Sari la conținut
Forum Roportal
Alinoaie

Parteneri de slabit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e cea mai fericita alegere samsara sa stii pentru ca fructele seara sunt cu dus si intors fructoza din ele dureaza destul de mult sa treaca prin tractul digestiv si sa fie asimilata, pe langa asta iti cresc aciditatea in stomac deci s-ar putea sa te roada si mai tare, insa pentru o "distragere a atentiei" sunt bune atata timp cat nu iti faci un obicei regulat din a manca fructe seara, mai ales la o ora tarzie :o:

Pai nu mi-am facut un obicei, ca eu nua m voie sa mananc NIMIC seara daca vreau rezultate :crazy:

 

Din contra, a devenit o problema ce mananc .

Nu credeam ca pentru tine mancarea poate deveni o problema :) Adica da, trebuie sa avem cu totii grija ce si cat mancam, dar stiam ca tu nu ai pb de greutate, totusi.

 

 

ma scuzati, cred ca am gresit topicul...

Asta nu ma atrage, nu am mancat niciodata :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O metoda e sa reduci treptat portia de mancare de la o saptamana la alta.

Inainte mancam ciorba + fel 2 + paine + salata iar acum doar fel 2 + salata.

 

De c

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca auziti bubuituri sa nui va speriati, asta seara imi reiau antrenamentul cu coarda. Afara s-a incalzit si e cazul sa ma reimprietenesc cu ea, ca din toamna sta parasita. Alinuta hai si tu, facem la sincron.

Gata am sarit 1000 de corzi, mi-era frica ca ruginisem dupa 6 luni de pauza, dar nu am intampinat probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca auziti bubuituri sa nui va speriati, asta seara imi reiau antrenamentul cu coarda. Afara s-a incalzit si e cazul sa ma reimprietenesc cu ea, ca din toamna sta parasita. Alinuta hai si tu, facem la sincron.

Gata am sarit 1000 de corzi, mi-era frica ca ruginisem dupa 6 luni de pauza, dar nu am intampinat probleme.

 

bai uite cu coarda n-am incercat n-am mai sarit coarda de prin clasele primare nu e o idee rea, primu pas este sa-mi achizitionez una. Eu doar ce veni de la sala tarandu-ma, dar adevarul e ca una e sa faci sport intr-o sala cu alte n suflete unde aerul devine din ce in ce mai rarefiat si alta e in aer liber, respiri altfel.

 

O metoda e sa reduci treptat portia de mancare de la o saptamana la alta.

Inainte mancam ciorba + fel 2 + paine + salata iar acum doar fel 2 + salata.

 

De când folosesc tigaia Dry Cooker, simt că am mai multă energie, parcă aş dărâma munţi. Dry Cooker nu e o tigaie (...) e sănătatea copiilor mei.

 

1 la mana eu daca as manca ciorba fel doi paine si salata nu as mai intra pe usa jur! partea draguta este ca eu oricum nu pot sa mananc n feluri eu mananc unu singur pt ca pur si simplu nu pot mai mult ma simt f plina cand mananc ciorba mananc ciorba cand mananc o tocana mananc o tocana etc.

 

2 la mana legat de tigaie un mic off topic stii ca acel spot publicitar a fost interzis de cna datorita greselilor crase de exprimare presarate cu dezacorduri ale lui bahnu si datorita afirmatiilor mincinoasa cum e asta cu iti da energie si sanatate bine ma. si la final inchei cu e un rahat de tigaie de care se lipeste mancarea si freci la ea de iti vine rau! :yahoo: punct

Editat de Alinoaie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A si apropo de "nu e bine sa sari sa foame sa uga buga buga" am vazut in fuga un titlu azi la o emisiune dasta de la ora 5 n-am idee care mai exact unde scria titlu mare " SECRETUL SILUETEI NICOLETEI LUCIU" si continua cu citat-ul duduiei " Foamea este sora mea geamana ". Deci se intampla si la case mai mari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte buna coarda, ti-o recomand. In zilele cand nu merg la sala voi sari coarda, deci o sa am activitate zilnica. Ura, doar pentru asta asteptam caldura, ca mi-era dor de coarda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×