Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Mama il inseala pe sotul ei cu tatal meu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmm..

Am inteles mai bine de ce esti bulversata.

Esti furioasa. Ca mamei tale nu-i pasa de tine. Dar, eu banuiesc ca, in mod autentic, nu i-a pasat niciodata.

Din pacate nu exista o reteta anume cum sa gestionezi furia asta.

Esenta este sa o accepti.

Maniera de a o accepta....trebuie sa o gasesti tu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma seaca chestiile astea, gen "la 36 de ani ar trebui sa fii supersonic", maturitate din asta overrated, curent intalnita pe softpedia. "care 16 ani ai?". Iaca eu la 36 voi vrea sa pasc si sa ma doar la basca ca x considera ca ar trebui sa fiu supersonic. Care-cum vine treaba asta cu aplicarea valorilor personale pe altii, mai ales legat de varsta?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care-cum vine treaba asta cu aplicarea valorilor personale pe altii, mai ales legat de varsta?

 

Unii ii spun proiectie.

Altii ii spun experienta de viata.

Si...mai sunt unii care numesc asta inteligenta...te-au dominat, praf si pulbere s-a ales de tine, prin comparatie cu ei, istetii.

 

Se culca cu tortionarul meu. E ca si cum m-ar **** pe mine.

In loc sa multumesti.

Parca ea zicea ca, n-ai destula actiune.

Acum, cand are grija de tine, tu esti indignata.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se culca cu tortionarul meu. E ca si cum m-ar **** pe mine.

Divorteaza de ei.

Io cand ti-am zis ca nu-i treaba ta ce fac ei, tu batman, batman.

Daca te doare la bani ceva de ce fac ei, zi asa, si-ti dau ceva sfaturi economice.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama a divortat de tata acum 16 ani. Dupa 5 ani s-a recasatorit cu actualul sot. Au avut o casatorie fericita, fara probleme. Mama a facut in ultimii ani cateva credite la banci fara sens si fara acoperire, in momentul in care nu le-a mai putut plati, a apelat la banii tatei. Care, foarte generos, a ajutat-o. Din una in alta, s-a infiripat intre ei o relatie extraconjugala, pe care eu am banuit-o de vreun an de zile, dar am aflat sigur acum doua luni. Cand am intrebat-o pe mama de ce face asta, mi-a zis ca e viata ei si ca o priveste, si ca eu sunt doar geloasa ca ea la 58 de ani are parte de mai multa actiune decat mine la 36. Nu stiu ce intelege ea prin actiune, ca tata are 67 de ani. Eu stau in aceeasi casa cu ea si sotul ei. Stiu ca el ar fi distrus daca ar afla. Plus ca mi-e jena sa vad cat de fals se poarta mama cu el. De parca ar fi unicul. La inceput am crezut ca intre mama si tata e doar interes financiar, dar cand o vad cat e de fericita, well, asta ma sperie cel mai tare. Sunt eu prea puritana, sau asta e o situatie ciudata? Ce ma sfatuiti sa fac?

 

Eu te sfatuiesc sa-ti vezi de viata ta, are dreptate mama ta.

Editat de Sase-sase

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intere tradarea fata de barba-su, ma intere tradarea fata de mine. Morala si materiala.

Gandeste pozitiv. :D Poate vrea sa-l f*** pana crapa ca sa te razbune pe tine. Daca il face si de bani inainte, e razbunarea perfecta. 1_girl_wink.gif

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste pozitiv. :D Poate vrea sa-l f*** pana crapa ca sa te razbune pe tine. Daca il face si de bani inainte, e razbunarea perfecta. 1_girl_wink.gif

 

 

:lol:

 

 

Rog un moderator sa inchida topicul. Multumesc anticipat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

 

 

Rog un moderator sa inchida topicul. Multumesc anticipat.

 

Fii detasata si daca ceva nu-ti place (re) echilibreaza situatia prin (auto)observare si daca se impune vreo actiune din partea ta, atunci doar pe baza echilibrului, sa fie. Aplica-ti "iertarea de sine" si iertarea celorlalti implicati in aceasta situatie . Sunt unele aspecte intru echilibrare care pot fii comune si unele care nu au legatura cu tine, asa ca stai deoparte, nu ai de ce sa te implici(complici :lol: ).

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×