Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Io zic ca e destul de ... nu stiu cum sa zic ca de la Fed Cup se cam retrage lumea.

Poate e mai bine ca asa au sanse si jucatoarele tinere sa se afirme... ca si cum nu ar avea... in fine. E foarte greu sa ai participare la o competitie moka in conditiile in care premiile de la turnee sunt mari. Toata treaba cu Fed Cup ori se reorganizeaza ori se desfiinteaza. Fara viitor mi se pare competitia asta.

AO e mereu tare, bine ca se tine ca de cand cu incendiile.... io-s pe Telekom deci nu prea vad.  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Meci dramatic între Federer și Millman. Federer a câștigat in extremis cu 3-2 (la tie-break), dar i-a șuierat glonțul pe la ureche! 

La fete, primele mari surprize: Serena și Osaka sunt out! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona o bate clar pe Putintseva și pare că-și intră în ritm. Dar să așteptăm meciul din optimi cu Mertens (o nucă tare pentru Simona) și mai vorbim...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona o bate pe Mertens în două seturi (6-4, 6-4) și va juca în sferturi cu Kontaveit.

Atenție la Kontaveit, a zdrobit-o în optimi pe Belinda Bencici (6-0, 6-1)! Dacă va trece de sferturi, Simona va juca semifinala cu învingătoarea dintre Muguruza și Pavlyuchenkova.

La băieți, dincolo de lucrurile știute, până acum e interesantă evoluția bună a lui Wawrinka. La fel, evoluția la fel de bună a lui Raonic. Se anunță cel puțin două sferturi foarte interesante: Wawrinka - Zverev și Raonic - Djokovic. Aveți curajul să pariați? :laugh:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Bun. Simona a ajuns în semifinale, însă n-a reușit să ajungă în finală pierzând în fața Muguruzei. Aș îndrăzni să spun că, practic, Simona s-a bătut singură. A avut multe șanse, a condus la un moment dat în ambele seturi, însă aș zice că n-a fost destul de puternică psihic astfel încât să gestioneze meciul. Iar în finală Sofia Kenin a bătut-o pe Muguruza, punându-și astfel în curriculum vitae cea mai mare izbândă din carieră, adică, câștigarea unui Grand Slam.

La băieți, de remarcat evoluția lui Dominic Thiem, care i-a bătut clar atât pe Nadal cât și pe Zverev și urmează a juca marea finală cu Djokovic. Va reuși Thiem să producă marea surpriză?

 

Dar ce mă mai strofoc eu aici? :smile:  Pe un forum unde nimeni nu e interesat de fenomenul sportiv, fie el tenis, fotbal, handbal etc.? 

Să fiți sănătoși, bre! :laugh:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În sfârșit, Simona câștigă primul ei turneu din acest an. Anume pe cel de la Dubai unde, după un meci dramatic, o bate în finală pe  Rybakina.  N-am văzut finalul decât în reluare, pentru că undeva cam pe la începutul setului trei m-am enervat teribil și nu voiam să-mi forțez corazonul. :laugh:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naomi Osaka, victoria obținută la US Open 2020 

Așa arată acum clasamentul WTA!

N-am vazut nimic nici din aceste jocuri ca aveam probleme de cablu TV si alte  cabeluri, dar imi pare bine ca a castigat o tanara, nu o matrona!!!

Nu vad nici un clasament oficial, poate mai tarziu apare.

 

https://www.impact.ro/ce-a-facut-naomi-osaka-imediat-dupa-victoria-obtinuta-la-us-open-2020-asa-arata-acum-clasamentul-wta-84353.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona_Halep

Simona e gata de lupta iar, dar a pierdut marea ocazie cu American Open ca nu erau concurenti puternici multi de eliminat, ar fi putut sa castige, dar a ezitat.

Ii doresc succes la Roma ca numai de carat acel rucsac deja inseamna un efort ... eu inca n-am avut asa un echipament pe spate, nici poseta sau absolut nimic pe spate decat imbracaminte.  Nici nu ma vad de acum incolo, nici in excursii. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Halep, victorie în 48 de minute. Românca se califică în semifinalele WTA de la Roma

Cred ca va castiga competitia nu doar se califica!!!   Succes ,,,,,

Halep, victorie în 48 de minute. Românca se califică în semifinalele WTA de la Roma

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×