Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar el oare cum e? Ultima intrebare e retorica, nu am de gand sa il descriu.

Te-a jignit profund acest barbat. Nu o lua personal, personalitatea ta este in regula, fiecare sac isi are petecul.

 

Inclin sa iti dau dreptate. Dar povestea e spusa pe scurt. Daca mai adaug si cocheta, dar discreta, si inteligenta, dar nu epatanta, plus altele, rezulta ceva de negasit pe Terra. Am inceput sa ne imaginam partenerii pe baza filmelor si cartilor?

Ceea ce spune el din gura nu este in concordanta cu ceea ce are nevoie. Daca e sa analizam ce-i trebuie de la o femeie ca sa fie el fericit si sa mearga relatia cu ea, trebuie analizat felul lui de a fi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acele scari de valori sunt cele impuse de societate - studii, profesie, finante etc. Ele te fac sa nu poti vedea omul, insa tu cu omul vei imparti ceva, nu cu studiile, profesia, finantele sau altceva exterior lui.

 

 

 

Nu e vorba numai de societate. Am o prietena economista care se uita la mine ca la extraterestri cand abordez anumite subiecte. Desigur, exista si economosti care pot vorbi cu naturalete despre regasirea sinelui, dar sunt atat de rari...

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naturally born charming.

Vezi tu, unii sunt frumosi fizic, te atrag, le-ai face de toate... o saptamana. Altii... sunt oameni normali, fara calitati extraordinare... dar te gandesti la ei si peste 5 ani dupa ce i-ai cunoscut.

 

De multisor, d-aia pledez pentru simtire si nu ma uit la TV.

Foreveralone. Sau era invers.

Nici eu nu ma uit la TV, dar nici cartile nu m-au ajutat prea mult. Tot pragurile au fost adevaratele surse de inspiratie.

 

Nu e vorba numai de societate. Am o prietena economista care se uita la mine ca la extraterestri cand abordez anumite subiecte. Desigur, exista si economosti care pot vorbi cu naturalete despre regasirea sinelui, dar sunt atat de rari...

Cred ca numa femeile filozofeaza dupa ce au luat un sut. Nu toate, doar majoritatea.

Si nu, nu blamam nimic, eu fac la fel.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a jignit profund acest barbat. Nu o lua personal, personalitatea ta este in regula, fiecare sac isi are petecul.

Ceea ce spune el din gura nu este in concordanta cu ceea ce are nevoie. Daca e sa analizam ce-i trebuie de la o femeie ca sa fie el fericit si sa mearga relatia cu ea, trebuie analizat felul lui de a fi.

Corect. Dar respingerea nu trebuie sa fie luata ca o jignire. Aici gresesc foarte multe femei si multi barbati(in concordanta cu marimea orgoliului). Daca cineva te respinge, pai nu esti ceea ce ii trebuia in momentul ala, si clar nici el/ea nu ar fi fost ce-ti trebuie, ca nu te-ar fi bagat in seama asa cum ai fi avut nevoie ca sa te simti bine. Eu nu atrag pe toate femeile, cum nici toate femeile nu ma atrag pe mine. E firesc. Sa ma rascol impotriva acestei stari de fapt inseamna sa vanez potcoave de cai morti, sa trag de relatii care exista doar la mine in cap si sa fortez o legatura cu cineva doar din egoism si doar bazata pe cat pot eu manipula un om si cat se lasa acela manipulat.

Sa analizezi pe cineva care te-a respins e pierdere de timp si tumult sufletesc inutil. Pui pamant peste, o cruce la cap si il lasi in urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a jignit profund acest barbat. Nu o lua personal, personalitatea ta este in regula, fiecare sac isi are petecul.

 

 

Ceea ce spune el din gura nu este in concordanta cu ceea ce are nevoie. Daca e sa analizam ce-i trebuie de la o femeie ca sa fie el fericit si sa mearga relatia cu ea, trebuie analizat felul lui de a fi.

 

 

Mi-e bun prieten acel barbat. Nimic mai mult. Nu s-a pus problema vreodata. Banuiesc ce ii trebuie, dar nu o sa scriu aici.

 

 

In general vorbind, barbatii par mai debusolati cand e vorba despre ce vor de la o femeie. Cred ca si femeile sunt la fel, dar se prefac mai bine,

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foreveralone. Sau era invers.

Nici eu nu ma uit la TV, dar nici cartile nu m-au ajutat prea mult. Tot pragurile au fost adevaratele surse de inspiratie.

Era invers. Tu le zici praguri, eu ii zic experienta, n-am obiceiul sa vorbesc din carti, dar cand o sa o fac voi posta si bibliografia.

Tu stii ce vrei ? Daca nu stii, atunci incearca pana afli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva te respinge, pai nu esti ceea ce ii trebuia in momentul ala, si clar nici el/ea nu ar fi fost ce-ti trebuie, ca nu te-ar fi bagat in seama asa cum ai fi avut nevoie ca sa te simti bine.

Pe principiul "roata se intoarce cand nu mai conteaza".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca numa femeile filozofeaza dupa ce au luat un sut. Nu toate, doar majoritatea.

 

 

 

Cred ca nu ai avut de a face cu un `club al barbatilor parasiti`, aflati la o bere. De fapt, la mai multe beri. Unul a inceput sa si planga dupa ce a explicat ce a insemnat pt. el despartirea. Am fost martora. Ramane un mister cum m-au acceptat printre ei.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Corect. Dar respingerea nu trebuie sa fie luata ca o jignire. Aici gresesc foarte multe femei si multi barbati(in concordanta cu marimea orgoliului).

Asta ziceam si eu.

 

Era invers. Tu le zici praguri, eu ii zic experienta, n-am obiceiul sa vorbesc din carti, dar cand o sa o fac voi posta si bibliografia.

Tu stii ce vrei ? Daca nu stii, atunci incearca pana afli.

Vroiam doar sa arat ca de fapt nimic nu te invata ceva. In afara de a-ti imbogati vocabularul si a te familiariza cu istoria, nici cartile nu te ajuta.

Nu o lua si tu personal. Constatarea mea era doar ca SR s-a maturizat destul de mult.

heidy e capricioasa, schimbatoare, se plictiseste repede, are nevoie de cineva sa-i tina mintea vie si sentimentele sa fie ultraintense. Altfel, pleaca si tranteste usa fara sa se uite inapoi.

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general vorbind, barbatii par mai debusolati cand e vorba despre ce vor de la o femeie. Cred ca si femeile sunt la fel, dar se prefac mai bine,

Femeile doar vorbesc mai mult, repetand la infinit niste mantre.

Eu recunosc, habar n-am ce vreau de la o femeie, dar stiu ce nu vreau, de la aspect, pana la comportament.

Mai stiu insa si ca atunci cand dau peste ce-o trebui, o sa simt asta, deci nu ma alearga nimeni, nici nu-mi fac procese de constiinta. Viata unui om e asa de lunga, incat nu se merita sa ma agit, e suficient ca mie sa-mi fie bine si sa se vada asta, cine trebuie va veni de la sine.

Si da, cand ma apuca boala, pentru sex, mai iau ce se afla la indemana, fara vise despre relatii, potriviri&shit. Sex e sex si atat, nu necesita relationship cu cine l-a oferit, daca nu asta simt.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×