Sari la conținut
Forum Roportal
r4ull

Ce e mai important?

Evaluează acest topic

Frumusetea.........  

195 membri au votat

  1. 1. Ce e mai important,frumusetea fizica sau interioara?

    • Frumusetea fizica
      9
    • Frumusetea interioare
      58
    • 50% Frumusetea fizica si 50%Frumusetea interioare
      128


Postări Recomandate

Io unu cred ca pentru barbati frumusetea exterioara are un rol destul de mare, aproape 90%. Nu ma refer la frumusetea de tip "sex bomb" sau "top model", ci in general de o tipa draguta, bine proportionata, nici grasa nici slaba... Sa arate bine. E valabil si reversul medaliei: daca tipa e super trasnet ultra te poti inhiba... si e mai nasol.

 

In schimb femeile sunt atrase mai mult de barbatii carismatici, de cei cu personalitate puternica. Au nevoie de un bun prieten, de cineva care sa le distreze, de cineva de incredere etc. Au nevoie mai mult de un barbat interesant si incitant decat de unul frumos.

 

Asta e bine. Daca si fetele ar cauta frumusetea fizica, asa cum fac barbatii, atunci specia umana ar fi in pericol...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pentru unii este important sa arati bine si atat, pentru altii conteaza si ce ai in capsor, am votat pentru frumustea interioara pentru ca acea frumusete NU PIERE; ai 22 de ani, dar, daca vrea Dumnezeu, si vei ajunge la 50 vei arata...diferit.

 

 

Este bine si 50% dar cred ca frumusetea interioara nu se poate compara cu nimic.

 

Intotdeauna sunt clipe mai dificile, pe cine ai prefera sa ai langa tine, o d.ra indiferenta dar "frumoasa foc" sau pe cineva cu o inima de aur ?

 

Frumusetea exterioara poate foarte bine coabita cu cea interioara, exista si oameni frumosi cusuflete mari ! (dar mai putini !)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt si de drept, nu ar trebui sa conteze frumusetea exterioara, dar ce vrei, traim intr-o lume superficiala si deci, eu am votat cu 50-50. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cate putin din ambele. Sa presupunem ca un el sau o ea ar fi cel/ cea mai frumoasa persoana (interior , psihic)dar ar fi hidos hidoasa. Ar gasi pereche repede ? Sau o persoana fizic remarcabila dar fara calitati, ar gasi pe termen lung pe cineva?

Eu cred ca e nevoie de ambele.

Intotdeuna conteaza fizicul pt ca o persoana o cunosti mai intai prin felul in care arata .Atata timp cat persoana nu-ti atrage atentia prin infatisare nu cred ca va sta cineva sa se gandeasca: nu-mi place dar poate e o persoana sufletista!!!Gusturile fiecaruia difera : ceea ce pentru unii e frumos pt altii e obisnuit.

FIZICUL CONTEAZA SI INCA FOARTE MULT!!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fifty fifty....fetele care mi-au placut ma atrageau fizic si aveau si un suflet frumos. nu conteaza chiar asa de mult aspectul in sensul ca oamenii au perceptii diferite despre ce-i frumos...si multe fete mi-au placut foarte mult si nu se incadrau in tiparul clasic de frumusete...deci daca persoana nu arata ingrozitor merge..de suflet ce sa zic? pai fara ala chiar ca nu se poate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am dat votul pentru ---50% Frumusetea fizica si 50%Frumusetea interioare

Frumusetea vine din interior si frumusetea reala slaveste unicitatea :yahoo:

post-34070-1146860795_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aspectul agreabil poate fi :

 

first : un handicap , daca esti o persoana sensibila ( unele brute pur si simplu se zgaiesc , in cazul fericit in care nu te agreseaza verbal ) ;

 

second : risc crescut de a fi perceput exclusiv ca ambalaj de catre multi ;

 

third : este o cursa pentru suflet si poti cadea prada amorului propriu , redutabilul dusman al puritatii morale.

 

 

:good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Compatibilitatea e cea mai importanta, dupa parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×