Sari la conținut
Forum Roportal
ByankaC

Sexul o problema!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va scriu in speranta ca ma puteti "ajuta" sa inteleg anumite lucruri.Poate cineva dintre voi trece printr'o perioada asemanatoare.

Sunt intr'o relatie de aproximativ 4 ani.In prezent locuim impreuna ,intr'o tara straina.

Parintii mei s'au despartit cand aveam o varsta extrem de frageda.Am fost crescuta de tatal meu.

Datorita anumitor episoade din viata mea am decis ca ma voi dedicat trup si suflet doar persoanei care consider eu ca va fi cea "potrivita".

In precedenza am avut alte relati de scurta durata pe care am decis sa le inchiei deoarce nu eram pregatita sa fac "pasul cel mare".

Ulterior l'am cunoscut pe el si parea totul atat de perfect.Mi'am inceput viata sexuala alaturi de el cand aveam 19 ani.

Prima noapte a fost un dezastru total pentru mine,durerea a fost intensa incat am inceput sa plang.Nu stiu daca a fost sau nu pur egosim dar el "a mers inainte".

Nici nu stiu de unde sa incep...

Ideea este ca mie nu imi place sa fac dragoste /Sex ...Ptr. unii dintre voi poate fi o aberatie.Dar asta este si incerc sa inteleg unde este problema!

Timp de 19 ani am tot asteptat..si am asteptat ..si sunt delusa total.

Raportul sexual ar trebui sa fie o placere...Din ceea ce am auzit si am vorbit cu diferite persoane.

In prezent acesta relatie pentru mine este un chin total.La inceput eram atrasa de el,il iubeam neconditionat.Am incercat sa experimentez alaturi de el tainele iubirii.

Doar ca lucrurile au degradat odata cu timpul.

Imi doresc si eu ca si oricare alta persoana sa am o viata implinita si pe plan sexual,ceea ce cred ca este normal.

De 2/3 ani nu mai am dorinta sexuala deloc,este inexistenta.

Incerc sa inteleg unde este problema...Sunt eu de vina!?

Sau este vina la amn2?

El este o persoana extrem de posesiva si geloasa.Nu am nici un prieten ,si cu asta m'am resemnat de la inceputul relatiei,ptr. a face ca relatia sa mearga .Prietene nu pot

spune cam am,deoarce el nu este de acord nici sa ies la o banala iesire pana la cofetaria de la marginea strazii,daca nu este nici el prezent.

Viata mea se rezuma doar la casa si munca (unde nici aici nu este de acord,ptr. ca in opinia lui eu pot interactiona cu alte persoane care m-ar putea influenta.).Il inteleg perfect ca este gelos.Se

spune ca esti gelos atunci cand iti pasa si cand ai pentru ce sa fi gelos.Dar uneori parca e exagerat...

Am incercat sa nu ii dau motive ptr. a fi gelos,la inceputul relatiei chiar ii spuneam absolut orice.Aici facand referire si la un simplu compliment care il primeam din partea altei persoane.Dar acum prefer sa evit,din cauza reactiei lui.

Nu trec 2 zile si noi ne certam de la cel mai mic si nesemnificat lucru.Imi este greu sa fac dragoste cu el,nu imi place,nu ma atrage nu stiu ce se intampla cu mine.Nu este vorba de aspect fizic ptr ca aici pot spune ca este perfect ptr. gustul meu.

Lucrurile nu decurgeau bine de la inceput pe plan sexual,iar certurile si gelozia m-au facut sa ma indepartez si mai mult.

Am incercat sa vorbesc si cu el,dar nu reusim sa ajungem la nici o intelegere.Nu pot discuta cu el..Se enerveaza extrem de repede si imi spune ca daca aduc in discutie asemenea subiecte inseamna ca nu il iubesc.Am incercat sa il fac sa inteleaga

ca pentru mine este extrem de dificil sa facem dragoste ,atata timp cat eu nu am nici o placere,nu imi place.

In ultima perioada chiar imi reproseaza ca certurile sunt toate din vina mea,deoarce el este stresat pentru ca nu avem o viata sexuala activa cum ar fi normal.

Avem un raport odata la o luna/ o luna jumatate..si atunci se intampla pentru ca el ma streseaza zilnic.Este un chin pur si simplu pentru mine....ma simnt singura,trista,neinteleasa,debusolata.

Sa am o problema psihica/un blocaj?

sa fiu oare frigida?

In 4 ani de zile de cand mi-am inceput viata sexuala nu am ajuns niciodata la renumitul "orgasm".In primul an simteam o anumita placerea in a face dragoste cu el,chiar daca nu ajungem la "final"...Dar acum nici acea mica palcere nu mai exista....

In toti acesti anii am cunoscut nenumarati baieti care s-au invartit in jurul meu,dar nu m'au tentat.In schimb anul acesta,de fapt anul trecut 2012.Am cunoscut un baiat cu care vorbesc deschis despre orice subiect...Este extrem de atras de mine..si pot spune ca tentatia este mare pentru mine.

Ma gandesc ca poate problema nu este la mine si cu o alta persoana lucrurile vor fi diferite.

Nu am de gand sa imi insel prietenul,nici nu m-am gandit la asta.Dar am mii de ganduri in capusorul meu.El fiind primul baiat din viata mea e normal sa am un anumit -semnul exclamarii.E normal sa nu imi placa sexul!!

Una peste alta ...nu am un caracter puternic.Am avut o usoara despartire acum 2 ani,dar a reusit sa ma faca sa ma intorc.Relatia asta asa cum este ea imi face rau,sunt deprimata in marea parte a timpului.

Ptr lipsa mea de dorinta sexuala,relatia nu mai functioneaza.El merge pe conceptia ca daca il iubesc e normal sa fac dragoste cu el indiferent de situatie.


Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti o persoana religioasa? -ai idei de vinovatie,rusine,condamnare a sexului,trupului,placerii?

Glorifici cumva "puritatea" in antiteza cu sexualitatea pe care o consideri ceva impur,nedemn si nespiritual?

Nu inteleg de ce crezi ca e normal sa nu-ti placa sexul...unde e logica ce a stat la baza concluziei asteia?

Raspunde-ti la intrebarile astea,si o sa afli daca ai sau nu un blocaj psihic legat de sex.

Spui ca simti "tentatia care e pentru tine foarte mare" fata de baiatul cel "foarte deschis fata de acest subiect".Tentatia despre care vorbesti,nu e cumva tocmai dorinta sexuala?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand o sa dai peste partenerul potrivit o sa iti placa si sexul. nu toti stiu sa faca dragoste, dar toti stiu sa dea din fund. asa e si cu gagicu tau, degeaba da el din fund daca te trateaza aiurea. gelozia si istericalele ti se lipesc de creier, cui i-ar arde de sex cand e stresat asa? nu esti tu defecta, el e. si daca mai pierzi tineretea cu el o sa stii ce e aia orgasm doar din citite.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El este o persoana extrem de posesiva si geloasa.
Il inteleg perfect ca este gelos.Se spune ca esti gelos atunci cand iti pasa si cand ai pentru ce sa fi gelos.

 

Cele doua reprezinta cancerul unei relatii.

 

Gelozia inseamna lipsa sigurantei de sine, nesiguranta de a-l putea pastra pe celalalt alaturi de tine, teama ca persoana iubita il poate parasi. Cu totii avem o doza de gelozie dar important e sa stii sa o gestionezi.

Din pacate el nu este un pic gelos, ci extrem de gelos.

 

Fugi de el cat mai poti. Vei gasi barbati mult mai buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Imi doresc si eu ca si oricare alta persoana sa am o viata implinita si pe plan sexual,ceea ce cred ca este normal.

 

 

Eu nu-mi doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai am de zis. Problemele in iubire sunt probleme din cauza ca o ducem prea bine. "Bai... ce sa fac eu azi ? Aaa... ia sa sufar din iubire. Sa ma simt martira." Mare lucru ca nu se poate bucura ea de sex. Nici eu nu ma pot bucura de betii in cluburi. Sa plang acum pentru asta doar pentru ca ii vad pe altii ca se bucura de ele ? Ce atatea vise SF ? Ne uitam la altii si avem impresia ca vai ce viata tare duc ei si ne intristam aiurea. Si ei duc vieti la fel de banale ca ale noastre. Nu-ti place sexul ? Foarte bine. De ce te ingrijorezi ? Lasa-i pe altii sa faca ce le place si tu fa ce iti place tie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incercati jucarii sexuale cand e luna plina. Mareea ridica hormonii. Daca nu merge nici asa, singura solutie e sa va inscrieti la cluburi de orgii. Reinvie apetitul cat ai zice miros de peste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Incerc sa inteleg unde este problema...Sunt eu de vina!?
Sau este vina la amn2?

 

La amn2 este vina. :crazy: Pentru ca nu va despartiti. Nu iubirea va leaga ci un atasament stupid. Relatia voastra nu e una fireasca.

Iar tu nu te mai chinui degeaba. Next!

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×