Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Mama il inseala pe sotul ei cu tatal meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca te afecteaza in mod direct, vorbeste cu mama ta. Ca de la fiica la mama.

 

Am spus in prima postare ca am vorbit , cel putin cred ca se deduce, cand am spus ca mi-a zis ca sunt geloasa pe ea. De fapt, nu i-am cerut socoteala, am intrebat-o cat crede ca mai tine secretul, de vreme ce sotul ei o banuieste demult ca are o aventura. Ea se bazeaza pe faptul ca omul nu isi va imagina niciodata ca ea ar putea avea o relatie cu tata. Pentru ca, sincera sa fiu, aceasta relatie bate X-files si Fringe de departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am spus in prima postare ca am vorbit , cel putin cred ca se deduce, cand am spus ca mi-a zis ca sunt geloasa pe ea. De fapt, nu i-am cerut socoteala, am intrebat-o cat crede ca mai tine secretul, de vreme ce sotul ei o banuieste demult ca are o aventura. Ea se bazeaza pe faptul ca omul nu isi va imagina niciodata ca ea ar putea avea o relatie cu tata. Pentru ca, sincera sa fiu, aceasta relatie bate X-files si Fringe de departe.

 

Poate ca ar trebui sa discuti cu ea din alta perspectiva, ca sa nu mai creada ca ai putea fi geloasa. Tu, de fapt, esti doar speriata de consecintele acestei aventuri extra conjugale.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata mamei tale ii apartine asa ca nu ai cum sa te bagi dar..as zice ca trebuie sa te imprietenesti cu mama ta(nu stiu daca este termenul corect)si sa faceti in asa fel sa nu ste actualul sot,altfel iese cam naspa mai ales ca stati in casa lui iar tatal tau nu cred ca va va primi inapoi plus ca tu nu ai dori asta.Pentru ce afacut atatea datorii...daca imi este permis sa te intreb?

Editat de Kahila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata mamei tale ii apartine asa ca nu ai cum sa te bagi dar..as zice ca trebuie sa te imprietenesti cu mama ta(nu stiu daca este termenul corect)si sa faceti in asa fel sa nu ste actualul sot,altfel iese cam naspa mai ales ca stati in casa lui iar tatal tau nu cred ca va va primi inapoi plus ca tu nu ai dori asta.Pentru ce afacut atatea datorii...daca imi este permis sa te intreb?

 

1. Cred ca deja ai facut un scenariu holiudian pe care mintea mea il respinge.

2. Nu e casa sotului, este casa ambilor

3. Nu are relevanta pentru ce a facut datorii, in contextul asta. Le-a facut din consumerism cronic, cred. Sau pentru ca era la moda. Habar nu am.

Editat de Fugi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Cred ca deja ai facut un scenariu holiudian pe care mintea mea il respinge.

2. Nu e casa sotului, este casa ambilor

3. Nu are relevanta pentru ce a facut datorii, in contextul asta. Le-a facut din consumerism cronic, cred. Sau pentru ca era la moda. Habar nu am.

 

Nu stiu daca este scenariu de Hollywood, cert este ca daca sotul va afla va exista partaj plus ca el o banuieste..mama ar trebui sa se gandeasca la asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt eu prea puritana, sau asta e o situatie ciudata? Ce ma sfatuiti sa fac?

 

Nu-mi pari deloc ...

Hahaha!!! Jerry Springer Show in versiunea romaneasca :crazy:

 

Pe mine mai mult asta ma intriga,cum poate sa se uite la un asemenea om,

 

Banii fac diferenta de data asta!!! altceva nu conteaza, precis nu vrea sa stie sotul actual ca are datorii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama ta traieste probabil satisfactia revansei, sau doreste sa retraiasca clipe frumoase din tinerete. Nu stiu in ce masura reuseste, dar asta nici nu mai conteaza.

Nici unul dintre ei nu-ti va spune adevaratele motive care i-au unit sau care i-au despartit. Nu esti decat un spectator, si asta te deranjeaza. Poate ar trebui sa iti traiesti si tu propriul scenariu.

Dar eu nu prea cunosc pe aici si s-ar putea sa gresesc in ce te priveste. Sau mai sunt multe alte lucruri pe care nu le stim.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ar trebui sa iti traiesti si tu propriul scenariu.

 

Eu imi traiesc viata, nu scenariu.

Da, lucrurile sunt mult mai imputite decat par la prima vedere.

Si, sincer, nu vroiam sfaturi neaparat, vroiam sa vad daca bat recordul lui Strut la topice insane, fara sa fie nevoie sa inventez nimic.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de data asta mama e agresorul, intr-un fel mai bland si imperceptibil ...

 

Daca'ai stii la ce recurg femeile pentru bani, si cele tinere, varsta se pierde la acest capitol!!! Am vazut aici una de 19 ani din :ro: maritata cu unul de 45 pentru acte americane si aduna bani oferindu-se la oricine, lui ii trebuia un mare pahar de alcool si langa el in pat se distra si nevasta tanara, ba cu tipul la care locuiau in gazda si cu toti musafirii lui dar si cu vecinii, si o unitate de pompieri ... ca unul locuia in bloc cu ei ... si aveau chef de ceva nou precis.

 

Bine, eu am si lipsit vreo doi ani, cred, insa mi se pare ca Aseneth chiar nu prea a batut toba cu viata privata, pe forum.

 

Eu absolut nimic nu stiu despre ea, doar in ultimul timp ne-am distrat bine cu cateva raspunsuri la postarile mele sau al ei :yahoo: nici nu stiu unde le-ar fi postat dar n-o sa le caut de acum incolo. Eu cred ca si-a eliberat sufletul de o problema, si nimeni nu o poate condamna pe ea si nici comportarea mamei sale!!! Mereu repet ca nu sintem egali!!!

 

3. Nu are relevanta pentru ce a facut datorii, in contextul asta. Le-a facut din consumerism cronic, cred. Sau pentru ca era la moda. Habar nu am.

 

 

Tu sa fi sanatoasa si nu te consuma pe chestia asta, mai bine concentreaza-te la cum sa-ti cumperi un loc al tau pana mostenesti ceva!!! in caz ca se strica relatiile sa ai mai putine ganduri negre deodata, ca nici situatia asta nu e vesnica.

 

:flowers: Sarbatori Fericite!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×