Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Cristi

Spicuiri din intelepciunea feminista

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si nu ai inteles ca una la mana, postarea introductiva deranjeaza pe femei pentru ca se simt ironizate, si doi la mana, deranjeaza pe masculii iluzionati, cu personalitate slaba, pentru ca nu le vine sa creada ce vor de fapt femeile?

Cei insuficient echipati nu au inteles de ce am bolduit eu cele doua fraze de care s-au legate ei.

In prima fraza, cica femeile vor sa fie foarte selective. Acum se simt constranse. Instinctul din ele le spune ca trebuie sa se cupleze cu maxim10% din barbati, adica exact cum se intampla in lumea animalelor.

In a doua fraza se spune ca omul e singura specie de animal care a instaurat patriarhatul. Exact, tocmai din acest motiv am reusit sa ne umanizam si sa nu fim o specie oarecare de maimute.

 

Na, ca am exlicat ca la copiii de gradinita.=))

Editat de Chistornete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha, deci sa inteleg ca tu ca mascul echipat corespunzator, eventual cu chilotii peste pantaloni ca superman, dar oarecum undercover, ai deschis subiectu ca sa selectezi feministele si "dezechipatii" de pe forum.

acum m'am prins. fool.gif

Editat de Nam3l3ss
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai e problema ta daca ai inteles altceva. Eu am fost cat se poate de explicit. Dar daca tu te-ai luat dupa masculii iluzionati,eu ce sa iti fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e o vorba care spune: "cand x oameni iti spun ca esti beat, du'te si culca'te!" deci logic, problema e la tine, nu la noi, poate n'ai stiut tu sa exprimi in scris ce'ai in minte ;)


daca'ti tot editezi postarea si mai adaugi cate ceva... m'am lamurit

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neah, ei au inteles dar s-au prefacut ca nu au inteles,iar tu te-ai luat dupa ei.

Doar mintile lenese nu pot intelege. Daca tie iti place spiritul de turma, e treaba ta.

Eu habar nu am despre ce problema vorbesti.

Aici e vorba despre feministe.


aha, deci sa inteleg ca tu ca mascul echipat corespunzator, eventual cu chilotii peste pantaloni ca superman, dar oarecum undercover, ai deschis subiectu ca sa selectezi feministele si "dezechipatii" de pe forum.

acum m'am prins. fool.gif

Se vede ca stai prost cu intelegerea.=))

Editat de Chistornete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A vorbi despre realitate nu e ceva rau. Un om poate fi curios despre orice. Acu, daca nu e popular ce zice, asta nu inseamna sa-l iei peste picior. Fiecare traieste in capul lui. Unii s-au inchis bine de tot acolo, nu care cumva sa ii afecteze ceva ce exista, dar de care incearca sa faca abstractie. Feminismul, impreuna cu aberatiile sale chiar exista. Nu e de naspa sa discuti despre asta, daca ai cu cine, nici nu spune nush ce rahat despre personalitatea ta o discutie pe forum, asta ca sa n-o iau pe partea cealalta cu masuratul - gen discutii de genul nu-s un motiv de masurare cine o are mai mare. Stiu ca fiecare e destept si deosebit si incredintat ca are dreptate. Dar cica daca nu vrei sa vorbesti despre ceva, nu te bagi in seama. Daca ceva e aberant il demontezi daca n-ai ce face, nu demontezi persoana care face afirmatia. Asa ar dicta educatia, dar e complexa problema cu educatia la romani - sublima dar lipseste cu desavarsire. Asta cam scade statutul, cel putin p-aici.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca erai atent, facusem vorbire de postarile tale pana la momentul cand am scris, nu la postarile altora. in fine.. pierd vremea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ideea era sa ne amuzam de ce tampenii scrie o feminista, dar daca a degenerat, de ce nu m-as amuza si eu ? Ca uite mi-a venit chefu' acuma. Ma distreaza mai mult decat sa fac panarama de Cristi sa aberez pe teme d-astea... sociale.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ideea era sa ne amuzam de ce tampenii scrie o feminista, dar daca a degenerat, de ce nu m-as amuza si eu ? Ca uite mi-a venit chefu' acuma. Ma distreaza mai mult decat sa fac panarama de Cristi sa aberez pe teme d-astea... sociale.

Poate asa au ei impresia, ca fac panarama de mine. Insa panarama se afla doar la ei in cap. Si asta datorita nivelului lor scazut de intelegere.

daca erai atent, facusem vorbire de postarile tale pana la momentul cand am scris, nu la postarile altora. in fine.. pierd vremea.

Asa, si ce denota postarile alea?

Mai exact, la care postare te referi?

S-o luam ca la gradinita, daca e asa. Arata-mi cu degetul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×