Sari la conținut
Forum Roportal
mara02

Infectat cu vhb = stigmatizat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:crazy: buna,sunt nou intrata si as dori sa va impartasesc si eu problema mea de sanatate pe care inca o afisez cu zambatul pe buze.In 2001 am fost depistata cu hep.cronica tip B.A urmat o perioada de tratament de 1an dupa care toate lucrurile s-au schimbat in bine pt. mine(analize bune).Am fost asigurata ca nu voi mai avea probleme.Dar,pt.ca viata nu e asa cum dorim noi,virusul s-a reintors.Ma simteam din nou obosita,mi-era greata fara motiv,nu puteam sa mai mananc anumite alimente.TGP-ul si TGO-ul sunt in limite,dar ma simt mai rau decat acum cativa ani.Si totusi,am ptr. ce trai:un sot care ma iubeste si care nu e infectat si nici nu poate contacta virusul vreodata,un fiu de care sunt mandra si niste parinti care ma iubesc enoem.Singura mea problema e ca ma simt vinovata deoarece datorita fricii ca "voi face ciroza",mama mea s-a inbolnavit de inima si acum e dependenta de medicamente.In rest...traiesc viata zi cu zi,ora cu ora,minut cu minut si secunda cu secunda :friends: .Eu gandesc ca D-zeu are grija de toate si ca orice am incerca noi sa facem,tot el e cel care ne traseaza cursul vietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mara, mai era un baiat de 23 de ani care vorbea despre lucruri asemanatoare.

Sunt probleme adevarate si serioase. Mi-a placut cum le-ai exprimat.

Cred ca se simte deja putin depresia in ceea ce ai spus. Inca nu neagra, dar este.

Exista destui oameni curajosi, cu suflet curat, nefobici, neegoisti pentru care viata cu o partenera ca hep b nu este o "problema".

BRAVO!Poate ca putina depresie dar ,tonul "arata curaj.sa ti dau un sfat.uita .crezi ca nu ai nimic.daca ai nevoie de un "sfat"suna-ma la 0251368077sau 0742399247.nu vei regreta!SANATATE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×