Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

MLM afacerea secolului

Postări Recomandate

Va multumesc pentru sfaturi.

Imi sunt de folos ,iar treaba cu testatul produselor am facut-o deja.

Sunt superrrr si spre marea mea surpindere am facut si o inscriere. :spiteful:

Cred ca cel mai important lucru, dupa calitatea produselor, e faptul ca cei la care sunt eu, nu au inca o retea dezvoltata.

Te motiveaza faptul ca esti mai aproape de varful piramidei.

Cred ca nu-mi va fi prea greu sa-mi creez o retea, dar vorba ta Mirelut, munca vine in mentinerea retelei.

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E nush daca ti-e d ajutor k esti mai aproape de varful piramidei..secretul e sa nu t uiti in sus...la cat castiga sponsorul tau si la cat iei tu...priveste in jos...mereu pt k viitorul tau va depinde de cei de sub tine nu de cei d sus :blink:...cum s numeste firma la care esti tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate. In jos trebuie sa privesc pt. ca ei sunt cei importanti pentru mine.

Sunt la Refan. Sunt produse super si vad ca tot mai multa lume cu care intru in contact e interesata de a le cumpara produsele sau de a se inscrie.

Am o prietena care a inscris 6 oameni intr-o saptamana. Oameni care s-au miscat repede la randul lor.

Sunt sigura ca o sa fac treaba buna iar sfaturile de la voi imi sunt de mare folos.

Va multumesc. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare

va spun eu cu ce se ocupa REFAN.este vorba depre cosmetice si anume parfumuri sapunele creme argile etc.ce este interesant este ca toate sunt copiate dupa marci celebre de parfumuri(asta neoficial) tu iti alegi codul de ex 100 d&g nu stiu de care si iti vine fake-ul care de altfel miroase destul de bine.firma e din BULGARIA sia prins destul de bine cel putzin in craiova.plus ca preturile nu sunt ff mari comparativ cu calitatea.iar ce e funny este modul de abordare a al mlm-istilor.efectiv te trezesti in magazin ca esti data cu parfum(asta mi s-a intamplat mie) si mizand pe faptul ca o sa-ti placa respectivul se asteapta sa ii si comanzi :offtopic: .anyway ca sa fiu on topic stiu pe cineva din craiova care castiga 2 3 mii de euro din asa ceva pe luna datorita celor din retzeaua lui.practic el sta acasa

 

 

voie buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aham ..interesant...chiar o sa ma interesez si eu de firma asta...in general din orice MLM poti castiga bani dar depinde de tine...ori un venit suplimentar..ori o cariera...si nu cred ca e cum zice Victor ca ii imbogatim pe cei care au facut jocul asta...pana la urma pana la patroni ii imbogatesti poate pe inca 100 dar asa e MLM-ul...fiecare devine un varf :offtopic: ...Eu incurajez pe oricine sa intre intr-un asemenea sistem dar sa fie atenti mai intai la planul de marcaeting!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

da cam asta e cu Refan, dar numai la parfumuri.

Eu va spun sincer am un L`eau par Kenzo si mi-am comandat si de la ei unul ca sa vad daca miroase la fel. Daca nu ti se arata ambalajul, nu stii sa spui care e Refan si care e Kenzo.

Plus ca marile vanzari se fac pe gama de sapunuri care sunt dementiale.

Nici cremele nu sunt mai prejos. Eu sunt convinsa ca o sa fac bani pt ca am comenzi de la oameni care n-au vazut nici un produs. Acum ca am produsele sigur voi avea mai mult succes.

Si, sincer, nici nu mi se pare mult sa te inscrii la ei.

Numai faptul ca la inscriere cumperi produsele cu 25% mai ieftin si tot e OK.

plus ca pachetul de inscriere e 180.000 lei + produse in valoare de 10 euro.

Sincer, sunt produse care se vand singure. Iar acum ca se apropie Pastele... :tease:

Daca vreti sa le vedeti intrati pe www.abc-cosmetics.ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

 

revin cu niste vesti super, pentru ca sunt atat de incantata ca trebuie sa va spun si voua ce am aflat. Am vb la telefon cu sponsora mea, care s-a inscris pe 14 martie.

Mi-a zis ca are comenzi bune, facute la munca, la coafor unde s-a tuns, la un magazin unde a intrat, etc........si ca, datorita grilelor de bonusare stabilite de firma, la comanda asta, are bonusuri 5 parfumele mici de 11ml, despre care se vorbea mai sus.

 

A iesit in castig deja, cu vreo 3 milioane, asta inafara de bonusuri, care sunt pana acum vreo 6 parfumele mici si unul mare de 50ml.

Cica, asta inafara de punctele care se dau ca salariu la sfarsitul lunii, si inafara de cei 15 euro pe care ii castiga pentru ca a inscris 6 oameni :tease:)))

 

Deja am intrat in priza, sunt asa de entuziasmata, mai ales ca imi povesteste mereu cum a fost acolo, si lumea a cumparat imediat sapunuri, creme, saruri de baie, si alte cele.....

 

Incep sa fiu si eu convinsa asa cum se scria la inceputul forumului, ca se castiga din asa ceva. Prietena mea, cea mai buna de altfel, nu ma minte, asta este cert, deci, nu mai am de ce sa ma indoiesc.

 

Asa ca, la atac!!!!!!!!!!!!!!!!\

 

O seara buna va doresc!!!!! Cel putin asa de buna ca a mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aham ..interesant...chiar o sa ma interesez si eu de firma asta...in general din orice MLM poti castiga bani dar depinde de tine...ori un venit suplimentar..ori o cariera...si nu cred ca e cum zice Victor ca ii imbogatim pe cei care au facut jocul asta...pana la urma pana la patroni ii imbogatesti poate pe inca 100 dar asa e MLM-ul...fiecare devine un varf :yahoo: ...Eu incurajez pe oricine sa intre intr-un asemenea sistem dar sa fie atenti mai intai la planul de marcaeting!

Eu sunt unul din cai care a incercat chestia cu MLM si nu o data. Am "aplicat" AMWAY cind inca mergeam in Ungaria la depozite... Vezi, ai o capacitate de absorbtie a pietei si una de durata a "pionilor" tai in retea. Vei putea sa vezi care sunt cistigurile si pierderile tale in 2 ani. Apoi mai vb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×