Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca mergi la un spital privat nu ai nevoie musai de trimitere pentru un consult.

Nu te lasa intimidat. Strange bani pt tren sau bus si daca tatal tau nu vine cu tine, roaga pe altcineva sa te insoteasca.

 

Cum te intelegi cu tatal tau?mama ta unde e?

mda eu stiu ce sa zic...spitale private gasesti tomite in bucuresti si mi-ar trebui o groaza de bani. imi este de asemenea frica nu cumva ca la prima incercare sa se ia legatura cu cei din slatina si aia sa faca pe ai dracu si sa ceara reinternare.nu stii la ce sa te astepti....

cu el...bine dar nu prea vorbeste cu mine in afara de cele stabilite de medic ...

maicamea a murit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor, aici este vorba despre o drama in familie. Incearca sa discuti cu tatal tau despre asa ceva.

Daca tu ai pleca de langa el, presupun ca ar ramane singur de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Job-uri gasesti la tot pasul in Romania. Ca unii au pretentii si prefera sa ramana someri, e problema lor.

Si da, sunt multi oameni precum cei descrisi mai sus. Nu-i vedem prea des, pentru ca majoritatea stau in casa.

nu si aici intr-un sat pierdut din olt. + ca cine angajeaza un schizofrenic care nu poate sa care greuitati mai mult de 1 minut. am mai intrebat pe primarul din localitate la firma caruia taicameo e angajat daca vrea sa ma angajeze. a zis ca deocamdata nu are de lucru dar sa vedem mai tarziu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau. Stiu cum e sa iti pierzi un parinte.

E vb de spital privat dar e policlinica fara plata la cluj este, banuiesc ca ar trebui sa fie si in bucuresti.

 

Ar fi bine sa fii insotit, dar daca tatal tau e contra, sa o faci fara sa afle el..

 

Incearca totusi sa il convingi. Nu v-ar costa decat drumul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor, aici este vorba despre o drama in familie. Incearca sa discuti cu tatal tau despre asa ceva.

Daca tu ai pleca de langa el, presupun ca ar ramane singur de tot.

pai cum spuneam el discuta cu mine stric esentialul si in liniile stabilite de medic. ori eu am spus ca in cazul meu si la varsta asta socializarea este obligatorie. daca e sa o luam asa sa sa fi fost si el mai deschis, nu acum , in copilaria mea poate altfel stateau lucrurile , acum e destul de tarziu....

el zice ca oricum vine o varsta cand trebuie sa plec de langa el

Imi pare rau. Stiu cum e sa iti pierzi un parinte.

E vb de spital privat dar e policlinica fara plata la cluj este, banuiesc ca ar trebui sa fie si in bucuresti.

 

Ar fi bine sa fii insotit, dar daca tatal tau e contra, sa o faci fara sa afle el..

 

Incearca totusi sa il convingi. Nu v-ar costa decat drumul.

sa vedem ...eu mai am decat februarie , martie si un pic din aprilie din tratament asa ca nu as vrea sa stric totul cu o noua internare. mai degraba as vrea sa insist pe o reducere a tratamentului ca mi s-a mai facut reducere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e greu sa fii atipic fata de restul. Si mie mi se intampla foarte des, chiar daca nu cer nimanui nimic.

De fiecare data cand ma duc sa ma interesez de vreo oferta pentru internet, telefonie mobila, banking, etc... se uita alea mai intai lung la mine vreo cateva secunde si isi schimba tonul sau abordarea, ca si cum ar da de inteles ca se coboara la nivelul unui sarantoc ca mine.

Editat de Nestosaru
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

cu el...bine dar nu prea vorbeste cu mine in afara de cele stabilite de medic ...

 

cum adica?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

nu si aici intr-un sat pierdut din olt. + ca cine angajeaza un schizofrenic care nu poate sa care greuitati mai mult de 1 minut. am mai intrebat pe primarul din localitate la firma caruia taicameo e angajat daca vrea sa ma angajeze. a zis ca deocamdata nu are de lucru dar sa vedem mai tarziu

 

te mai intreb 1 data, poate nu am inteles eu bine. ti s-a pus sau nu diagnostic de schizofrenic?

 

sau ai dedus tu dupa ce ai citit pe Google?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum adica?

pai cum sa zic. sunt anumite linii trasate de psihiatru pe care le abordeaza in rest nu avem socializare asa de dragul de a vorbi....

Ai mai avut cazuri de schizofrenie in familie?

nu

 

 

 

 

te mai intreb 1 data, poate nu am inteles eu bine. ti s-a pus sau nu diagnostic de schizofrenic?

 

sau ai dedus tu dupa ce ai citit pe Google?

 

din cate imi aduc aminte am si citit pe undeva pe o foaie ...da nu mai stiu unde e foaia.

am si dedus dupa cele citite pe google.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×