Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut!

 

Am renovat de curand si m-am gandit sa schimbam si mobila fiindca cea pe care o avem a ramas de la parinti si s-a deteriorat in timp. As vrea ceva clasic, elegant; am fost prin Ikea, la Mobexpert si la depozitele de mobila din Ghencea dar am vazut ca predomina mai mult modelele moderne. Aveti idee de vreun magazin de mobila clasica in Bucuresti?

 

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt mai multe magazine de mobila clasica dar preturile sunt pe masura; eu stiu un magazin bun Simex dar cred ca nu are un punct de prezentare si in Bucuresti; ar putea eventual sa le transporte in Bucuresti

altfel in Bucuresti ar fi Alsadesign, Mavis si bineinteles eterna Elvila care inca mai face mobila 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee de vreun magazin de mobila clasica in Bucuresti?

 

Pune un anunt in ziar dar si pe net, vei fi surprins de rezultate. Precis sint multi care ar vinde mobila clasica nefolosita de pe care au sters doar praful decade la rand! Ai mai gasi si alte obiecte de decorare la pret bun ca oamenii vor sa reduca deja inventarul casei dupa ce ies la pensie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos, am cautat acum pe net si intr-adevar, la Mobila Simex preturile nu sunt ft mici, dar, din ce-am vazut pe site, mobila este din lemn masiv si este foarte atent lucrata pana la cel mai mic detaliu. Nici eu nu mai auzisem de ei in Bucuresti pana acum, dar pe site apare ca au sediu si aici, printre alte orase din tara.

La Elvila am fost in urma cu ceva timp si am vazut multe modele moderne, erau putine cele clasice.

O sa fac o vizita la Simex, din ce-am reusit sa vad in fotografii mi se pare ca denota o eleganta aparte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

O sa fac o vizita la Simex, din ce-am reusit sa vad in fotografii mi se pare ca denota o eleganta aparte.

 

Daca gasesti ceva la ei si te hotarasti la un model poate ne arati si noua ce ai ales.

Nu de alta, dar sunt extrem de curioasa mai ales in domeniu de design si mobilier! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie nu-mi place mobila asa zis clasica. Asta fiindca cei mai multi producatori fac niste mobile clasice lipsite de gust, incarcate de o mie de sculpturi, feronerie, ornamente si brizbrizuri de te apuca durerea de cap. Daca gasesti unul din zece care sa urmeze linii clasice simple, neimpopotonate.

 

Aveti idee de vreun magazin de mobila clasica in Bucuresti?

 

Dar, daca iti place mobila clasica, poti da o tura si la Mobexpert. Au ceva colectii clasice acceptabile, au si mobilier stil englezesc, cu canapele de piele etc. Desigur ca preturile nu sunt deloc mici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi plac mult produsele facute de Szel Mob si au preturi acceptabile

ii gasesti pe net

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×