Sari la conținut
Forum Roportal
matt_baker

Am si eu o intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daca omul are 2 terminale (un laptop conectat la reteaua home si un ipad cu sim propriu, spre exemplu) poate posta de pe 2 conturi diferite, fara griji. depistarea clonelor se face dupa principiul identitatii IPurilor, asa ca nimeni nu poate afirma ca ar fi clone daca au IP diferit...

Nu doar IP-ul e luat in consideratie pt. identificare. Intre terminal si forum e un protocol care include, si providerul de internet. Folosind aceeasi cartela in terminal diferit (modem, sau telefon) te poate identifica. Dealtfel si postarea din aceeasi locatie poate fi un reper. Fiecare celula (la comunicatiile mobile) are un protocol specific.

Utilizarea de conexiuni proxy, pot limita detectia, dar doar pt. cei fara drept de interventie.

Acum treaba-i simpla. Foloseste probabil un computer si un tel. mobil, fara legatura intre ele.Mi se rupe, cata vreme stiu cui ma adresez.

MelissaR. :

Exclus sa se fi pus de acord, din simplul motiv ca niciunul din ei (deci exclud categoric varianta clonelor) nu s-ar preta la asa ceva.
eusa_think.gif

Tu ai impresia ca este posibil ca doi useri sa gandeasca aceeasi replica, pe care s-o transmita in acelasi moment, fara o intelegere prealabila? Nu-i vorba de un raspuns simplu gen: "nu, da, desigur..." ci e aceeasi dedicatie, cu acelasi mesaj, in acelasi timp.

Doar ca acum nu-i vorba de doi, ci de unul. Si inca unul care a fost ban-at fara explicatii si reintrodus in sistem, la fel.

Eu astept si explicatia Dariannei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai impresia ca este posibil ca doi useri sa gandeasca aceeasi replica, pe care s-o transmita in acelasi moment, fara o intelegere prealabila? Nu-i vorba de un raspuns simplu gen: "nu, da, desigur..." ci e aceeasi dedicatie, cu acelasi mesaj, in acelasi timp.

Doar ca acum nu-i vorba de doi, ci de unul. Si inca unul care a fost ban-at fara explicatii si reintrodus in sistem, la fel.

Ce tare esti, ma tiomping :lol:. Acum eu nu stiu daca sunt clone sau nu, dar cu siguranta ca intentia mesajelor respective erau sa faca misto de tine. Ma indoiesc ca esti atat de stupid sa nu-ti fi dat seama. Era asa greu sa-ti dai seama ca s-au inteles si ca au zis hai sa facem misto de ceampi asta ca poate pune botul. Si nu s-au inselat. Acum, repet, nu stiu daca 5 e ramsay, oricum seamana, dar cu siguranta dedicatiile alea aratau mai mult ca nu sunt decat ca sunt. Ma indoiesc ca daca era unul singur era atat de dobitoc sa posteze in varianta pe care o tot repeti tu. Si daca ar fi fost unul intentia lui tot sa faca misto de tine ar fi fost.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ti-au vazut reactia si au vrut sa rada de tine...facem test daca vrei, mergi pe orice topic si posteaza, daca o sa stiu ca tu postezi acum acolo, o sa dau refresh la pagina si apoi scriu ce ai scris tu, acolo o sa arate ori ca am postat in acelasi timp, ori ca am postat cu un minut dupa tine....dureaza 5 secunde sa dai refresh la pagina.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ti-au vazut reactia si au vrut sa rada de tine...facem test daca vrei, mergi pe orice topic si posteaza, daca o sa stiu ca tu postezi acum acolo, o sa dau refresh la pagina si apoi scriu ce ai scris tu, acolo o sa arate ori ca am postat in acelasi timp, ori ca am postat cu un minut dupa tine....dureaza 5 secunde sa dai refresh la pagina.

Bine ca stiu. O sa imi aleg o clona..:lol: Probabil pe Rodica, sa va derutez..:lol:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ti-au vazut reactia si au vrut sa rada de tine...facem test daca vrei, mergi pe orice topic si posteaza, daca o sa stiu ca tu postezi acum acolo, o sa dau refresh la pagina si apoi scriu ce ai scris tu, acolo o sa arate ori ca am postat in acelasi timp, ori ca am postat cu un minut dupa tine....dureaza 5 secunde sa dai refresh la pagina.

Reactia care??? El mai intai a postat (accidental) si apoi am intervenit eu. Sa cauti pe Youtube (chiar si folosind link-ul celuilalt) aceeasi melodie si apoi s-o postezi in decurs de cateva secunde, cu acelasi mesaj...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au inteles inainte ca au pus aceeasi melodie.

 

Da' eu nu inteleg judecata lui. Ce credea ca daca e unul singur posteaza aceeasi melodie pe ambele conturi fara a avea intentia sa faca misto de el? Mi se pare prea stupid sa creada asa ceva.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca s-a nimerit sa fie amandoi pe topic si, din moment ce el le dedicase, au facut acelasi lucru...cre' ca a avut legatura si cu "reflexia", pe sistemu' daca tot e reflexie, postam la fel.

Da' pot sa zica si ei ce si cum, oricum, una si aceeasi persoana nu cred ca sunt.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au inteles inainte ca au pus aceeasi melodie.

 

Da' eu nu inteleg judecata lui. Ce credea ca daca e unul singur posteaza aceeasi melodie pe ambele conturi fara a avea intentia sa faca misto de el? Mi se pare prea stupid sa creada asa ceva.

 

Ce tot ii tragi cu mistoul??? e limpede ca dorea sa ma ironizeze, dar nu asta-i tema.Te-ai blocat ca iepurasul Duracell, sa nu zic papagalul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×