Sari la conținut
Forum Roportal
valentin_vl

Interferon - Pegasys 180mg

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua.Numele meu este Valentin am 29 ani.Astazi am facut a doua sedinta din terapia cu interferon.Fac tratament cu Pegasys Peginterferonum Alfa 2A.La prima sedinta am facut febra si am avut dureri de cap insa am luat paracetamol si asta m-a ajutat.Astazi am facut a doua injectie si pana in acest moment am doar o usoara durere de cap fara febra...sper sa nu-mi apara pana diseara.Doctora de la gastro mi-a spus ca o sa ma vada abia peste doua saptamani.Este normal ca la un astfel de tratament sa-mi fac analizele de sange o data pe luna?Am citit de cazuri in care isi faceau analizele medicale o data pe saptamana...Daca cei care a-ti facut tratament cu pegasys dati-mi si mie un sfat va rog frumos.Voua ce v-a spus medicul?Pentru febra este bine sa luam si nurofen sau doar paracetamol?Va multumesc mult si va doresc multa sanatate!

Editat de valentin_vl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua.Numele meu este Valentin am 29 ani.Astazi am facut a doua sedinta din terapia cu interferon.Fac tratament cu Pegasys Peginterferonum Alfa 2A.La prima sedinta am facut febra si am avut dureri de cap insa am luat paracetamol si asta m-a ajutat.Astazi am facut a doua injectie si pana in acest moment am doar o usoara durere de cap fara febra...sper sa nu-mi apara pana diseara.Doctora de la gastro mi-a spus ca o sa ma vada abia peste doua saptamani.Este normal ca la un astfel de tratament sa-mi fac analizele de sange o data pe luna?Am citit de cazuri in care isi faceau analizele medicale o data pe saptamana...Daca cei care a-ti facut tratament cu pegasys dati-mi si mie un sfat va rog frumos.Voua ce v-a spus medicul?Pentru febra este bine sa luam si nurofen sau doar paracetamol?Va multumesc mult si va doresc multa sanatate!

 

salut. exact la fel m-am simtit si eu dupa prima injectie cu interferon, apoi nu am mai avut reactii asa de pronuntate.

eu mergeam la control o data la 3 saptamani, iar acum merg o data pe luna.

pentru frisoane e bine sa iei paracetamol, dar cred ca deja nu mai este cazul acum pt ca nu o sa mai faci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×