Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca nu ai avut de a face cu un `club al barbatilor parasiti`, aflati la o bere. De fapt, la mai multe beri. Unul a inceput sa si planga dupa ce a explicat ce a insemnat pt. el despartirea. Am fost martora. Ramane un mister cum m-au acceptat printre ei.

Totusi, nu cred ca filozofeaza pe tema asta.

 

Mi-e bun prieten acel barbat. Nimic mai mult. Nu s-a pus problema vreodata.

Eu nu cred.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe principiul "roata se intoarce cand nu mai conteaza".

Asta e o lectie veche a mea, dar mi-a luat vreo 4 ani sa o bag la cap. N-ai de unde sa stii deaca mai conteaza sau nu pana nu incerci sa afli.

 

Cred ca nu ai avut de a face cu un `club al barbatilor parasiti`, aflati la o bere. De fapt, la mai multe beri. Unul a inceput sa si planga dupa ce a explicat ce a insemnat pt. el despartirea. Am fost martora. Ramane un mister cum m-au acceptat printre ei.

Am avut eu de-a face. Imi venea sa-i iau la bataie.Da, la betie mai ales, se mai vaita omul, ne vaitam pe rand mai ceva decat curvele neplatite, dar dupa un timp schimbam subiectul si nu plange nimeni nimic. Ori asa, ori data viitoare evit adunarea de sclavi. Toti avem in trecut nemultumiri si neimpliniri. Dar sunt in trecut, prezentul conteaza, nostalgiile sunt doar nostalgii.

 

Vroiam doar sa arat ca de fapt nimic nu te invata ceva. In afara de a-ti imbogati vocabularul si a te familiariza cu istoria, nici cartile nu te ajuta.

Nu o lua si tu personal. Constatarea mea era doar ca SR s-a maturizat destul de mult.

heidy e capricioasa, schimbatoare, se plictiseste repede, are nevoie de cineva sa-i tina mintea vie si sentimentele sa fie ultraintense. Altfel, pleaca si tranteste usa fara sa se uite inapoi.

Heidy e Heidy. Esti misto intr-un fel. Restrospectiv, te inteleg mai bine, pe de alta parte, tu nu ma mai cunosti.

Cartile daca nu-s corelate cu experienta de viata n-au nicio valoare.

Baieti cu adevarat vii nu cred ca se mai gasesc in zilele noastre, iar putinele exemplare sunt in jur de 30. Pokemonismul a pus stapanire pe o parte din natiune, cealalta e stapanita de manelism(indiferent ca asculta manele sau nu). Au mai ramas doar exemplare ratacite, care vor sa fie ei insisi, chiar daca asta inseamna uneori izolare.

Fete vii, cu chef de viata sunt si mai putine, eu le vad ca pe gaoci goale, asteptand sa le fie umpluta viata de catre cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile doar vorbesc mai mult, repetand la infinit niste mantre.

 

 

Pai normal, beneficiaza de educatie high level de la varstele cele mai mici. Ca sa devina sotii si mame iubitoare. Totul pentru binele societatii. Se pare ca barbatul a fost inclus in calcul drept cantitate neglijabila.

 

Eu recunosc, habar n-am ce vreau de la o femeie,

 

 

 

 

Eu stiu numai cand il am in fata si vorbesc cu el.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ramane un mister cum m-au acceptat printre ei.

Nu e niciun mister, cel putin unul dintre ei spera sa ti-o traga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e o lectie veche a mea, dar mi-a luat vreo 4 ani sa o bag la cap. N-ai de unde sa stii deaca mai conteaza sau nu pana nu incerci sa afli.

Din experienta zic ca, 95%, nu mai conteaza. E o regula tampita. Poate conta numa cine si-a lasat amprenta pregnant asupra ta.

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e niciun mister, cel putin unul dintre ei spera sa ti-o traga.

 

 

 

Intr-adevar, nu e niciun mister, dar nu asta e rezolvarea. Ceva dreptate ai. Exista unul care avea ganduri si mai marete, dar nu se afla printre ei la sesiunea de lacrimogene.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai normal, beneficiaza de educatie high level de la varstele cele mai mici. Ca sa devina sotii si mame iubitoare. Totul pentru binele societatii. Se pare ca barbatul a fost inclus in calcul drept cantitate neglijabila.

Da. Pe vremuri inechitatea sociala pe baza de sex era mare, atunci chiar aveai nevoie de un barbat care sa castige painea etc. Acum nu mai e neaparat necesar. Unii barbati s-au prins de chestia asta si refuza rolul social de soti, gen eu. Stai linistita, indoctrinarea din familie a fost si la mine cu "sa fii cuminte si un sot bun", dar nu e ceva adaptat zilelor noastre. Tata inca ma freaca la cap pe tema asta si i-am zis ca o sa fac probabil si asta, cand o sa gasesc femeia potrivita, nu pe oricine. El zice ca e bun si oricine, dar e parerea lui.

Ei bine, barbatii care s-au prins de chestia asta nu mai joaca niciun rol, nu-si mai bat capul cu "casa, masina, nevasta, copii" si incep in sfarsit sa apara relatiile corecte intre femei si barbati. Ce inseamna asta ? Pai inseamna asa: facem cunostinta, schimbam ceva vorbe, ceva glume, mi se pare ca-ti place de mine, ma dau la tine, accepti, trecem la nivelul urmator, adica iesim impreuna, ne plimbam, ne cunoastem un pic mai bine, facem sex. Dupa un timp constatam ca treaba asta continua... si concluzionam ca suntem impreuna, fara ca eu sa fi cautat nevasta sau tu sa fi cautat sot.

Eu stiu numai cand il am in fata si vorbesc cu el.

Poate mai degraba simti ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heidy e Heidy. Esti misto intr-un fel. Restrospectiv, te inteleg mai bine, pe de alta parte, tu nu ma mai cunosti.

Cartile daca nu-s corelate cu experienta de viata n-au nicio valoare.

Baieti cu adevarat vii nu cred ca se mai gasesc in zilele noastre, iar putinele exemplare sunt in jur de 30. Pokemonismul a pus stapanire pe o parte din natiune, cealalta e stapanita de manelism(indiferent ca asculta manele sau nu). Au mai ramas doar exemplare ratacite, care vor sa fie ei insisi, chiar daca asta inseamna uneori izolare.

Fete vii, cu chef de viata sunt si mai putine, eu le vad ca pe gaoci goale, asteptand sa le fie umpluta viata de catre cineva.

Da, stiu ca nu te mai cunosc. Totusi, am constatat ca te-ai schimbat.

Nu stiu daca-s misto sau nu, asa sunt eu. Nici daca gasesc pe cineva asa cum sunt eu nu stiu. Poate da, poate nu. Misterioase sunt caile Domnului.

In ceea ce priveste fenomenul general, am incetat sa mai observ ce se intampla, am devenit destul de egoista si nu analizez decat ceea ce se raporteaza la persoana mea. E mai linistitor pentru nervii mei.

 

Pai normal, beneficiaza de educatie high level de la varstele cele mai mici. Ca sa devina sotii si mame iubitoare. Totul pentru binele societatii. Se pare ca barbatul a fost inclus in calcul drept cantitate neglijabila.

Daca era atat de neglijabil, nu se filozofa atat despre el.

Barbatii si femeile nu pot fi neglijabili ca si cantitate sau ca si importanta. N-au cum, ia exemplu forumul asta... citeste topicele si vezi despre ce se discuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca era atat de neglijabil, nu se filozofa atat despre el.

Barbatii si femeile nu pot fi neglijabili ca si cantitate sau ca si importanta. N-au cum, ia exemplu forumul asta... citeste topicele si vezi despre ce se discuta.

 

In general, in cadrul familiei, barbatul e cantitate neglijabila. Social, politic si, mai ales economic, nu. Dar nu e ok asa.

 

Poate mai degraba simti ? eusa_think.gif

 

 

Da, simt. Dar, de regula, am nevoie de cineva care sa imi traduca pe `stiu`, `gandesc` in `simt`. Multumesc.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×