Sari la conținut
Forum Roportal
Schizoid

Cum e viata unui schizoid.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu s-a legat nimeni de pastile pe care le iei.

 

parintii mei sunt ambii diabetici, iar mama, pe langa asta, are mari probleme cu inima si cu ficatul. am mai povestit mai demult ca am dus multa munca de lamurire cu ei sa schimbe ceva in stilul de viata, in dieta si in.....medicatie.

 

eu si surorile mele i-am facut sa priceapa ca, chiar daca ne sunt parinti, ar fi bine sa mai bage la cap ce-i invatam noi.

 

au schimbat mult si le este bine, din punctul asta de vedere.

Felicitari pentru grija fata de parinti,multa sanatate din partea mea,ziceam de pastile ca ai dat exemplu cu tipu care lua tone,si mi-ai recomandat si mie alternative la medicatie,bine din fericire eu am apucat vremea cand cartile de specialitate erau accesibile ca pret si nu m-am documentat de pe net,ca altfel era vai si amar de mine,oricum am deschis topicul asta mai mult asa din curiozitate cam ce zice lumea daca aveam nr doamnei Tatoiu era mai simplu ca sigur imi explica ce si cum ca doar se pricepe la orice ca si multi internauti de serviciu Editat de Schizoid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca te dadu curiozitatea afara din casa, dar tu de fapt nu ai nici cea mai mica problema si nu ai de gand sa misti un degetel sau sa iei in considerare nimic, stii tu mai bine ce bine ti-e bolnav :focus:

Exact comportamentul descris de Dida cu amicul ei, lasati-ma in boala mea ca doar pe ea o iubesc :stars: , fara boala as fi un nimeni, ea imi e ratiunea si simtirea, colivia si telul in viata. Vivat la psihomania!!

Editat de Athmy
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca te dadu curiozitatea afara din casa, dar tu de fapt nu ai nici cea mai mica problema si nu ai de gand sa misti un degetel sau sa iei in considerare nimic, stii tu mai bine ce bine ti-e bolnav :focus:

Exact comportamentul descris de Dida cu amicul ei, lasati-ma in boala mea ca doar pe ea o iubesc :stars: , fara boala as fi un nimeni, ea imi e ratiunea si simtirea, colivia si telul in viata. Vivat la psihomania!!

Ei oricum niste discutii asa intr-un week-end mohorat nu strica nimanui,nu am nici o problema asa-i,nu stiu cum de ti-ai dat seama parca ai intrat in mintea mea si mi-ai scanat toata informatia,de miscat un deget misc aici te inseli,uite cand tastez misc un deget,crede-ma pe cuvant,si iau in considerare totul doar ca imi trebuie timp sa procesez informatiile oferite. Editat de Schizoid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e bine, ca nu aprobi ca prostul si nu schimbi nimic (asa ar fi de un infinit de ori mai grav). Doar ca pare ca ocolesti intentionat ideea principala.. Oricum, nu te monitorizam, esti liber sa te gandesti si sa aplici ce consideri ca este adevarat si ti se potriveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e bine, ca nu aprobi ca prostul si nu schimbi nimic (asa ar fi de un infinit de ori mai grav). Doar ca pare ca ocolesti intentionat ideea principala.. Oricum, nu te monitorizam, esti liber sa te gandesti si sa aplici ce consideri ca este adevarat si ti se potriveste.

Si unde mai pui ca e si un fel de terapie ocupationala,nu prea obisnuiesc colegii de boli inchipuite sa intre pe net,cei mai multi nu au acces ca le stau pruncii conectati dar eu le-am recomandat multora sa se mai informeze ca poate-i ajuta,sau macar nu le face rau,dar nu prea sunt receptivi,eventual cel mult asculta muzica de pe net,poate se sedeaza prea tare si nu au capacitatea sa se concentreze la citit.Adica cum nu ma monitorizati?in ce sens?inca nu mi-ati luat ip-ul sa vb cu cine trebuie sa imi faca o vizita sa vada daca nu am nimic cum tot imi ziceti si eu ma incapatanez sa nu va cred asa din prima? Editat de Schizoid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica cum nu ma monitorizati?in ce sens?inca nu mi-ati luat ip-ul sa vb cu cine trebuie sa imi faca o vizita sa vada daca nu am nimic cum tot imi ziceti si eu ma incapatanez sa nu va cred asa din prima?

 

ooops....ti-ai putea imagina o enormitate atat de incredibila, ca......NU?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooops....ti-ai putea imagina o enormitate atat de incredibila, ca......NU?

E de-a dreptul amuzant pe aici,sper ca ma exprim normal daca zic asta,desi poate am vreun delir de interpretare si inca nu v-ati dat seama.Stiti ce-mi place cel mai mult la psihologii cu studii la facultati obscure sau la fara frecventa sau care se fac psihologi ca asa e moda,cum era acum cativa ani moda sa te faci avocat sau in vechiul regim sa te faci inginer?Imi place la nebunie daca pot spune asa ca le recomanda pacientilor sa gandeasca pozitiv.Si pacientii nu prea reusesc pentru ca au ori ganduri recurente sau automatisme mentale ori mentism dar ce mai conteaza idea principala e sa gandesti pozitiv.Si inca ceva mai accentueaza Sa iti pui increderea in Divinitate,si cu ajutor divin sigur depasesti orice obstacol.Asta ma sperie pe mine la oamenii de stinta,sau ma rog cu pregatire stiintifica,ca daca nu stiu ce sa-ti faca te paseaza urgent proniei ceresti.

 

Cand ti-am spus eu ca ai o boala inchipuita? 8)

Ia apuca-te mataluta si reciteste ce am scris eu si nu confunda mesajele mele cu ale altora !!

Asa e nu mi-ai spus,scuze mi-au spus atatia pana acum ca daca eram mai sugestionabil imi aruncam pastilele in buda si ai dadeam in judecata pe doctorii care m-au pacalit,numa ca stii cum e!sunt nebuni si nebuni!depinde cu ce nivel de educatie si cultura te prinde boala. Editat de Schizoid
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te impacienta si nu te avanta in scenarii fantastice, sa ramanem conectati la realitate si la obiectul topicului.

 

Pana una alta ai putea sa ne mai convingi in ce consta boala ta si cum se manifesta, ca pana acum in afara de niste episoade paranoice si fuga de realitate (in tratate de psihiatrie si scriitori indoielnici, sau in spatele unui diagnostic subred), nu prea am inteles ce ai.

Editat de Athmy
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te impacienta si nu te avanta in scenarii fantastice, sa ramanem conectati la realitate si la obiectul topicului.

 

Pana una alta ai putea sa ne mai convingi in ce consta boala ta si cum se manifesta, ca pana acum in afara de niste episoade paranoice si fuga de realitate (in tratate de psihiatrie si scriitori indoielnici, sau in spatele unui diagnostic subred), nu prea am inteles ce ai.

 

 

sa faca divinitatea sa gasesc pe linia ferata 1000 de euroi, daca eu m-as fi putut exprima mai bine.

 

acu pe bune...nenea cu topicu....ce boala ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te impacienta si nu te avanta in scenarii fantastice, sa ramanem conectati la realitate si la obiectul topicului.

 

Pana una alta ai putea sa ne mai convingi in ce consta boala ta si cum se manifesta, ca pana acum in afara de niste episoade paranoice si fuga de realitate (in tratate de psihiatrie si scriitori indoielnici, sau in spatele unui diagnostic subred), nu prea am inteles ce ai.

VA LAS SA GHICITI CA SUNTETI OAMENI INTELEPTI!Ca ce chestie sa va conving eu pe voi niste necunoscuti de ceva,orice?Credeti ce vreti a expirat timpul,se termina duminica,nu ma mut aici cu confidente inutile.Va salut si ma retrag,nu am de ce sa mai comentez ca mi-a spus mama cand eram mic sa nu vb cu strainii.

 

sa faca divinitatea sa gasesc pe linia ferata 1000 de euroi, daca eu m-as fi putut exprima mai bine.

 

acu pe bune...nenea cu topicu....ce boala ai?Cum ce boala am nu v-ati convins unii pe altii ca nu am niciuna,sau ma rog una inchipuita spor la presupuneri si concluzii din astea categorice si precise.Am si altceva de facut,nu vreu sa conving pe nimeni de nimic altfel ma faceam misionar.

Editat de Schizoid

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×