Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Victore, stiu ca vrei sa discuti cu cineva despre problemele tale, dar nu mi se pare deloc prudent ceea ce faci. Adica, sa-ti deschizi ranile in fata unor straini. De ce? Pentru ca nimeni n-o sa inteleaga situatia ta, precum o intelegi tu.

Tu n-ai decat sa faci ce vrei, eu doar mi-am expus parerea.

Editat de Nestosaru
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu....

nu ma lua si tu cu schizo....

n-am facut nici un test

acum nu consum alcool inainte ma imbatam cam 1 data pe luna in rest beam foarte putin

pai nu EU te iau cu schizo, ai deschis topic si ai vrut sa vb despre tine, initial spunand ca esti schizofrenic., apoi ca nu ti-au facut aia nici un test ca sa determine ca esti schizofrenic, si mai spui ca ai gasit tu pe net ca ai schizofrenie.

 

 

ceva nu se pupa aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victore, stiu ca vrei sa discuti cu cineva despre problemele tale, dar nu mi se pare deloc prudent ceea ce faci. Adica, sa-ti deschizi ranile in fata unor straini. De ce? Pentru ca nimeni n-o sa inteleaga situatia ta, precum o intelegi tu.

Tu n-ai decat sa faci ce vrei, eu doar mi-am expus parerea.

probabil nevoia de prieteni apropiati care sa fie si confidenti....

pai nu EU te iau cu schizo, ai deschis topic si ai vrut sa vb despre tine, initial spunand ca esti schizofrenic., apoi ca nu ti-au facut aia nici un test ca sa determine ca esti schizofrenic, si mai spui ca ai gasit tu pe net ca ai schizofrenie.

 

 

ceva nu se pupa aici

pai asta am citit eu pe o hartie, asta am gasit pe net in rest ce sa mai zic...crezi ca mint?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victore, stiu ca vrei sa discuti cu cineva despre problemele tale, dar nu mi se pare deloc prudent ceea ce faci. Adica, sa-ti deschizi ranile in fata unor straini. De ce? Pentru ca nimeni n-o sa inteleaga situatia ta, precum o intelegi tu.

Tu n-ai decat sa faci ce vrei, eu doar mi-am expus parerea.

lasa-l ma sa vb!

 

cu tac-su nu vb, ma-sa e moarta, prieteni nu are, cu cine sa vb?

 

si ce daca isi spune problemele unor straini? ii fura strainii problemele?

 

d'aia se duce dreaq lumea asta, ca ne e frica sa afisam emotii si sentimente de teama sa nu fim loviti.

 

victore, spune-ti ma ofu' ca nu te Costa nimic. nu iti rezolva nimeni problemele, insa iti mai ocupi din timp, basca poate iti faci ceva amici p'aici

 

pai asta am citit eu pe o hartie, asta am gasit pe net in rest ce sa mai zic...crezi ca mint?

nu cred ca minti, insa cred ca esti f confuz si nu stii exact ce ai. d'aia te-am sfatuit sa te duci sa cauti hartia aia si sa vezi ce scrie pe ea. la urma e viata ta si presupun ca vrei sa stii ce se intampla cu tine, doar nu esti atat de ignorant sa nu iti pese. nu iei hartia de la dr si o ascunzi in dulap fara sa citesti ce e pe ea.

Editat de Ampera
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parinti responsabili....
Mi-am adus aminte de Oliver si de ce fac institutiile in cazuri din astea.


Ii spuneti degeaba sa mearga si sa rezolve chestii, ii este aproape imposibil daca este cu adevarat schizofrenic.

Asta pentru ca realitatea unui schizofren nu se potriveste cu cea a unui om sanatos, boala in sine nu il face capabil sa faca, ceea ce voi, oameni sanatosi psihic, il indrumati sa faca. Simple as that.

Editat de Priapism
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poti fi mai exact ?

imi place sa scot cat mai multe interpretari ale unei fraze nu doar o constatare monosilabica. asta ar arata si o oarece inteligenta si asta tin neaparat sa am

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place sa scot cat mai multe interpretari ale unei fraze nu doar o constatare monosilabica. asta ar arata si o oarece inteligenta si asta tin neaparat sa am

am inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×