Sari la conținut
Forum Roportal
S.R.

Despre barbatii romani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Barbatii sunt mai barfitori decat femeile.

Nu cantitativ, ci calitativ.

Editat de Sicilia`
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multi barbati romani nu sunt doar needucati, ci si extrem de prosti. O prostie din aia atat de mare, incat eu, personal, am imbolduri ce tin de practicile religioase atunci cand o intalnesc: imi vine sa-mi faci cruce.

Fereasca Sfantu'!

 

si totusi,

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le spun eu ferm si autoritar ......li-l bag pe gat. Asta in mijloacele de transport, pe strada ii ignor, ca trec de ei si nu-i mai aud. Nu, nu scot legitmatia cand fac asta, nici nu am uniforma pe mine. Pana acum nu am intalnit care sa sara la bataie, desi eu astept cu interes. Romanii in general, tiganii in special, sunt tari in gura. Dar daca e sa fie ceva de naspa, fug ca tarfele.

 

Tu esti exceptia de la regula, ca unii este barbati romani zmeu.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cavalerii (aia 2-3 cati or mai fi p-aici) nu se baga in nisipurile astea miscatoare, iar restul lumii... "macar sa-i dam foc".

Iar lipsa lor de interes iti starneste oarecum indignare?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii sunt mai barfitori decat femeile.

Da dar ei "barfesc" despre chestii importante, precum cu fu cu aia si cu cealalta, pe cand femeile barfesc despre absolut orice, cum ar fi spre exemplu ca prietenei i-a iesit un cozonac de rahat sau ca poseta nu i se asorta la dimensiuni cu implanturile mamare facute la doctorul ala naspa si ieftin.:rot:

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Faptul ca baietii isi iau BMW-uri ca sa aiba valoare, sau stau calare la scara blocului si fac galagie, sau fac alte chestii d-astea... arata clar o ruptura a lor fata de tati. In alte tari pot fi alte motive, dar in Romania motivele sunt cele (ras)prezentate de Cleric.

 

da, da, nu l-o fi vazut pe tac-su facind la fel si tinindu-i prelegeri despre banu te ridica, banu te coboara .

cu banu invirti lumea pe dejte !

 

las, fiecare parinte are rolul lui, dar fara aportul mamei, ati fi niste inadaptati .

nici prea multa agresivitate si competitivitate nu e buna.

 

de la mama inveti sa-ti manifesti afectiunea, sa ai echilibru, sa tii cont de ceilalti, sa asculti, sa intelegi, sa ierti si cam toate sentimentele care ne fac umani.

 

bine, nu vorbesc de uscaturi, vorbesc de parinti normali, care si-ar educa normal copiii.

da, e nevoie de figura tatalui, pt ca el reprezinta autoritatea, inclusiv conformarea la reguli, nu degeaba adolescentii cu cele mai mari probleme, la limita legii, sunt exact baietii cu tata absent sau el insusi cu probleme.

el iti insufla spirit combativ, de lider daca e cazul, stapinire de sine, putere de decizie, ambitie, forta.

 

n-are rost sa minimalizam aportul unuia sau altuia dintre parinti, atita vreme cit nici ei n-au comportamente deviante.

Editat de YasmiSL
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×