Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Eu invat foarte multe din exemplele voastre , va rog sa continuati chiar cu poze.

Am observat pana acu ca orice se poate face si acasa.....adica iti trebe un magazin de bricolaje bun, rabdare, timp si desigur bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in bucatarie cica ar trebui sa fie galbeni peretii, ca stimuleaza apetitul.

parca eram la dieta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu invat foarte multe din exemplele voastre , va rog sa continuati chiar cu poze.

Am observat pana acu ca orice se poate face si acasa.....adica iti trebe un magazin de bricolaje bun, rabdare, timp si desigur bani.

in No e o lege care spune ca nu ai voie sa iei cu tine nimic din mobila care deja este fixata in perete/tavan. iei frigider, masina de spalat vase si atat dintr-o bucatarie. in baie la fel, masina de spalat, nu si mobila. tot ce poate lasa gaura in perete nu ai voie sa iei decat daca astupa si vopsesti sa nu se vada.

 

kilko, noi singuri am zugravit, pus faianta, gresie, pus spoturi si ce a mai trebuit. al meu se pricepe iar eu am avut multe de invatat de la el. dar nu stiu cat te pot ajuta sfaturile mele, aici casele sunt de lemn, dar am facut amenajari si in apartamentul de la bloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi situatia este urmatoarea: Aici la tara noi stam cand si cand pana strangem de un ap la oras. Mai mult prin lume hoinari,rar ajungem aici si stam o luna/doua.

Am zis hai sa renovam acum, mai incolo nu or fi bani :crazy: macar sa venim cu placere si fara senzatia de vaaaaaiiii....stim cu totii era o perioada in care ok, era frumos la tara, dar conditiile lasau de dorit.

Si noi am facut multe singuri, numai ca nu avem chiar asa spor ca meseriasii, acum vom pleca si preda cheile si venim la gata facut. Eu am tot discutat cu nenea meseriasul, am negociat cu iubitul...am facut compromisul- gri dormitor, alb baie, crem alt dormitor, un fel de pastel lila holul si vernil deschis bucataria. :stars: Acu, la intoarcere ne ramane sa cumparam si mobila in afara de dormitorul nostru si baie care is gata. Mai fur din ideile voastre....din poze :crazy:

De exemplu daca gasesc o oferta rezonabila (totusi nu am investi foarte mult) pt mobila la comanda imi place mobilierul tau de bucatarie si s-ar putea sa merg cu poza la firma sa fac ceva de genul.

 

Si poate ca exista ceva si ideea lui Harald ca arata intr-un fel in revista, magazin, DIY, dar altfel acasa.

 

Cat glet a mancat sufletul meu....numai eu stiu.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi situatia este urmatoarea: Aici la tara noi stam cand si cand pana strangem de un ap la oras. Mai mult prin lume hoinari,rar ajungem aici si stam o luna/doua.

Am zis hai sa renovam acum, mai incolo nu or fi bani crazy.gif macar sa venim cu placere si fara senzatia de vaaaaaiiii....stim cu totii era o perioada in care ok, era frumos la tara, dar conditiile lasau de dorit.

Si noi am facut multe singuri, numai ca nu avem chiar asa spor ca meseriasii, acum vom pleca si preda cheile si venim la gata facut. Eu am tot discutat cu nenea meseriasul, am negociat cu iubitul...am facut compromisul- gri dormitor, alb baie, crem alt dormitor, un fel de pastel lila holul si vernil deschis bucataria. stars.gif Acu, la intoarcere ne ramane sa cumparam si mobila in afara de dormitorul nostru si baie care is gata. Mai fur din ideile voastre....din poze crazy.gif

De exemplu daca gasesc o oferta rezonabila (totusi nu am investi foarte mult) pt mobila la comanda imi place mobilierul tau de bucatarie si s-ar putea sa merg cu poza la firma sa fac ceva de genul.

 

Si poate ca exista ceva si ideea lui Harald ca arata intr-un fel in revista, magazin, DIY, dar altfel acasa.

 

Cat glet a mancat sufletul meu....numai eu stiu.

asteptam poze cand e gata! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- gri dormitor, alb baie, crem alt dormitor, un fel de pastel lila holul si vernil deschis bucataria.

 

O sa fie fain, cand e nou si curat, totul este mai frumos!!! Parca vad de Craciun ce party o sa faceiti in casa noua de inagurare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×