Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ca ala care a fost cu ea s-a saturat de ea.

 

 

Eu ma gandeam la ceva extrem de banal, ca prea se reduce totul la frumusete, bani, sex-appeal, celebritate. Daca ala nu simtea nimic aflandu-se langa ea, de ce ar fi stat cu ea, mai ales ca avea si el avantajele enumerate mai sus?

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avea chef sa i-o traga lui J-Lo. Asta ar fi un motiv foarte bun, pentru o perioada. O fi avut omul imagini perverse in cap cu fundul ei mare.

Dup-aia fundul n-a mai fost destul si si-a dat el seama ca nu e love, si a spalat putina.

 

Sau, cum ziceam, l-o fi enervat diva destul cat sa-si bage piciorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa presupunem ca toate aceste criterii sunt satisfacute, dar domnul e nesatisfacut. Oare ce ii lipseste?

 

Daca nici el nu stie ... eu de un'sa stiu???

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa inteleg de ce se mira femeile ca Jennifer Lopez, sexy, bogata, frumoasa etc., a fost parasita.

Este vorba de mentalitati invechite, se incearca suprapunerea rezultatelor moralei vechi peste practicile lipsei de morala noi. E ca si cum ne-am mira ca cei care se joaca cu focul sfarsesc arsi.

Eu nu o sa pot intelege niciodata de ce Jennifer Lopez si cei din bransa ei sunt cooptati pentru reclame, adica inteleg ca reclama este o hotie, dar asa ca si idee.

Si cel mai mult ma intoarce pe dos emisiunea "Dansez pentru tine", cum poate sa existe asa ceva?

Editat de _altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la ceva extrem de banal, ca prea se reduce totul la frumusete, bani, sex-appeal, celebritate.

Da'cin'te pune sa reduci totul la lucrurile astea ? Vorbiti de parca va obliga cineva sa actionati intr-un anumit fel. Daca TU vrei sa urci pe Himalaya in pantaloni scurti, atunci URCA. Cin'te opreste ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut un tip care isi dorea o femeie dominanta. A obtinut-o. S-a despartit de ea pt. ca era atat de axata pe competitie incat jobul ii acapara tot timpul. A intrat intr-o relatie cu o femeie romantica. A inceput sa ii reproseze ca e rupta de realitate si ca nu il percepe asa cum este el. A pus capat relatiei (el). A intrat intr-o relatie cu o femeie banala. S-a plictisit. Dupa ce a incercat sa o faca sa devina interesanta, s-au saturat amandoi de discutii fara finalitate si relatia s-a stins de la sine. Asta, pe scurt.

 

Prima tipa era prea dominanta

A doua prea visatoare

A treia prea plictisitoare.

 

Poate tipul de care vorbesti ar fi ramas cu oricare din cele trei, daca nu ar fi fost fiecare prea prea. Poate isi doreste anumite calitati de la o femeie, poate se multumeste si cu o singura calitate din ce vrea el, dar nu vrea exagerari sau extreme.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce vor barbatii? Stiu ce vor? Daca nu li se ofera lupta/competitie, mai sunt interesati de femeie?

 

asta e un tip care nu se cunoaste pe sine si in relatii asteapta sa fie "servit" functie de nevoile de moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da'cin'te pune sa reduci totul la lucrurile astea ? Vorbiti de parca va obliga cineva sa actionati intr-un anumit fel. Daca TU vrei sa urci pe Himalaya in pantaloni scurti, atunci URCA. Cin'te opreste ?

 

 

 

Nu scapi prea usor de obisnuintele de gandire si... simtire. Obisnuintele, conventiile sociale ma opresc. Adica eu, care nu le pot arunca la gunoi prea usor.

 

 

 

 

Poate tipul de care vorbesti ar fi ramas cu oricare din cele trei, daca nu ar fi fost fiecare prea prea. Poate isi doreste anumite calitati de la o femeie, poate se multumeste si cu o singura calitate din ce vrea el, dar nu vrea exagerari sau extreme.

 

 

 

 

E un raspuns inteligent, avand in vedere cum am prezentat eu problema.

 

 

 

 

asta e un tip care nu se cunoaste pe sine si in relatii asteapta sa fie "servit" functie de nevoile de moment.

 

 

Sau poate are nevoi prea complexe.

 

 

 

 

Ce se discuta aici, filozofeli despre... nimic? blum.gif

 

 

 

Mai trece vremea. blum.gif

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut un tip care isi dorea o femeie dominanta. A obtinut-o. S-a despartit de ea pt. ca era atat de axata pe competitie incat jobul ii acapara tot timpul. A intrat intr-o relatie cu o femeie romantica. A inceput sa ii reproseze ca e rupta de realitate si ca nu il percepe asa cum este el. A pus capat relatiei (el). A intrat intr-o relatie cu o femeie banala. S-a plictisit. Dupa ce a incercat sa o faca sa devina interesanta, s-au saturat amandoi de discutii fara finalitate si relatia s-a stins de la sine. Asta, pe scurt.

 

Ce vor barbatii?

Parerea mea este ca acest barbat ( si nu numai el) vrea ATENTIE si vrea sa se simta centrul universului femeii de langa el. Vrea sa se simta iubit pentru ceea ce este, vrea sa se simta pretuit, vrea sa se simta important pentru ea. Vrea sa fie in armonie cu aleasa lui, vrea sa se regaseasca in ea. Cu prima femeie s-a simtit neglijat datorita jobului ei, cu a doua s-a simtit in afara relatiei datorita proiectiilor ei romantice asupra lui, proiectii in care el evident nu se regasea, iar ultimei i-a lipsit profunzimea si interesul pentru el.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×