Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Ar fi frumos sa nu va certati si sa nu postati pe langa foarte mult, ca o sa alergam dupa postarile pt concurs pe pagini intregi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu-s mai paranoia, dar vad cum se ajunge la telefonul fara fir, de la ureche la ureche, de la ce vrea X sau Y sa spuna, chestii care daca nu sunt aprobate de cel cu care/langa care s-au intamplat povestle, sunt cam...fantaziste.

 

cum se verifica autenticitatea povestilor? (sunt carcotasa? sorry ama, nu asta e intentia)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce-ar fi sa nu despicam firul in 16 si sa ne bucuram de o chestie doar asa, ca-i vara afara?

nici nu ma intereseaza daca-s reale, naiba... wtf?

 

 

Am ales subiectul asta pentru ca am avut un moment azi in care mi-am dat seama ce impact a avut Roportalul asupra mea, cat de mult m-a schimbat... si care au fost oamenii care au contribuit la asta.

Chiar nu putem face o chestie fara paranoie?

Naspa..

Editat de Amarena
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaa....deci nu conteaza daca-s reale sau nu. pai sa le spuna aici direct userii, ca de barfa si mancat de rahat prin pm-uri, unii s-au saturat.

 

anyway, daca imi bese mintea un basm funny, postez direct si iau eu premiul. sper ca se poate face la 'comanda'

 

bafta voua!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2.

 

Postarea Amarenei mi-a adus involuntar un zambet pe buze amintindu-mi de primele mele zile, saptamani pe forum.
Chiar din primele zile am fost asaltata in privat sau pe oriunde scriam ca as fi clona.Pana aici nimic deosebit pentru acele zile,era chiar enervant nicidecum amuzant.La primul pm de la un user necunoscut mie s-au schimbat lucrurile,eram intrebata daca sunt clona amentei x.Aceasta intrebare mi-a mai fost pusa inca de 2 useri.Nu puteam fi amanta tuturora si asta ma amuza,apoi,mai era Saharian care urmarea orice postare ca sa ma prinda,el, considera ca sunt clona unui barbat.
Pe chat parca, intr-o zi m-a atacat direct facandu-si cunoscuta banuiala si m-a acuzat ca sunt nu stiu care barbat clonat in femeie ca sa aflu lucruri. Raspunsul meu a fost clar= Da-mi numarul de telefon ca sa te sun si sa te injur cu voce de femeie.Asa am facut si din ziua aia toti barbatii s-au linistit iar eu am am scapat de umbra clonei.
Ar mai fi episodul cu garga pe care nu-l cunosteam si am stat o zi ofticata dupa ce mi-a dat peste ochi cu *Mucles!!..de aceea va ramane un urat pana la sfarsit ,episodul cu Ph pe care l-am facut obsedat seual sau ceva in genul si m-a urat pana mi-a urat sa mor =))) si episodul cu Fernanda pe care eu am banuit-o mult timp ca e barbat ,bine chiar si acum imi mai trece prin cap ca ar fi ,este varianta feminina a unui prieten si uneori uit cu care din ei stau de vorba.
Din aceste experiente m-am ales cu amici in virtual si in real si da, zambesc la amintirea lor.


..deci nu conteaza daca-s reale sau nu.

 

ba conteaza, dar nu pentru asta (barfe si paranoie si mancatorie) am deschis topicul asta, ci din motivele de mai sus.

Ideea e sa fie autentice.. altfel.. e de rahao.

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

3.



Citind ideea ta de concurs, multe amintiri mi-au napadit mintea. Unele amintiri le port cu drag, pe altele am ales sa le sterg din memorie. Cu aproape fiecare membru al forumului am cate o amintire, unele frumoase, altele mai putin frumoase iar altele pur si simplu minunate. De aceea, pentru ca nu ma pot hotari despre cine sa scriu, am ales o amintire deosebita care include aproape toti membri, unii fiind inca prezenti, iar altii plecati de mult de pe forum, unii chiar spre lumi mai bune..


A fost si inca este uimitor, pentru mine, sa vad o asa mobilizare forumistica si atatia oameni ce mi-au fost alaturi intrun moment greu din viata. Oameni care au fost zilnic langa mine, chiar si numai sufleteste, care mi-au trimis imbratisari si incurajari, care s-au rugat, au plans si au ras alaturi de mine. Chiar si oameni de la care nu ma asteptam. Acel moment, m-a marcat oarecum si am invatat ca oamenii sunt buni in esenta, chiar daca nu par. Am invatat sa acord putina incredere si sa nu ma mai indoiesc imediat, chiar daca sunt pe un forum. Am ramas cu prieteni buni, chiar daca unii dintre ei numai virtual, uneori au valorat mult mai mult decat un prieten real.


Ei au crezut in mine cand eu nu mai credeam, mi-au dat putere si speranta, m-au impins de la spate si m-au convins ca pot. Si am putut . Iar toate acestea s-au intamplat, uimitor, pe forum. Stiu sigur ca daca aveam asemenea prieteni si in viata reala, pana acum as fi cucerit lumea.


  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

damn! nu ma simt sorry.gif

 

 

nimeni nu are nimic misto de povestit despre mine? laugh.png

 

nu nimeni nu ma vrea, nici chiar mamica mea .... not_i.gif

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A-Alex R-roportalian D- doctori

 

Se intampla undeva acum ceva ani, pe la 12-1 noaptea

 

A: 'morrrrrrrrr, mi-e f f rau!'

R: 'ce ai?'

A: 'nu stiu! mi-e f f rau si sunt in spital'

R: 'cum naiba?!'

A: 'm-a luat pe sus salvarea acum cateva ore'

R: 'bine, bine, dar ce ai?'

A: 'nu stiu, aia de pe salvare nu mi-au zis, doctorii nu au zis nimic..astept. aoleu de rau imi e!'

R: calm down! unde si ce doare?'

A: 'imi explodeaza abdomenul, am febra 40, tremur, sunt rosie toata si fac imprastiat'

R: 'imprastiat?'

A: 'da. alb si imprasitat'

R: 'aoleu! nu e de bine'

A: 'si m-au bagat in carantina'

R: 'carantina?!'

A: 'da..carantina. am o camera unde m-au inchis si toti au masti si costume speciale, medicamente imi dau printr-un gemulet mic, sunt pe sectia de MRSA si contagioase d'alea grave'

R: 'cum naiba tocmai acolo?'

A: 'au zis ca e procedura standard pt toti care au fost in contact cu spitale din strainatate'

R: 'si tu ai fost?? cand?'

A: 'acum 2 luni am fost sa ma interesez de silicoane in Ro'

R: 'sa te interesezi doar? si d-aia te-au bagat pe carantina?'

A: 'da, cica e suficient sa trec pragul spitalului si 6 luni dupa intru in carantina 1st daca e ceva cu mine, ca e 'MRSA-ul' in floare'

R: 'hai ca aia sunt nebuni!'

A: 'bai, ma doare peste tot, ce fac?'

R: 'asteapta analizele, vezi ce zic aia'

A: 'nu pot sa stau asa fara sa stiu..nu am net sa caut singura'

 

vine o asistenta,Alex inchide si apuca sa prinda conexiune la net. da repede gugål, scrie simptome si gaseste ceva.duce a TIFOS...

isi ia dupa ea branula si tot ce se putea deplasa din aparatura si incepe sa bata in geam 'Alooooo, am tifos!'. lume alarmata, asistentele 'unde ai fost? vacante? cu cine ao fost in contact? de unde ai scos-o p'asta?!?!'. Alex nu zice nimic si o lasa asa..sa caute aia.

 

A: 'bai, am tifos'

R: 'WTF?!?! tifos?'

A: 'da! asa zice gugål'

R: 'cine?!?!'

A: 'pe gugål am gasit'

R: 'esti nebuna!!!! ai gasit pe gugål ca ai tifos?'

A: 'da, si corespund simptomele'

R (razand): 'mai bine cauti la paranoia..'

A: 'nu rade, daca am tifos?'

R: 'ai pe naiba!..'

A: 'inchid, fac pe mine....'

 

trec 15 min si suna Alex inapoi la roportalian

 

A: 'bai, nu pot sa mor acum, nu acum! abia am reusit sa slabesc, nu pot sa mor tocmai acum, vreau sa vad cum e viata de om slab'

R: 'slab si nebun?'

A: 'ai sa vezi, am tifos...bai, imi e somn. cred ca morfina aia isi face efectul...'

R: 'super, pot sa dorm?'

A: 'eu mor de tifos si tu vrei sa dormi?'

R: '.....pai'

A: 'te sun maine, nimeni nu ma baga in seama oricum, *uck norway!!!!'

 

next day vin doctorii la vizita.

 

D: 'neata! cum iti e?'

A: 'ceva mai bine, nu f f bine, dar mai bine'

D: 'trebuie sa mai astepti putin, o sa te simti bine curand'

A: 'am tifos, asa-i????'

D (zambind): 'da. am auzit ca ai informat cum ca ai avea tifos. daca aveai erai deja pe sectia 'puscarie pt contagiosi' a spitalului'

A: 'pai nu sunt deja?'

D: 'nu. asta e sectia pt aia cu infractiuni 'minore' '

A: 'atunci ce e cu mine?'

D: 'pai ai uitat sa spui pe ambulanta ce ai consumat in ultimele 24h'

A: 'am spus cand am ajuns aici'

D: 'cam tarziu, erai deja 'la puscarie' si nu puteam sa riscam'

A: 'so, ce e cu mine?!'

D: 'adevarat ca ai mancat stridii?'

A: 'da, ieri la pranz'

D: 'felicitari! esti alergica! evita-le'

A: 'no 'ucink way! am tifos'

D: 'nu ai nici un tifos, ai avut o reactie f puternica la stridii, atata tot'

 

Alex (aproape dezamagita ca a gresit diagnosticul) suna pe roportalian

 

A: 'hei...cum merge?'

R: 'cum merge cu tine?!'

A: 'kinda well. cica nu am tifos'

R: 'nu ai? ce surpriza....Si ce ai? in afara de paranoia?'

A: 'reactie alergica la stridii'

R: 'si partea asta ai uitat sa mi-o spui, cum ca ai mancat 'maimute' d-alea?'

A: 'cam...'

R: 'crazy woman!'

A: 'merci pt suport si ajutor'

R: 'data viitoare o sa incep cu 'ce ai mancat/baut'

A: 'take care!'

R: 'u2'

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×