Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Fábián Marozsán a jucat foarte frumos, l-am urmarit de la inceputul meciului cateva minute si n-am stiut de unde a aparut si noutatea asta, doar nu Iepurasul de Paste l-a adus!!!   Dupa nume Marozsan si fara drapel inainte, nu eram deloc sigura desi cel mai potrivit suna pronuntarea in maghiara.   

Cineva l-a numit Fabian care suna a Italian dar l-au si numit Italian americanii, credeam ca are mama italian si tata maghiar. 

Mai incolo in joc a fost identificat Hungarian.  Acum am aflat ca a pierdut in favoarea lui Alexander Zverev. 

Au spus ca urmeaza dupa unu nesuferit de mine, Alcatraz, dar n-am vazut nimic inainte cu el, il voi urmari sa-l vad in actiune si cu altii. 

Precis eu sint ultima persoana pe Planeta care aude prima oara de el. 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 hours ago, The Unknown said:

Prin ce a trecut ea, deja ma pot astepta la orice.   Ma bucur sa aud ca era o gluma, e prea tanara sa renunte la lucrul cel mai bine stiut sa faca!!!

Oricine este binevenit, eu suport ideea asta mereu si-i doresc multe trofee in viitor!!!  Este crescuta in Romania sau in alta tara ca si asta conteaza.  

Numele de familie suna parca a Italian, sau Spaniol darse  poate sa gresesc ca n-am mai auzit acest nume. 

Este din Timișoara. Abia a terminat liceul.

Este la începutul carierei profesioniste și se află acum pe locul 216 WTA. Fiind o jucătoare înaltă (are 1,84 m) are un stil total diferit de al Simonei. 

Deocamdată este o speranță a tenisului feminin românesc. Însă rămâne de văzut dacă va și confirma, pentru că, după Simona, au mai fost speranțe dar care n-au prea confirmat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Două chestii îmbucurătoere pentru tenisul feminin românesc, mă rog, și pentru mine:

1. Anca Todoni, în urma victoriei de la turneul din Bogota, își continuă treptat ascensiunea în lumea tenisului profesionist, ajungând în momentul vorbirii pe locul 190 WTA. 

2. Se pare că Jaqueline Cristian dă semne de revenire în lumea bună a tenisului, după accidentarea din 2022 de la Doha, care a scos-o din circuit pentru o perioadă, învingând-o pe Madison Keys la Charlestone. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca am terminat de citit noutatea ca:

Fostul tenismen Ion Ţiriac a vândut la finalul anului 2021 turneul de la Madrid. Cumpărătorul este IMG, companie care mai deține și turneul de la Miami și care mai organizează alte mari evenimente, pe tot cuprinsul globului. Magnatul român a încasat aproximativ 250 de milioane de euro în urma tranzacției. În plus, el va primi câte 30 de milioane de euro pentru fiecare ediție a turneului de la Madrid.

Mutua Madrid Open este unul dintre cele două mari turnee pe zgură care se desfăşoară înainte de Roland Garros. Printre câştigătorii săi se numără Simona Halep (învingătoare în 2016 şi 2017), Roger Federer, Serena Williams, Rafael Nadal, Petra Kvitova sau Novak Djokovic.

Turneul de categorie WTA 1000 va avea loc în perioada 23 aprilie – 5 mai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

0.slk8lrc6rtpmdbn01v6q7iudi-Bjorn-Borg-Rolex-datejust.jpg  th?id=OIP.omlTC43r3Nrp307_8mACXgHaE7&pid=Api&P=0&h=220 

Au jucat tenis candva acesti uriasi al sportului alb si le-am vazut jucand in zilele lor glorioase!!!   Bjorn Borg era fenomenal, avea si o sotie romanca la un moment dat si mereu citeam despre ea in revistele in Franceza ca au trait in Monaco in acea perioada si ne fiind educata la high class viata, intreba unde se da carne mai ieftina???   Fiind sotie de multi milionar, nu stia sa se comporte, sa se acomodeza la viata din Monaco intre staruri si regi/imparati, mereu-l facea de ras pe suedezul elegant, primul barbat pe Planeta.  Nici pe Jezus nu-l admirau mai multi decat pe el.   Nu se putea lasa de naravurile romanesti si pace buna, si-a dat un sut in viata ei singura, mai departe de divort nu s-a mai auzit de ea. 

evz.ro

Editat de The Unknown
de ce nu se poata lasa o poza frumoasa sa treaca???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Simona Halep a simțit nevoia de o schimbare radicală a look-ului și s-a lăsat pe mâna lui Sorin Stratulat, hairstylist-ul vedetelor din România. Tenismena a fost foarte încântată de rezultat, iar la final s-a fotografiat alături de haistylist.   Poza NU trece, ca deloc nu arata bine cu acea nuanta intunecata si deloc la moda!!!"

Editat de The Unknown
sa crepe Fierea-n tine 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a deschis un loc de gheata de jucat pentru cine are patine, era mare lipsa de asa ceva in romania.  Locul este secret, doar cei care vand droguri au acces, sa iasa banii investiti in moloz.  Va fi o minune daca trece de primul cutremur serios fara bulina rosie.

Arena de Patinaj ... pe gheata subtire care-i de Mare Risc.   Mai bine ridicau una pentru TENIS ca joaca atatea atlete.   Macar pentru Hockey al echipei din Bucuresti sa se antreneze tot timpul anului daca se aduna amatori de o echipa.   S-au cheltuit banii, se merita efortul???

Editat de The Unknown
iar se mananca kkt cu lingura mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 03.04.2024 la 19:16, Vriies a spus:

Două chestii îmbucurătoere pentru tenisul feminin românesc, mă rog, și pentru mine:

Se pare că Jaqueline Cristian dă semne de revenire în lumea bună a tenisului, după accidentarea din 2022 de la Doha, care a scos-o din circuit pentru o perioadă, învingând-o pe Madison Keys la Charlestone. 

https://www.monitorulcj.ro/sport/118405-jaqueline-cristian-s-a-calificat-spectaculos-in-sferturile-turneului-de-la-charleston

haide Jaquelina noastră!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristian care a jucat foarte recent???  Am vazut ceva la TV dar nu stiam pe care din ele sa ma uit iar culorile pe drapel erau cam diferite in nuante, al romaniei doar. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jaqueline Cristian joacă în chiar acest moment cu Daria Kasatkina locul 11 WTA). Un meci greu, în care Kasatkina e favorită, însă în care, deocamdată, Jaqueline conduce cu 1-0 la seturi. Dacă va câștiga acest meci, va fi cea mai importantă victorie a Jaquelinei, la revenirea după accidentare.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×