Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Simona Halep a fost răzbunată! Secretul victoriei în fața Serenei Williams - (sportghid.ro)

HALEP, RĂZBUNATĂ DE OSAKA

E foate amuzant motivarea :lol2:

"Nipona a reușit să provoace zâmbete cu răspunsul său.

”NU ȘTIU CARE E SECRETUL VICTORIEI DE AZI, DAR ÎN ACESTE SĂPTĂMÂNI AM MÂNCAT DOAR MÂNCARE JAPONEZĂ. IERI AM HOTĂRÂT SĂ MĂNÂNC MÂNCARE GRECEASCĂ, IAR TSITSIPAS L-A ÎNVINS PE NADAL. MI-AM SPUS CĂ E UN SEMN ȘI TREBUIE SĂ CONTINUI SĂ MĂNÂNC MÂNCARE GRECEASCĂ”, A SPUS OSAKA LA FINALUL MECIULUI."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iată cum arată top 10 WTA după Australian Open 2021:

1. Ashleigh Barty (Australia) – 9.186 de puncte
2. Naomi Osaka (Japonia) – 7.835
3. Simona Halep (România) – 7.255
4. Sofia Kenin (SUA) – 5.760
5. Elina Svitolina (Ucraina) – 5.370

6. Karolina Pliskova (Cehia) – 5.205
7. Serena Williams (SUA) – 4.915
8. Arina Sabalenka (Belarus) – 4.810
9. Bianca Andreescu (Canada) – 4.735
10. Petra Kvitova (Cehia) – 4.571

Simona Halep pierde un loc în clasamentul WTA. Cum stau celelalte sportive românce - Evenimentul Zilei (evz.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep, criticată dur după vaccinare. Maioul negru purtat de campioană a stârnit mare vâlvă

Simona Halep, criticată dur după vaccinare. Maioul negru purtat de campioană a stârnit mare vâlvă - Cancan.ro

Asta e mai greu de crezut, credeam ca "Black Lives Matter" reprezinta tricoul/maioul negru si contra asta ar protesta romanii.    Deci nu prea crede lumea in vaccinare nici acolo.  Nu se poate forta pe nimeni am impresia.   Va veni un timp ca n-o sa fie recuperare din infectiile pe piata de  azi si nu le va ajuta nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lovitură pentru Ilie Năstase. Ce decizie radicală a luat Ioana după celebrul scandal (fanatik.ro)

Divorteaza pentru a 5-a oara Ilie Nastase ...   La varsta de aproape 75 de ani e foarte greu de a se intelege cu una cu 30 de ani mai putin.  Ea cauta sa obtina niscai avere din relatia asta ca nu scrie de ea niciunde cu ce se ocupa inainte, poate nu caut eu destul dar isi cam pierde mintile si super tenisomul.   O sa vada de acum inainte cate se vor mai incurca cu el, poate Monica Gabor daca a ramas definitiv in Romania sau alte renumite femei recent divortate.   Niciunde pe planeta nu se aude nimic bun din aceste casatorii, poate rareori.   Cand un mf ridica mana la o femeie, devine unu cu pamantul, trofeele de nici un fel nu mai conteaza, vor fi bune la urmatoarea era glaciara sa le puna pe foc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ion Țiriac vrea să plece de la FRT

Ion Țiriac demisionează de la Federația Română de Tenis!!!      gsp.ro 

 „E inadmisibil ce se întâmplă într-o țară democratică!”

Ion Țiriac 81 de ani, actualul președinte al Federației Române de Tenis, pare hotărât să demisioneze din funcția pe care o deține din iunie 2019.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

image.jpeg.4d678e6758af3407b755f401eb13b86e.jpeg

evz.ro/sorana-cirstea-va-evolua-la-olimpiada-ion-tiriac-a-obtinut-o-derogare-de-la-forul-international

 

Federația Română de Tenis condusă de Ion Țiriac, a obținut o derogare din partea forului internațional, iar Cîrstea va fi admisă pe tabloul principal al competiției găzduite de capitala Japoniei. În mod normal, la Tokyo vor fi prezente doar primele 56 de tenismene clasate în ierarhia WTA și care au bifat, de asemenea, mai multe prezențe în naționalele de FED Cup ale țărilor lor, în ultimele două sezoane.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorana Cîrstea  evz.ro/halep-se-bate-pentru-un-loc-in-optimi-cu-sevastova-romanca-se-plange-inca-de-dureri-in-zona-umarului

adevarul.ro/news/sport/halepnu-apartine-romaniei-depaseste-romania-legenda-mondiala

"Simona Halep a acuzat, din nou, dureri în zona umărului, în timpul disputei cu franţuzoaica Caroline Garcia. Deşi şi-a luat o vacanţă de câteva săptămâni şi a absentat, din cauza unei accidentări uşoare, de la turneele din Golf, găzduite de Doha şi Dubai, tenismena în vârstă de 29 de ani nu se află încă la parametri maximi."

*Acele dureri nu vor dispare definitiv din pacate.*

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×