ei sunt alaturi de mine :P ;)

post-34070-1147884808_thumb.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×