Sari la conținut
Forum Roportal
Cat_15

Galerie personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Colega trebuie să înțeleagă că e doar un dialog "fotografic", nu fac "hijack" topicului și mă bucur când întâlnesc oameni cu care pot schimba impresii pe teme de hobby-uri. :D

E reconfortant ca un "Peisaj hibernal, cu doi prieteni..." Sau ca unul cu... falduri de lumină?

 

 

Editat de Passepartout
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Colega trebuie să înțeleagă că e doar un dialog "fotografic", nu fac "hijack" topicului și mă bucur când întâlnesc oameni cu care pot schimba impresii pe teme de hobby-uri. :D

E reconfortant ca un "Peisaj hibernal, cu doi prieteni..." Sau ca unul cu... falduri de lumină?

Sunt minunate amandoua.. e pacat ca nu le postezi undeva pe toate... chiar sunt superbe :)

Una care mie îmi place foarte mult...

Intr-adevar e foarte faina..si cromatica e pe masura. Unde e locatia..?

Eva

post-400652-0-21930500-1436454504_thumb.jpg

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Locația: sus pe Caraiman, Bucegi, vedere dinspre Bușteni în jos.

 

Mulțumesc, ești tu prea îngăduitoare, sunt relativ banale și perfectibile, ar spune criticii exigenți de pe forumul amintit. :)

Înainte aveam permanent cu mine o cameră foto, măcar o compactă. Ce mi se părea interesant imortalizam. Și-acum avem telefoanele și putem face asta, dar... parcă s-a dus entuziasmul. Una e când ai cu cine (măcar) discuta și alta e să nu ai. Cine știe, poate discuția cu tine ne va mobiliza... :D

 

Pentru peisaje e numai bună zona Moeciu... fie iarnă, fie vară.

Editat de Passepartout
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Autostrada


Locația: sus pe Caraiman, Bucegi, vedere dinspre Bușteni în jos.

 

Mulțumesc, ești tu prea îngăduitoare, sunt relativ banale și perfectibile, ar spune criticii exigenți de pe forumul amintit. :)

Înainte aveam permanent cu mine o cameră foto, măcar o compactă. Ce mi se părea interesant imortalizam. Și-acum avem telefoanele și putem face asta, dar... parcă s-a dus entuziasmul. Una e când ai cu cine (măcar) discuta și alta e să nu ai. Cine știe, poate discuția cu tine ne va mobiliza... :D

 

Pentru peisaje e numai bună zona Moeciu... fie iarnă, fie vară.

Sunt foarte frumoase..si nu sunt ingaduitoare.. iar entuziasmul nu trebuie sa piara..nu stiu..pe mine fotografia.. chiar ma pasioneaza foarte mult..si nu cred ca m-as putea plictisi vreodata de ea...intotdeauna ai cate ceva nou de imortalizat. N-am vost niciodata in zona Moeciu..poate ajung in vacanta asta.. mi-am propus un fel de tur al tarii... incepand cu zona Sibiului... Medias, Sighisoara.. si Bucovina..

post-400652-0-43685600-1436454757_thumb.jpg

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abordăm orice tip de foto, panorame (aici evident distorsionată, din cauza punctului de stație ales) la monumente istorice: Peleș, 6 foto cu Fuji F40FD.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abordăm orice tip de foto, panorame (aici evident distorsionată, din cauza punctului de stație ales) la monumente istorice: Peleș, 6 foto cu Fuji F40FD.

Frumos... si ai prins si un cer albastru splendid...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar, cum ziceam, imperfect. :)

 

Preferata mea, fotografia de noapte sau amurg...

... am avut și o tentativă de a fotografia Calea Lactee, galaxia noastră, evident un braț. ;) Poluarea luminoasă a fost prea mare, dar voi relua "ideea", cât de curând, sper.

 

PS: cea cu umbreluța de plajă e făcută cu o cameră gen jucărie de 3,2 MPixeli. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar, cum ziceam, imperfect. :)

 

Preferata mea, fotografia de noapte sau amurg...

... am avut și o tentativă de a fotografia Calea Lactee, galaxia noastră, evident un braț. ;) Poluarea luminoasă a fost prea mare, dar voi relua "ideea", cât de curând, sper.

 

PS: cea cu umbreluța de plajă e făcută cu o cameră gen jucărie de 3,2 MPixeli. :)

Frumoase toate ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×