Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mda, m-am uitat și io, dar parcă nu mai e ce a fost. De fapt, de când cu covidu, parcă nimic nu mai e ce-a fost. Și mă refer aici strict la competițiile sportive. 

Simona parcă era supărată că Putintseva a abandonat și prcă ar mai fi vrut să joace. 

Eh, s-o vedem ce va face în semifinale, cu Muguruza. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nadal, eliminat în sferturi la Roma! Rezultat dureros pentru numărul doi mondial

Totul are si un sfarsit dupa anii gloriosi ... trebuie si altii sa se bucure de succes de aceea se cheama competitie.  A adunat destul deja, nu se va duce la cules de fructe  daca nu vrea :lol2:

 

https://evz.ro/nadal-eliminat-in-sferturi-la-roma-rezultat-dureros-pentru-numarul-doi-mondial.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona o bate pe Muguruza în semifinale turneului de la Roma, ce-i drept, greu, cu 6-3, 4-6, 6-4. Și merge mai departe, în finală, unde o va întâlni pe învingătoarea dintre Vondrousova și Pliskova.

Când am văzt în setul 3 că, după 5-1 pentru Simona, scorul ajunsese 5-4, mă gândeam că-i nașpa. Până la urmă a avut nervi tari și asta e de apreciat. 

Eh, să vedem finala. 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și da, Simona în sfârșit câștigă, după tentative eșuate, turneul de la Roma! După 6-0 în primul set, Pliskova abandonează în setul secund, astfel că Simona își bagă în palmares și câștigarea turneului de la Roma. Bravo!

Simona își consolidează astfel locul 2 în clasamentul WTA, la fete:

   CH    
 
Ashleigh Barty 24.4 AUS1 8717 - - - - - -
 2     1    
 
Simona Halep 28.9 ROU1 7255 - +899 - Rome W youtube-logo-play-icon.png - -
 3     1    
 
Naomi Osaka 22.9 JPN1 5780 - - - - - -
 4     1    
 
Karolína Plíšková 28.5 CZE1 5205 - - - Lost in Rome F youtube-logo-play-icon.png - -
 5     3    
 
Elina Svitolina 26 UKR1 4769 +1 +189 Strasbourg R16 Lost in Rome QF youtube-logo-play-icon.png 4799 5019
 6     4    
 
Sofia Kenin 21.8 USA1 4700 -1 - - Lost in Rome R32 youtube-logo-play-icon.png - -
 7     4    
 
Bianca Andreescu 20.2 CAN1 4555 - - - - - -
 8     4    
 
Kiki Bertens 28.7 NED1 4335 - - Strasbourg R16 Lost in Rome R32 youtube-logo-play-icon.png 4335 4510
 9     1    
 
Serena Williams 38.9 USA2 4080 - - - - - -
 10     4    
 
Belinda Bencic 23.5 SUI1 4010
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simona Halep wins Italian Open after Karolina Pliskova retires from final with injury ... asta a fost un meci si castig usor pentru Simona, dar se mai intampla si asa, e drept mai rar. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Márton Fucsovics din HU a pierdut in favoarea lui Andrey Andreyevich Rublev din Rusia azi dupa o lupta lunga din care am vazut doar o parte, nu prea am rabdare sa ma uit dupa mingea mica!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poloneza de 19 ani, Iga Swiatek,  scrie istorie la Paris!!! 

 Tânăra poloneză care a eliminat-o pe Simona Halep în optimile turneului ei favorit, a câștigat turneul de la Roland Garros, spre marea surpriză a specialiștilor și iubitorilor sportului alb!!!

 

https://evz.ro/cosmarul-lui-halep-este-de-neoprit-poloneza-de-19-ani-scrie-istorie-la-paris.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Am auzit că Simona Halep nu a felicitat-o pe Iga Swiatek, prima poloneză care a câştigat Roland Garros". 

A greşit sau nu că n-a felicita-o pe Iga Swiatek

Si ce daca!!!  nu cred ca este nici invidoasa sau geloasa.  Daca era mai aproape de Iga la scor,  precis facea gestul dar asa n-are sens ca a fost eliminata chiar la inceput. 

Nici nu trebuia sa faca asa ceva, cine a mai auzit asa ceva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, The Unknown said:

"Am auzit că Simona Halep nu a felicitat-o pe Iga Swiatek, prima poloneză care a câştigat Roland Garros". 

A greşit sau nu că n-a felicita-o pe Iga Swiatek

Si ce daca!!!  nu cred ca este nici invidoasa sau geloasa.  Daca era mai aproape de Iga la scor,  precis facea gestul dar asa n-are sens ca a fost eliminata chiar la inceput. 

Nici nu trebuia sa faca asa ceva, cine a mai auzit asa ceva!!!

Nuș dacă a felicitat-o sau nu. Mi se pare firesc faptul că feliciți pe cineva într-o competiție sportivă.

Însă ideea e ca Simona s-o bată pe Swiatek, de vor fi față-n față, în următoarele câteva întâlniri! :laugh:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×