Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Furatul Miresei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vreau sa imbrac o rochie de mireasa. Vreau neaparat sa imi fac curaj sa intru intr-un magazin si sa probez o rochie, sa vad si eu cum arat.

 

 

Chiar asa??? Eu am curaj sa probez orice daca vreau acea bucata!!! Nu te subestima ... nu stiu de ce n-ai avea curaj??? Se probeaza orice azi, la noi sint perioade cand se vand rochii de mireasa asa de ieftin ca se schimba moda repede si sa nu ramana cu stoc pe cap.

Cumpara lumea cu bratul si-l trimit in Europa de est, rusia, etc. Eu te incurajez sa faci pasul macar sa incerci o rochie, poate-ti vine chef de nunta si maritis :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-mi vine mie cheful de maritis doar pentr-o rochie :shifty:

 

 

am zis curaj pt ca ma tem c-o sa-si dea seama cucoanele de la magazin ca-s acolo just 4 fun si nu-s Client serios. nu o sa-si piarda vremea cu mine sa-mi faca programare pt probe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am zis curaj pt ca ma tem c-o sa-si dea seama cucoanele de la magazin ca-s acolo just 4 fun si nu-s Client serios. nu o sa-si piarda vremea cu mine sa-mi faca programare pt probe

 

 

Inca asa de prejudicioase sint magazinele la voi??? Asta-i o mica pravalie??? la noi sint mari magazinele si daca nu te-ai dus sa furi, esti bine venit sa incerci si haine barbatesti!!! in garderoba femeilor :stars: si hotii pana nu sint prinsi ... culmea ca mereu aud unguri sau romani vorbind ce au de gand sa fure si cu ce metoda!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nunta unei femei ar trebui sa fie o zi fericita din viata.. numai .. zile "fericite" n-am vazut :stars:

Editat de DoarCineva
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum se intimpla, dar toate nuntile se termina in peripetii, parca n-au fost bine planificate sau mereu a mai fost cineva invitat care trebuia lasat acasa ... chiar daca n-am observat atunci, am auzit mai tirziu ce s-a intimplat.

 

La una din nunti nu stiu ce a zis mireasa la soacra, ca aia s-a dus acasa si s-a spanzurat in dulapul de haine de iarna unde nu prea se cauta nimic!!! S-a aflat cumva, iar ca tanarul a si divortat de ea ca nu se impaca cu situatia, mireasa a fost colega de liceu cu fiul meu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde si noi am fost prezenti, mai toate, chiar si acelea la care nu ne-am dus :stars: dar au fost si exceptii. Chiar si la Christmas Party mai nou e cat pe colo sa inceapa o bataie!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai oamenii vor sa fie liberi... dar e complicat ca fiecare intelege ce vrea prin libertate. Daca e un nazist (gen eu) care te trimite acasa daca faci urat, gata distractia, ca, nah, doar cica trebuia sa fie distractie, fara reguli. Trebuia, dar regulile erau subintelese, bautura sau taranismul nu scuza sa faci urat si eu sa fiu arbitru sau agent de paza si ordine la petrecere. Mai ales daca e petrecerea mea.

Legat de obiceiuri... eu tot vad ca una-doua cand e vorba de nunti apare cuvantul "bani".

Cum vad o nunta ? Cam ca la americani: cununia la biserica, apoi mancare+muzica+dans fie la un local, fie la unul dintre miri in curte, chestie care se poate prelungi pana dimineata. Dimineata pleaca toata lumea. Cadourile nu au titlu de obligativitate, cine are placerea face cadouri, cine nu, nu, iar daca-s bani sau obiecte, iar nu e important. Nu vad nunta ca pe o investitie, ci ca pe o sarbatoare.

Dar vederile mele sunt neromanesti si greu realizabile aici. Adica eu pot sa vreau ce vreau eu, dar parintii mei, socrii, viitoarea sotie(puternic influentata de ma-sa) o sa vrea "traditional".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×