Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

6.

 

Draga roportalian, o sa te tin anonim ca nu meriti faima, nu de alta - dar o sa te invadeze in PM 1st gagicile. Da, de tine vorbesc, barbat roportalian.

 

Aseaza-te, simte-te (da, da...de tine e vb) si citeste-ma. Blues a deschis azi (29.08.2013 topic despre cum ne ridicam cand ne e f greu si ni se intampla ceva rahaturi in viata) si imediat mi-a fugit mintea la tine. Si dupa ce mi-a fugit mintea la tine stateam si ma gandeam daca vreodata ti-am multumit. Daca ti-am multumit ca ai existat in viata mea in una din cele mai negre perioade ale mele. Toata lumea mea se prabusise, nu ma tinea vie decat faptul ca trebuie sa ma duc al job a 2-a zi. Eram atat de departe unul de celalalt, nu ne lega decat o amicitie, prietenie virtuala, o prietenie unde nu exista diferenta de sex. Eram userul X si userul Y si nimic mai mult. Si cu toate astea, stateai si imi ascultai necazurile, treceai cu mine prin momentele mele grele si ma scoteai la lumina, chiar daca numai pt o peridoada f scurta, ma faceai sa uit de mizeria din viata mea. Aveai stilul specific de caterinca pentru care multi alti roportalieni te plac si cu stilul ala ne barfeam pe skype la o cafea si o lulea, si ne barfeam pana ma vedeai ca zambesc putin. Nu stiu de ce te-ai oprit asupra mea sa-ti pierzi vremea cu mine, dar sa stii ca mare lucru ai facut. Ai fost omul de care aveam nevoie in viata mea, ai fost prietenul de care aveam nevoie. Multumesc ca nu ai cerut niciodata sa iti povestesc mai mult decat voiam, ca ai ramas discret si ca ai considerat ca-s om demn de ajutat asa cum m-ai ajutat tu.

Draga roportalian, multumesc! Dau si de baut cum am promis si inchid prin a spune ca-ti doresc ca viata sa nu te puna niciodata in situatia in care ai avea nevoie de asa ajutor cum mi-ai dat tu. Dar nu uita, daca se intampla, stii unde ma gasesti.

Uite, imi place mesajul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

7. (7? parca la 7 s-a ajuns eusa_think.gif )

 

Imi amintesc prima data cand m-am uitat cu adevarat pe forum si chiar am citit niste mesaje pe ici pe colo. Si m-am gandit io inspre mine:"Ba, ce adunatura de oameni tristi. Ia sa-i inveselesc putin cu sharmul si umoru meu neintrecut...luandu-ma de ei"

Asta nu fiindca ma credeam mai buna decat ei. Bine, am credeam mai buna decat ei, da nu din cauza asta.

Nu din aroganta. Bine, eram aroganta.

Ci fiindca aveam o imensa durere unde nu rasare soarele si un plictis pe masura. Imi placea sa vad cum ma luau toti mormonii in serios si se ofticau ici si colo.

In fine, revenind. M-am luat de cei mai tristi si mai "filosofi" dintre ei, da nu numai. Ajunsesem sa ma iau la nimereala si postam numa tampenii.

Evident, la inceput multi m-au ignorat fiindca eram m*ista. Apoi multi s-au luat de mine fiindca eram m*ista.

Dupa care, am gasit niste oameni la fel de m*isti ca mine, ceea ce la moment mi-a adus un ranjet slinos pe moaca.

Mergea vorba ca as fi, si citez din memorie "un baiat nesimtit de 13 ani cu cosuri pe fatza". Am ras de mi-au iesit rinichii pe kur. Si am zis sa pun si io o poza cu mine ca deh, nu-i bine sa induci lumea in erroare.

Cu asta lamurisem muritorii si m-am imprietenit cu mai multi oameni.

Tin minte cu maare placere cum ma certam cu unii,in special 2 useri. Eram banati, apoi cand reveneam, ma certam iar cu ei.

O anumita userita era de-a dreptul turmentata de mine, spre placerea mea si a altora. Chiar si-a sters contu pan' la urma. Apoi a revenit. Apoi l-a sters iar. Uneori, in serile mele de plictiseala maxima, ma gandesc.."Acu puteam sa fiu pe Forum si sa ma iau de Scufi.."Chiar mi-e dor de ea si ii admiram taria de caracter. Io in locul ei m-as fi impuscat demult.

Unele obiceiuri mi-au ramas si acu, desi sunt mai tolerata.

Am sute de amintiri cu diversi useri da am zis ca in mare ar merge mai bine.

Oricum, ajunsesem ca atunci cand radeati, sa rad cu voi, cand plangeati, sa rad cu mine si acu imi sunteti mai dragi ca o coaja din aia de la o zgarietura pe care vrei s-o jupoi si sa te joci cu ea. Atata.

Si asta.

Le-am si votat.

Imi pare rau daca nu reusesc sa ma fac inteleasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma, tu ai luat-o razna ? tu nu ai viata personala, de ai inceput sa te tii ca scaiul de mine ? whack.gif

trebuia sa folosesti emo-ul astabataita.gif mai vedeam si noi cevajester.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata mia, nu le povestesc eu, bre.. sunt userii, colegii nostri, care ..

Auzi, citeste primul mesaj si nu ma pune sa zic iar de la capat moartea caprioarei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

There there, lasa-i pe raii astia, ia si joaca-te:

 

http://www.softschools.com/math/geometry/shapes/match_geometric_shapes/

 

lasa, ma, joaca-te tu acolo, daca tot l-ai cautat si gasit. :D

Fata mia, nu le povestesc eu, bre.. sunt userii, colegii nostri, care ..

Auzi, citeste primul mesaj si nu ma pune sa zic iar de la capat moartea caprioarei.

Aaa, ok, am priceput.

Oricum, frumos topic. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Se da click pe chestiile alea de sus, in care e descrierea formei geometrice si se trag in chenarul ce apartine formei geometrice.
Daca de exemplu, sus scrie circle(in traducere, este cuvantul englezesc pentru triunghi, trebuie sa il pui la triunghi)
Ceva in genul.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Se da click pe chestiile alea de sus, in care e descrierea formei geometrice si se trag in chenarul ce apartine formei geometrice.

Daca de exemplu, sus scrie circle(in traducere, este cuvantul englezesc pentru triunghi, trebuie sa il pui la triunghi)

Ceva in genul.

perfect, joaca-te in continuare. :lol:

circle este triunghi. ma lasi cu shtourile astea. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×