Sari la conținut
Forum Roportal
Cat_15

Galerie personala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am şi eu ceva poze strânse de-a lungul vremii. Nu le am puse-ntr-o galerie, ci pe ici-colo.

Editat de Passepartout
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am şi eu ceva poze strânse de-a lungul vremii. Nu le am puse-ntr-o galerie, ci pe ici-colo.

Foarte faina...imi place ! Ce aparat ai ..?  :)

Editat de Cat_15

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumim! Poza e făcută cu Canon 550D și obiectiv Canon 55-250IS, un obiectiv best-buy în zona tele-urilor buget. Mai am un Olympus E-PL3 și vreo 3 compacte: Canon SX510HS, una SX150IS și un Fujifilm F40FD, una dintre cele mai bune compacte ce mi-au trecut prin mâini. ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumim! Poza e făcută cu Canon 550D și obiectiv Canon 55-250IS, un obiectiv best-buy în zona tele-urilor buget. Mai am un Olympus E-PL3 și vreo 3 compacte: Canon SX510HS, una SX150IS și un Fujifilm F40FD, una dintre cele mai bune compacte ce mi-au trecut prin mâini. ;)

Bravo ! Ai un intreg arsenal de aparate foto... banuiesc ca ai si fotografii de calitate...si as vrea sa mai vad din ele. :)

Ratacit prin padure

Break time

post-400652-0-46729800-1436445108_thumb.jpg

post-400652-0-91189200-1436445150_thumb.jpg

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simpatic melcușor, ca și cromatica. :)

 

Nu știu câte sunt de calitate, dar pot spune că le-am selectat pe cele ce mi-au plăcut. Dacă tema e fauna, flora...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simpatic melcușor, ca și cromatica. :)

 

Nu știu câte sunt de calitate, dar pot spune că le-am selectat pe cele ce mi-au plăcut. Dacă tema e fauna, flora...

Bun macro ..la fel si cromatica ! Cu ce le prelucrezi...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce le prelucram, că acum m-am cam moleșit.

PhotoFiltre. Foarte rar Photoshop, și mai rar Lightroom, RAW-urile. Oricum, nu toate sunt editate puternic, dimpotrivă. De obicei, editarea constă numai în ajustări ale luminozității, contrastului și saturației. Ca aceea de mai jos. Mai rar intervenții mai ample.

 

Ușor-ușor trecem la... batracieni. :D

Editat de Passepartout
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce le prelucram, că acum m-am cam moleșit.

PhotoFiltre. Foarte rar Photoshop, și mai rar Lightroom, RAW-urile. Oricum, nu toate sunt editate puternic, dimpotrivă. De obicei, editarea constă numai în ajustări ale luminozității, contrastului și saturației. Ca aceea de mai jos. Mai rar intervenții mai ample.

 

Ușor-ușor trecem la... batracieni. :D

Frumos surprinsa si broscuta ! Nici eu nu fac prelucrari foarte ample..doar daca consider ca o fotografie ar trebui ajustata altfel decat normal..adica ceea ce ai spus mai sus...luminozitate, contrast, saturatie...si un pic de sharp. Cateodata ma mai prostesc si fac tot felul de incercari... ce am invatat a fost de pe you tube unde sunt o gramada de tutoriale. Eu le folosesc pe amandoua..si PS si LR.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au fost vremuri de încercări, când "cochetam" cu HDR-ul sau diverse tehnici de "învechire" a fotografiilor.

 

Piața Sfatului, Brașov (panoramă din 3 foto, cu 550D), faleza Dunării - Brăila (cu Canon A610).

Editat de Passepartout
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×