Sari la conținut
Forum Roportal
George Stefanescu

Adio calificare, deci "Hai Romania!"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

CTP zice ca non-performanta noastra se datoreaza atmosferei din jurul echipei, iar atmosfera asta contribuim cu totii: jucatori, antrenori, presa, federatie si suporteri (editorialul e interesant, zic eu, si poate fi citit aici). CTP lasa sa se inteleaga ca o schimbare de atitudine ar aduce vremuri mai bune la nationala. La ce mai pot ajuta injuraturile acum? Adio calificare si totusi strig "Hai Romania!". Zic bine astia aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CTP zice ca non-performanta noastra se datoreaza atmosferei din jurul echipei, iar atmosfera asta contribuim cu totii: jucatori, antrenori, presa, federatie si suporteri

 

 

El spune aşa, eu spun că un singur factor contribuie la rezultatele neperformante ale echipei Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din nefericire pentru noi, parerea mea este ca, la nationala se vine doar pe pile in dinastia Piturca... altfel eu nu pot sa imi explic convocarea constanta a unor jucatori care sunt paralel cu fotbalul la acest nivel cum ar fi in primul rand codrea. pe urma mai vedem coleoptere de genu lu cocis, banel, marius niculae, daniel niculae si mutu ( in ultimul timp ) care pur si simplu ruineaza jocul pe toate flancurile. nu pot gasi alta explicatie pentru care o multime de jucatori din afara si din campionat care sunt in forma, nu sunt convocati nici macar la meciurile amicale...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca se vine doar pe pile,e o mare abureala,problema e ca la federatie e prea multa mancatorie,sunt anumiti oameni acolo cu influente politice si isi baga coada unde nu trebuie,sincer sa vina Lucescu sa antreneze echipa atunci sa vedeti ca ar conta(piturca ca antrenor e mediocru) dar Lucescu nu e prost sa vina cand stie ce mancatorie e la federatie.

 

Habar nu ai. Piturca a fost cel care a calificat nationala Romaniei la CE din 2000. Apoi a venit Hagi care nu a realizat nimic.

A fost nevoie ca Piturca sa revina si sa califice din nou nationala la un turneu final,CE 2008,dupa o pauza de 8 ani.

 

Cum a reusit ? Pai a invins Olanda la Constanta,bifand astfel si prima victorie a Romaniei contra Olandei intr-un meci oficial.

Iar cum este mediocru ?!

 

Va place sa vorbiti asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desigur, piturca este un antrenor de mare clasa care a ajutat romania foarte mult dupa generatia de aur, insa ca orice antrenor de la echipa nationala, va iesi pe usa din dos. asa au fost tratati toti antrenorii nationalei si de aceea lucescu senior nu va veni niciodata sa antreneze echipa mare.

 

si desigur, ca s-au facut presiuni pe piturca pentru a convoca anumiti jucatori care nu presteaza, iar acum cand suntem in cadere libera si la nivel de cluburi si la nivel de echipa mare, antrenorul este scos tap ispasitor si victoriile importante si calificarile date uitarii. dar in conditiile care sunt acum la nationala este clar ca schimbarea era mai mult decat necesara si sper ca olaroiu sa dovedeasca ceea ce toata lumea vorbeste despre el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
schimbarea era mai mult decat necesara si sper ca olaroiu sa dovedeasca ceea ce toata lumea vorbeste despre el.

Olaroiu la nationala ? Ăsta castiga prea mult la Al-Hilal pentru a reveni in fotbalul romanesc. Eu ma gandesc la Boloni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit pe sport.ro ca cica a semnat cu federatia... de la al-hilal a fost demis de vreo 3-4 saptamani.

Editat de fast_motion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit pe sport.ro ca cica a semnat cu federatia... de la al-hilal a fost demis de vreo 3-4 saptamani.

:king2: In premiera am aflat. Ce sa spun, ii tin pumnii si sper sa ne califice la Mondialul din Brazilia.

 

Insa tare ma tem ca pana atunci va rata CE 2012 si Piti va reveni pentru Mondiale...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×