Sari la conținut
Forum Roportal
Vernus

Intrebari despre Facultatile la ID si la IFR

Postări Recomandate

Buna ziua.As avea cateva intrebari:

1.De cate ori trebuie sa te duci la cursuri la facultatile de la ID?
2.De cate ori trebuie sa te duci la  cursuri la facultatile de la frecventa redusa?

3.Ti se da suport de curs pe cd sau pe email cu ce sa inveti sau tot ce ai de invatat este ce iti da profesorul cand te duci la cursuri (rar ,banuiesc)

4.Examenele,sesiunile,restantele,vacantele sunt ca la zi?

 

Va multumesc mult anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. nu stiu

2. de cate ori vrei, in principiu, dar unii profesori tin cont de prezenta (conteaza la nota de la examen, daca te duci la cursuri, primesti puncte in plus, de exemplu)

3. e posibil ca facultatea sa aiba platforma online unde profesorii pun cursurile in format pdf sau le dau pe e-mail, depinde de facultate

4. sesiunile nu sunt in aceleasi date, examenele vor fi in weekend, maxim vinerea dupa-amiaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit ca exista o facultate unde e bataie pentru locuri si la IFR. Ma rog, o universitate. Academia de politie. Acolo cica e mai mare concurenta la IFR ca sunt locuri pentru subofiterii aflati in activitate. Iar in ziua de azi cat de tare e sa fii politist in România.... cu academia te-ai facut om. Am un nepot care are salar mai mare ca mine. El 3 ani vechime, io 18. :gum:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandeam ce reprezinta acele prescurtari dar n-am ajuns departe ca ID cel mai aproape este Identity Card... American/Buletin iar de IFR deja n-am cautat.

Cred ca este si o limita de varsta pentru a deveni politist in Romania sau inca nu e tarziu pentru tine sa pui mana pe arma si antrenament.   In San Diego am locuit langa Acadamia de Politie/Police Academy si-i vedeam zilnic alergand pe strazi cu noaptea-n cap sa fie activi si bine dispusi pentru restul zilei.   Baza militara era pe coltul celalat al strazii si de acolo la fel soldatii alegau toata ziua cu schimbul cred si cantau, copiii dupa ei ca ocoleau scoala, abia asteptau momentul.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×