Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

USD

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

exista o clica la vârful partidului, care nu-i face deloc cinste.

 

degeaba e un partid istoric, atâta vreme cât face aliante dubioase si-si alege presedinti isterici.

la urma urmei, si partidul comunist e azi un partid istoric, nu vad ce criteriu valabil e asta.

 

"Partidul comunist" este diferit, este de stanga si din cate stiu eu comunistii au alte valori, parca nici nu cred in Dumnezeu. Nu stiu sigur, ca nu am agreat perioada cand au fost la conducerea unor tari si nu-i apreciez.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

"Partidul comunist" este diferit, este de stanga si din cate stiu eu comunistii au alte valori, parca nici nu cred in Dumnezeu. Nu stiu sigur, ca nu am agreat perioada cand au fost la conducerea unor tari si nu-i apreciez.

 

E un partid care a torturat si ucis sute de mii de oameni. Si marea problema e ca respectivii erau si oameni de valoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

E un partid care a torturat si ucis sute de mii de oameni.

Si mai ales, erau atei. Ceea ce este un afront la adresa crestin-ortodocsilor convinsi din Romania. Banii, drepturile, libertatile, posibilitatile le mai poti lua cetatenilor, dar daca Romania ar deveni cu adevarat stat laic, cred c-ar iesi cel putin 80.000 de oameni in strada.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate daca ai fi avut si tu pe cineva din familie care a fost torturat sau ucis de comunisti nu ai mai fi fost ironic. Tocmai de asta eu voi fi intotdeauna de dreapta.

 

Si oricum, dreptul la libera credinta este nespus de important.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mai ales, erau atei. Ceea ce este un afront la adresa crestin-ortodocsilor convinsi din Romania. Banii, drepturile, libertatile, posibilitatile le mai poti lua cetatenilor, dar daca Romania ar deveni cu adevarat stat laic, cred c-ar iesi cel putin 80.000 de oameni in strada.

 

Cu alte cuvinte hai sa le dam mai multi bani celor care au o avere de 3 miliarde de euro si nu platesc impozit la stat ci mai iau si salarii de acolo. Super business...oare unde o fi Dumnezeu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma amuz pe seama a ce se intampla. Sa vezi ce va fi cand vor scoate cutitele, ca fiecare dintre ei isi cunoaste punctele vulnerabile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma amuz pe seama a ce se intampla. Sa vezi ce va fi cand vor scoate cutitele, ca fiecare dintre ei isi cunoaste punctele vulnerabile.

 

Deocamdata observam ca Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a iesit cu un comunicat pe care mai bine nu-l prezenta. A sarit calul si asa ceva nu se face si nu stiu cum de si-a permis asa ceva!

PNL a luat o decizie inteleapta si a dat dovada de verticalitate si atitudinea a fost cat se poate de corecta si, din partea mea, toata admiratia. Calin Popescu Tariceanu face un joc periculos si nu era cazul sa mai iasa cu aceasta declaratie care ne arata ca in ceea ce-l priveste "ceva nu-i in ordine".smile.png Ar fi cea mai mare greseala a PNL ca acum sa revina asupra deciziei luate si sper sa nu cada in aceasta capcana si sa lase USD-ul sa-si " joace rolul "...

Editat de LuciaD
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca se rupe USL din simplu motiv ca PNL vrea la guvernare pentru moment iar PSD nu vrea sa piatra voturi.

 

si s-a rupt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crin are de castigat din scindarea aliantei sau cel putin asa crede el.

In plus, ii era teama ca PSD nu il va sustine la prezidentiale ci va sprijini un alt candidat din partidul lor.

 

 

Deocamdata observam ca Presedintele Romaniei, Traian Basescu, a iesit cu un comunicat pe care mai bine nu-l prezenta. A sarit calul si asa ceva nu se face si nu stiu cum de si-a permis asa ceva!

PNL a luat o decizie inteleapta si a dat dovada de verticalitate si atitudinea a fost cat se poate de corecta si, din partea mea, toata admiratia. Calin Popescu Tariceanu face un joc periculos si nu era cazul sa mai iasa cu aceasta declaratie care ne arata ca in ceea ce-l priveste "ceva nu-i in ordine".smile.png Ar fi cea mai mare greseala a PNL ca acum sa revina asupra deciziei luate si sper sa nu cada in aceasta capcana si sa lase USD-ul sa-si " joace rolul "...

 

Nu ca multe din lucrurile spuse nu ar fi fost adevarate... Insa momentul a fost prost ales si chiar ridicol, pentru ca un presedinte nu ar trebui sa formuleze asemenea idei brute si acuzatii directe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×