Sari la conținut
Forum Roportal
sado is back

Cum sa faci un baiat de casa dintr-un fustangiu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Accepta ca nu ai logica smile.png Ar fi mai simplu pentru tine. Logica si femeie sunt notiuni antagonice.

 

Am vrut, dar nu ma pot abtine. Din cate observ pentru tine femeile sunt inferioare unui barbat. Voi sunteti asa, sunteti pe dincolo, aveti creier, nu va contraziceti, aveti logica, aveti sarm, aveti potential, sunteti cei mai destepti ce mai...boredom.gif pe de alta parte, noi suntem niste sugatoare de bani si sex incapabile sa gandeasca, incapabile sa iubeasca, suntem niste incapabile (cam asa ar fi), fir-ar naiba de materialiste prefacute si superficiale. pope.gif . cert e ca nu va puteti lipsi de noi cum nici noi nu ne putem lipsi de voi. Vorbe de astea din experiente esuate nu impresioneaza si nici nu demonstreaza plusul de intelec pe care vrei sa il arati. Pe toate topicurile tii mortis sa-ti implementezi ideile. Suntem noi prosti, lasa-ne sa fim prosti, nu o mai fa pe Don Quijote si morile de vant.

 

 

 

Ideea topicului este despre cum sa-ti cresti speranta ca o sa il faci pe unul sa se indargosteasca de tine si sa devina exclusivist.

 

 

 

 

 

Esti sigur ca nu ti-ai gresit meseria? castigai bani buni pe post de filosof. Pe langa ca nu sunt de acord cu ideea ta despre tema topicului, dar fie,trecem peste... ia zi tu ala recele si durul, ai avut vreodata speranta? aaa da ai avut?pai atunci ciocu mic. daca nu ai avut...trist. Vezi ca pot si eu sa vorbesc la caz particular?

 

Femeile ar trebui sa inteleaga mai bine lucrurile astea... Poate tocmai d-aia spera la asa ceva. Pana la urma femeia care spera sa cuminteasca fustangiul e ca barbatul care spera sa impresioneze femeia numai cu sufletul. Giiiz doh.gif

Te rog zimi si mie tu cu ce le cuceresti ca sunt tare curioasa?

Editat de sado is back
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut, dar nu ma pot abtine. Din cate observ pentru tine femeile sunt inferioare unui barbat. Voi sunteti asa, sunteti pe dincolo, aveti creier, nu va contraziceti, aveti logica, aveti sarm, aveti potential, sunteti cei mai destepti ce mai...boredom.gif pe de alta parte, noi suntem niste sugatoare de bani si sex incapabile sa gandeasca, incapabile sa iubeasca, suntem niste incapabile (cam asa ar fi), fir-ar naiba de materialiste prefacute si superficiale. pope.gif . cert e ca nu va puteti lipsi de noi cum nici noi nu ne putem lipsi de voi. Vorbe de astea din experiente esuate nu impresioneaza si nici nu demonstreaza plusul de intelec pe care vrei sa il arati. Pe toate topicurile tii mortis sa-ti implementezi ideile. Suntem noi prosti, lasa-ne sa fim prosti, nu o mai fa pe Don Quijote si morile de vant.

Esti sigur ca nu ti-ai gresit meseria? castigai bani buni pe post de filosof. Pe langa ca nu sunt de acord cu ideea ta despre tema topicului, dar fie,trecem peste... ia zi tu ala recele si durul, ai avut vreodata speranta? aaa da ai avut?pai atunci ciocu mic. daca nu ai avut...trist. Vezi ca pot si eu sa vorbesc la caz particular?

Te rog zimi si mie tu cu ce le cuceresti ca sunt tare curioasa?

Mda, pentru mine sa actionezi emotional e rau atunci cand logica iti spune sa faci pe dos. Cand esti mic nu te poti abtine, ca nu stii urmarile. Dup-aia te faci mare si inveti si ce urmari au actiunile tale. Sa nu crezi ca barbatii nu-s emotionali, ca doar nu-s roboti. Doar ca-nvata mai repede (la modul general) ce se intampla daca ei fac ceva sau altceva.Ca o experienta sa esueze trebuie doi care sa nu se potriveasca, punct la care oricat s-ar chinui unul sau amandoi, esueaza, ca nu era potrivire, puteau sa fie emotii si alte alea la mijloc, dar compromisul pentru unul sau pentru amandoi nu era acceptabil. Uneori si sa treci peste frica este un compromis mare, atat timp cat logica si ratiunea iti spun din start ca e ceva cu sanse mici de reusita.

Nu tin mortis sa implementez nimic, sunt realist. Nu traim intr-o lume ideala, asa ca sunt doua cai generale in care oamenii fac treaba: fie se lasa purtati de val (femeile), fie se apuca de modificat lumea (sa zicem ca fac baraje sau schimba cursul apelor - barbatii). Familia este un univers construit de barbati, ei sustin si protejeaza constructia asta. Evident, construita cu femei, nu poti sa ai o familie de unul singur. Prin urmare ei se adapteaza, asa cum femeile au propriul fel de adaptare (trec de la cosmetizare la sincronizare cu partenerul).

Eu am tot timpul speranta, aia va muri o data cu mine. Diferenta fata de speranta in van (vezi Mihai Eminescu - "Daca iubesti fara sa speri") este ca eu le las in urma cum lasa acceleratul o gara goala, nu ma opresc in gara aia asteptand sa apara pasageri, ca e noapte si e frig afara, nu am timp sa stau, drumul duce intotdeauna undeva si daca te opresti nu mai afli unde duce.

Nu cuceresc nimic, ca femeile nu-s cetati, sa le atac, sa le daram zidurile si sa le invadez. Ma las cucerit, capturat, inchis... dar pastrez mereu posibilitatea de evadare, puterea de a sparge zidul sau de a pleca dintr-o inchisoare, chiar daca are gratii de aur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Doar ca-nvata mai repede (la modul general) ce se intampla daca ei fac ceva sau altceva.

2. Uneori si sa treci peste frica este un compromis mare, atat timp cat logica si ratiunea iti spun din start ca e ceva cu sanse mici de reusita.

3. Ma las cucerit, capturat, inchis... dar pastrez mereu posibilitatea de evadare, puterea de a sparge zidul sau de a pleca dintr-o inchisoare, chiar daca are gratii de aur.

1. Zi sa mori tu!

:lol2:

2. Se numeste curaj asta, nu compromis. Si un om curajos nu inseamna ca e un om irational. Ce-ai patit cu logica, sir?

3. Vai de tine. Putin risti, cu putin ai sansa mai mare sa sfarsesti.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci pentru tine sa te bagi in ceva in care n-ai nicio sansa se cheama curaj. Pentru mine se cheama inconstienta sau prostie ridicata la rang de virtute.

Ca exemplu concret - sa stai de vorba cu cineva care ti-a zis de mai multe ori ca nu o/il interesezi, in conditiile in care nu amicitie cautai e curat mestesug de tampenie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ideea topicului este despre cum sa-ti cresti speranta ca o sa il faci pe unul sa se indargosteasca de tine si sa devina exclusivist.

 

 

Sado e o fata desteapta. Nu cred nici o secunda ca traieste cu impresia ca poti sa FACI un barbat sa se indragosteasca (nu intentionat si in mod constient) sau sa fie fidel. doh.gif

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesti gresit cuvantul "destept". Basca dac-ar fi cum zici tu, ar avea sens negativ... cam ca in sintagma "baiat destept".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Folosesti gresit cuvantul "destept". Basca dac-ar fi cum zici tu, ar avea sens negativ... cam ca in sintagma "baiat destept".

 

L-am folosit literalmente nu cu intelesul care l-ai dat tu. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×