Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu ce sa zic, nu prea ma pricep sa dau sfaturi;

Dar cred ca fiecare trece macar o data in viata printr-o chestie din-asta.

Daca nu mai sunt sanse, incearca sa faci ceva ce iti place, un fel de hobby sa zic asa... sau gaseste-ti ceva de facut, sa te tina ocupat, sa te faca sa te gandesti la altceva.

Evita chestiile "triste", fa-ti prieteni, si nu da vina numai pe tine. Amandoi sunt de vina (totusi, depinde de caz :blink:).

Nu stiu cat de mult ar ajuta, dar ar fi o idee sa incerci sa vorbesti cu ea; sau macar sa-i scrii o scrisoare (nu trebuie neaparat sa o si trimiti), in care explici ce nu a mers, ce nu ti-a placut la ea; sau orice iti vine in minte. O sa vezi ca dupa (poate) o sa te simti mai bine.

Daca nu, asta e, cu timpul o sa descoperi lucruri noi si eventual o sa "evoluezi", ca toata lumea.

 

Take care.

Editat de Nevermind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm,daca stau sa ma gandesc inca imi mai aduc uneori aminte de ea!

doar ca nu imi mai bantuie simturile, noptile, figura ei s-a estompat in timp.

nu exista o reteta pentru uitare, unii uitam mai repede , altii mai incet...insa, timpul cu siguranta iti va da posibilitatea sa cunosti o noua ea...si atunci , figura ei se va estompa.

pana atnci traieste si capul sus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stresante mai is femeile astea, numai prostii fac.

ok.

Arunca tot ce iti aduce aminte de ea, poze, cadouri, etc. Cel mai bine ar fi daca ai putea sa te duci sa iti iei si cadourile inapoi, eu m-am simtit cel mai bine cand am facut un gest asemanator. De uitat nu am uitat-o si tot o iubesc dar m-am simtit mai bine.

Si eu am aruncat totul,dar m-am simtit mai rau :P Doar timpul DLL_FISH

in acest caz te va ajuta ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e sa nu cauti in aceste momente o alta relatie ca substitut ca vei da gres... incearca sa-ti umpli timpul cu ceva... timpul pe care-la acordai ei... susubaieste ceva... descopera programe noi pe calculator... etc...

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e sa nu cauti in aceste momente o alta relatie ca substitut ca vei da gres... incearca sa-ti umpli timpul cu ceva... timpul pe care-la acordai ei... susubaieste ceva... descopera programe noi pe calculator... etc...

bafta!

corect. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai important e sa nu cauti dar nu inseamna ca daca vine o fata care te place si nici tie parca nu iti e indiferenta nu poti sa incepi o relatie ..chiar daca la inceput mai mult prietenie niciodata nu stii ce poti gasi ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor.As vrea in cateva cuvinte,sa va povestesc o situatie prin care trec de ceva timp si sper sa ma ajutati prin sfaturi sa incerc sa o depasesc.M-am despartit acum 10 luni de iubita mea si nu pot oricat as incerca sa o uit.in fiecare zi imi apare in minte imaginea ei chiar dc nu imi doresc acest lucru,stiind ca imi face rau.Am iubit-o enorm de mult,E singura fata pe care am iubito(am mai cunoscut fete inainte,dar ea e singura care a ajuns la inima mea,singura care ma schimbat,care ma invatat sa iubesc).Ne-am despartit din vina mea,practic cand ajungi sa iubesti apare un moment in care esti atat de sigur de relatie si crezi ca iti poti permite orice...asta am facut eu din pacate.sanse sa ne impacam nu mai exista,iar eu nu pot sa o uit.Am incercat sa ies cu o alta tipa,dar gandul imi era numai la ea,practic o cautam tot pe ea in aceasta tipa...ma foloseam de acesta tipa pt a o uita iar relatia nu a mers deloc.CUM POT SA O UIT?POT SA O UIT?!

Am avut asa si eu cindva o relatie vre-o 5 ani, dupa care ne-am despartit. A fost de mult timp, acum mi-e usor sa vorbesc. Este momentul sa te ocupi de ceva care sa-ti activeze adrenalina, sa faci ceva atit de interesant incit sa uiti si de tine. Schimba-ti serviciul, apuca-te de afacerea ta, de un sport nou ( eu atunci m-am apucat de parapantism si inainte de asta mi-am schimbat si serviciul). M-a ajutat si faptul ca vrind-nevrind mi-am schimbat tot anturajul, vechii prieteni plecind tot pe rind in strainatate. Si pentru ca cui pe cui se scoate, nu uita ca leacul principal este O ALTA FATA mai interesanta, care poate te va fascina in asa masura incit vei uita de prima. Bafta!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stresante mai is femeile astea, numai prostii fac.

oca.

Arunca tot ce iti aduce aminte de ea, poze, cadouri, etc. Cel mai bine ar fi daca ai putea sa te duci sa iti iei si cadourile inapoi, eu m-am simtit cel mai bine cand am facut un gest asemanator. De uitat nu am uitat-o si tot o iubesc dar m-am simtit mai bine.

....mai, am vrut sa scriu ceva caustic, dar la urma urmei...este si un cantec..tu nu stii cat te-am iubit si cu tine cat am cheltuit.. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea este ca timpul joaca un rol important..incet incet o sa o uiti....

asa am crezut si eu,dar se pare ca in cazul unor persoane poate sa treaca oricat timp,tot nu le vei uita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×