Sari la conținut
Forum Roportal
nightwish

Povesti.. destin...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am tot auzit diverse povesti in care cei doi s-au cunoscut.. si peste doua saptamani deja locuiau impreuna.. fara perioada de curtare (adica nu-mi spuneti ca cele doua saptamani sunt de ajuns pentru a-ti da seama daca respectivul e omul langa care vrei sa-ti petreci viata)

 

Probabil ca e si dragoste la prima vedere.. sau poate e mana destinului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc care s-au si casatorit in 2 saptamani.... sunt foarte bine. :crazy: inca impreuna desi nu le dadeam nici o sansa

1 an si 4 luni :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu discutam despre relatiile bazate pe interes, pentru ca, sincer, nu alea ma macina la ora asta. :bye:

 

V-ati lasa asa.. purtati de val?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am tot auzit diverse povesti in care cei doi s-au cunoscut.. si peste doua saptamani deja locuiau impreuna.. fara perioada de curtare (adica nu-mi spuneti ca cele doua saptamani sunt de ajuns pentru a-ti da seama daca respectivul e omul langa care vrei sa-ti petreci viata)

 

Probabil ca e si dragoste la prima vedere.. sau poate e mana destinului?

ma indoiesc ca ar fi dragoste la prima vedere... poate atractie puternica la prima vedere. Dupa aceasta prima vedere lucrurile pot decurge in mai multe moduri:

1. cei doi incep asa zisa perioada de curtare in care incearca sa afle mai multe unul despre celalalt ignorand atractia existenta (presupunem ca exista)

2. cei 2 cedeaza atractiei si trec la lucruri mai serioase.

 

De locuit impreuna e o problema de sinceritate si de disponibilitate.

Daca cei 2 sunt sinceri unul cu altul si amandoi vor o viata de cuplu... pot afla in 2 saptamani cat nu afla altii in 2 ani... si la urma urmei ce poti afla despre celalalt? ce poti afla in mai mult timp si sa fie relevant?

E un risc mai mare.... dar nu e cu mult mai mare decat cel pe care si-l asuma cei ce se muta impreuna dupa 1 an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci totul tine de sinceritatea celor doi si de ce vor unul de la celalalt. (si un drum comun in viata)

 

Ar trebui sa fie, relativ, simplu, nu? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am tot auzit diverse povesti in care cei doi s-au cunoscut.. si peste doua saptamani deja locuiau impreuna.. fara perioada de curtare (adica nu-mi spuneti ca cele doua saptamani sunt de ajuns pentru a-ti da seama daca respectivul e omul langa care vrei sa-ti petreci viata)

 

Probabil ca e si dragoste la prima vedere.. sau poate e mana destinului?

 

Precum s-a mai spus in acest topic, nu cred in dragoste la prima vedere, ceea ce numim "dragoste la prima vedere" este in esenta o atractie la prima vedere. Iar astfel de cazuri in care cei doi decid sa locuiasca impreauna dupa numai doua saptamani de cand s-au cunoscut, din stiinta mea, nu sunt prea des intalnite iar atunci cand totusi un cuplu ia asemenea decizie punctul de plecare este incredintarea fiecaruia asupra sinceritatii partenerului, iar tocmai acest aspect este greu de aflat intr-o perioada atat de scurta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa nu discutam despre relatiile bazate pe interes, pentru ca, sincer, nu alea ma macina la ora asta. :bye:

 

V-ati lasa asa.. purtati de val?

Intotdeauna. Merg pe instinct.Ma las dusa de val,iubirea e cea mai importanta in viata...Imi ascult inima,si nu ma gandesc prea mult la repercursiuni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna. Merg pe instinct.Ma las dusa de val,iubirea e cea mai importanta in viata...Imi ascult inima,si nu ma gandesc prea mult la repercursiuni...

 

Well...bun asa, dar chiar si pana l-a ajunge a te baza pe instinct tot iti trebuie o cat de sumara cunoastere a unui om. Te arunci asa pur si simplu in bratele unui necunoscut ascutandu-ti doar inima si ce-ti spune instinctul sau crezi ca ti-ar ajunge cele doua saptamani pentru ati o crea o prima impresie dupa care ti-ai da ascultare inimii si instinctului?

Editat de StaticVoid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Precum s-a mai spus in acest topic, nu cred in dragoste la prima vedere, ceea ce numim "dragoste la prima vedere" este in esenta o atractie la prima vedere. Iar astfel de cazuri in care cei doi decid sa locuiasca impreauna dupa numai doua saptamani de cand s-au cunoscut, din stiinta mea, nu sunt prea des intalnite iar atunci cand totusi un cuplu ia asemenea decizie punctul de plecare este incredintarea fiecaruia asupra sinceritatii partenerului, iar tocmai acest aspect este greu de aflat intr-o perioada atat de scurta.

Poate ca sunt rautacioasa acum... dar n-ai spus nimic.. n-ai facut decat sa repeti ce-a spus Cavalerul.

Eu am tot auzit astfel de cazuri.. sunt sceptica, dar in acelasi timp nu le pot nega realitatea.

 

Da. Dar de un val...controlat.:bye:)

Poate faceam asta la 19-20 de ani. Acum..nu.

Iubirea si controlul... cam utopic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca sunt rautacioasa acum... dar n-ai spus nimic.. n-ai facut decat sa repeti ce-a spus Cavalerul.

Eu am tot auzit astfel de cazuri.. sunt sceptica, dar in acelasi timp nu le pot nega realitatea.

 

As fi putut spune simplu "Subscriu!" la ce a spus Cavaleru' dar daca se intampla a fi de aceeasi parere cu el am preferat sa-mi expun viziunea sub alta forma. O confirmare in plus la intrebarea topicului. :bye:

Editat de StaticVoid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×