Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Prezentă la Miami Open, unde își va marca revenirea pe teren, după absența cauzată de scandalul de dopaj, Simona Halep (32 de ani) a fost însoțită peste tot de portughezul Joao Monteiro (30 de ani). *

*Precis este Juan dar s-a gresit la printat.   Sta fain si el langa ea pe banca, e loc destul!!!

Felicitari Simonei ca a facut fata pe teren, succes mai departe*!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aryna Sabalenka, pe teren după moartea iubitului. Va juca la Miami Open

Ce infatisare feminina are si asta ... 

Aryna Sabalenka va juca la Miami Open

Turneul de tenis WTA 1.000 de la Miami a debutat marţi. Jucătoarea din Belarus are parte de susţinerea manifestată de sportivele din circuit, după moartea iubitului ei. Astfel, belarusa Arina Sabalaneka va participa la competiție.

De altfel, organizatorii au confirmat deja că aceasta se va întoarce în teren pentru a concura. Atât în competiție, cât și în mediul online sportiva din Belarus are parte de susținere într-un astfel de moment greu.

Iubitul jucătoarei Aryna Sabalenka s-a sinucis

Sportiva din Belarus, nr. 2 mondial şi dublă câştigătoare a titlului la Australian Open, a început antrenamentele pe terenurile din Miami. Sportiva este afectată de moartea fostului ei iubit, hocheistul Konstantin Kolţov. Conform primelor concluzii ale autorităților acesta s-a sinucis, aruncându-se de la balcon.      Inițial, Federaţia belarusă de hochei pe gheață a anunțat că acesta s-a stins în urma unui accident vascular cerebral. Ulterior, medicii din Miami au exclus această variantă.

*Doar un scurt doliu comunist a observat atleta, nu precum Anca ... vaduva lui Iurie Darie, mort de 12 ani, care umbla de nebuna cu poza omului agatat in gat!!!     Sper sa joace cu creatia lui Dumnezeu care a invins pe Simona azi noapte.*

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ati observat ce semn a aratat Jirafa aia Simonei la un moment dat.   Degetul din mijloc de pe mana stanga spre/sub fuste ei dar se uita spre Simona.

Asteptam sa fie eliminata imediat de pe teren, dar nici nu s-a comentat macar incidentul, si s-au prefacut ca nimeni n-a vazut nimic.

Asta m-a scarbit si mai rau de la acest SPORT si nu ne-au mai aratat multe faze, ca bagau RECLAME la greu, vedeam doar ca scorul este schimbat.

Ce viitor are si acest joc de Gladiatori, o sa vedem, dar nu merita atentia mea.

Pe Raducanu l-au eliminat ca este ranita, pe armasarul ranit cica, l-au bagat cu Simona in prima linie sa joace si tot repetau cat este de ranita si in durere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Halep va continua să se antreneze, predominant, la Dubai, oraș în care s-a mutat acum un an. Ea a menționat că se simte bine acolo și apreciază clima plăcută, fiind sătulă de iarna aspră din România.

„A început să îmi placă foarte mult la Dubai. Condițiile sunt foarte bune, vremea e extraordinară iarna. După atâția ani în care am răbdat frigul la antrenamentele din România, mi-am dat seama că e mai bine să te antrenezi la căldură. Am și îmbătrânit!"

*Precis a fost si vara pe acolo cand umiditatea aerului este de 99%!   Atunci vreau s-o vad la antrenament in aer liber.*

https://www.romaniatv.net/simona-halep-arunca-bomba-care-este-motivul-pentru-care-a-dat-uitarii-romania-si-s-a-mutat-la-dubai-dupa-atatia-ani-in-care-am-rabdat-mi-am-dat-seama-ca-e-mai-bine_8205871.html?utm_source=Evz.ro&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și măcar o veste bună de la Miami. 

Sorana o bate în două seturi, clar și rapid, pe Sloane Stephens, cu 6-2, 6-1.

Chiar sunt curios cum se va descurca mai departe...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sorana tocmai ce-a câștigat și meciul cu Daria Kasatkina (locul 11 WTA), în două seturi, cu 7-5, 6-2, mergând astfel în optimile turneului de la Miami. 

De menționat că și anul trecut a făcut treabă bună aici, ajungând până în semifinalele turneului. Să sperăm că va repeta isprava...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Există tenis și după Halep? :smile:

Anca Todoni are 19 ani și este pe val! În turneul de la San Luis Potosi (Mexic), WTA 125, obține cea mai importantă victorie a cariei de până acum în meciul cu Sara Sorribes Tormo ( 5-7, 7-5, 7/6) - o jucătoare mult mai bine situată în clasamentul WTA. Meciul a fost dramatic și a durat patru ore și 16 minute!  

Sperăm ca Anca să confirme...

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai avut rabdare de "patru ore și 16 minute!" e bine, pentru ca eu adormeam sau abandoman amortita locul din living!!!  

Si sotul se uita cu zilele la tenis, dar eu nu pot.   Pe Simona o urmaream cum am facut si cu Nadia Comaneci in 1976 si mai inainte ca era o senzatie

Planetara si daca era peste tot un aparat de TV in timpul competitiilor, am gasit important sa fiu martor la evenimentul acelori zile. 

Cum sa inteleg: - Există tenis și după Halep? :smile:  

N-am mai citit ziarele de cateva zile, s-a intamplat ceva cu ea???   Plus ca si Pastele este in prag si mai am se 2 doctori de vizitat + o oala de sarmale de facut, nu de mancat.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu „Există tenis și după Halep?”, era o glumă apropo de întrebarea celebră: „Există viață și după moarte?”. :laugh:

Simona e bine și se pregătește. Ideea era că sperăm să vină în tenisul feminin românesc o jucătoare la fel de bună ca Simona. :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin ce a trecut ea, deja ma pot astepta la orice.   Ma bucur sa aud ca era o gluma, e prea tanara sa renunte la lucrul cel mai bine stiut sa faca!!!

Oricine este binevenit, eu suport ideea asta mereu si-i doresc multe trofee in viitor!!!  Este crescuta in Romania sau in alta tara ca si asta conteaza.  

Numele de familie suna parca a Italian, sau Spaniol darse  poate sa gresesc ca n-am mai auzit acest nume. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×