Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Cand sistemul imunitar face misto de tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma scuz daca sunt cam lipsit de rabdare sau poate nepoliticos dar eu nu pot intelege cu ce stoicism primesc romanii "soarta " lor imbibata de birocratie.

 

Stafilococus Aureus a acaparat o importanta propietate,ca sa se obisnuiasca la toate medicamentele. Totusi,cand apare inca o antibiotica noua,este un timp in care aceasta reuseste sa invinga boala.

 

Metitilil si Vancomicin sunt doua antibiotice care se dau prin infuzii de cateva ore fiecare data. cand boala este mai acuta. Nu pilule si nu injectii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues, uite niste informatii despre proprietatile pudrei organice Chlorella :

 

Chlorella este un puternic detoxifiant, stimulator imunitar precum si sursa excelenta de nutriţie in general.

Proprietati: stimuleaza sistemul imunitar, antitumoral, anticolitic, hipotensiv, echilibrant hormonal, laxativ, antidiabetic, detoxifiant, antiulceros, protejeaza corpul impotriva radiatiilor nocive, previne infectiile.

Stiati ca o substanta continuta in Chlorella poate reconstrui leziuni nervoase din creier si sistemul nervos? De aceea, Chlorella este folosita cu succes în recuperarea pacientilor cu Alzheimer si boala Parkinson.

http://www.sfatulmedicului.ro/magazin/ecobutic/index.php?route=product/product&product_id=2

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere si, chiar, drag. :)

 

M-a impresionat faptul ca esti atat de bolnava.

 

Insanatosire grabnica iti doresc. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pt inceperea, in sfarsit, a tratamentului adecvat ! :yes:

 

Normal ca nu te simti prea grozav; in organismul tau se da o batalie.

 

Insanatosire grabnica ! :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica Blues.

Ma bucur ca esti mai bine cu moralul...si de aceea poti si dormi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate,am scriis in graba si am facut o gresala de ortografie..Este Meticilin.

 

Scuza dar nu exista asa ceva,antibiotice de laborator si altele de tratamente. La laborator se face intr-un incunator o cultura din microbii boalei tale si in continuare este aceasta cultura tratata cu tot felul de antibiotice (nu amestecate) si in continuare se observa la ce antibiotice este imun microbi/bacteria i tai,la ce antibiotica ei sunt omorati si la ce antibiotica ei sunt sensibili si in ce masura. Pe baza acestei examen ,doctorul face un amestec cat mai potrivit. Acesta ti se da in tratament.

 

Lipsa de foame cum si greata si senzatia neplacuta este de la sursa ficatului care este organ preferat a acestui microb.

 

Iti doresc sa fie tratamentul care ti se da eficaciu si sa te insanatosesti pedeplin cat mai repede..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti doresc sa fie tratamentul care ti se da eficaciu si sa te insanatosesti pedeplin cat mai repede..

Eficaciu, Giius miu! Giio seu eficaciu gi Brasil, cuomo na balada gi sabatu. Giu razu muciu gi tues palavruz, Sorihno!

Gi cuomicu iezdi! Gizazao!

Ieu blegandu aguma, ga ma avertizezu Buezela aguma.

Au rivederciu, Sorihio! Au rivederciu!

 

Eficaciu bailandu gi Brasil...

Editat de gargbird
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El este poliplotz mai mult decat poliglot. I-as explica ca nu am facut uz de limba romana cam 50 de ani si mult am uitat. Nu mai merg la scoala ca sa invat romaneste. Aci,cine vrea intelege ce scriu chiar daca fac uneori uz de cuvinte din alta limba sau gresite.

Am impresia ca tatal lui inca nu sa nascut cand eu nu am mai votbit si scris romaneste.

Discutia asta, aci este cam debila ca avem alte probleme putin mai serioase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×