Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

FACEBOOK - Marea minciuna cu consecinte sociale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se pune, ca il am dinainte sa ma hotarasc eu ca e viitor fost.

 

Singura chestie e ca nu injur si nu vorbesc despre munca mea nimic in statusurile mele, dar atat. In rest, am pareri, opinii, glume legate de institutia la care lucrez... si nu ma intreaba nimeni nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De aici pana la abuzuri nu e decat un pas. Unii sefi se uita pe FB sa vada ce au facut angajatii lor in weekend. Si daca acestia au postat poze in care s-au prostit cu alcool sau jointuri, ii dau afara. Desi ce face angajatul in timpul liber e treaba sa personala si sacra, pentru ca seful nu e stapan pe timpul liber./

Da, dar stii cum e. Multi sefi considera ca ceea ce faci in timpul liber, iti poate afecta randamentul la locul de munca. Daca te duci in fiecare dimineata la servici cu o moaca de bidon turtit si cand ti se da buna dimineata, tu spui ca nu mai ploua afara, ii cam dai motive sa-ti viziteze profilul. A, da... si nu trebuie sa ti-l ceara tie, caci fiecare sef are cel putin cate un subordonat mai special. Adica, subordonat din mai multe puncte de vedere, nu numai dpdv profesional.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

zii tu prima care e id-u ca sa vedem daca vrem sa ne spionezi.

 

 

nu am FB, nu ma pasioneaza sa citesc ce mananca altii si nici in ce locatie se aflau cand au postat

 

am avut FB acum ceva ani si tin minte ca aveam un prieten in lista, un tip care lasa impresia ca e f instarit financiar. poze de te miri pe unde din lume, motoare, tatuaje, chefuri, femei. la un moment dat suna sa ceara niste bani, mi s-a parut atat de penibil ca am incetat orice dialog cu respectivul. cred ca-si platea drumetiile cu bani cersiti ici si colo pe FB.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romanul care are cont de FB la 104 ani! big_boss.gif


http://ro.stiri.yahoo.com/rom%C3%A2nul-care-are-cont-de-facebook-la-104-ani-190839804.html

„Pentru că mulţi au auzit de el, m-am gândit să postez mai multe informaţii. Doream ca lumea să îl vadă în fotografii. De când a ajuns la vârsta de o sută de ani, oamenii vor să vadă cum arată de la an la an. Aşa că, prin acest site este foarte uşor să facem publice fotografile cu el, în diferite ipostaze. Mereu se uită la poze şi la conturile neamurilor. El urmăreşte pe Facebook activitatea cunoscuţilor“, a declarat Simona Lunga, nepoata veteranului."

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×