Sari la conținut
Forum Roportal
Avalon73

Noile conditii de inchiriere - My way or high way!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu mai țin pasul chiriașii cu pretențiile proprietarilor: „Fără trei luni garanție, o lună chirie, contractul făcut pe o lună - Adio închirieri!”

Avand in vedere că majoritatea chiriasilor sunt putinieni, zamolxieni, dacopați și tot felul de sociopați gândaci de colorado care se cacă pe pereții locuințelor inchiriate, vă sfătuiesc ca unul cu o experiență de 10 ani în inchiriat imobile - NU-I IERTAȚI! NU MERITĂ! 

Pt. chiriași: nu vă convine? Puteți băga mâna adânc în buzunare și vă puteți cumpăra locuință proprie unde puteți face ce vreți. Dacă din munca mea mi-am cumpărat o locuință pot să pun ce condiții vreau eu. Ori le respectați, ori dormiți sub cerul liber. Și cu asta, basta...

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Avalon73 said:

...

Avand in vedere că majoritatea chiriasilor sunt putinieni, zamolxieni, dacopați și tot felul de sociopați ... Și cu asta, basta...

ai nimerit, ca de obicei, ca nuca-n perete

cei pe care-i etichetezi ca fiind putinieni, zamolxieni, dacopați, sunt, de regula, conservatori, familisti, nationalisti, suveranisti cu simtul proprietatii

si n-ar prea sta cu chirie la colonialistii occidentali, frustatii capitalisti, ar prefera oricand o bojdeuca si o bucata de pamant pe care s-o munceasca, dar sa fie a lor

daca ai ceva de inchiriat, vei avea clienti angajatii multinationalelor, cearta-te cu ei si cu ideologia neo-marxista

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, Rayn a spus:

ai nimerit, ca de obicei, ca nuca-n perete: - cei pe care-i etichetezi ca fiind putinieni, zamolxieni, dacopați, sunt, de regula, conservatori, familisti, nationalisti, suveranisti cu simtul proprietatii si n-ar prea sta cu chirie la colonialistii occidentali, frustatii capitalisti, ar prefera oricand o bojdeuca si o bucata de pamant pe care s-o munceasca, dar sa fie a lor daca ai ceva de inchiriat, vei avea clienti angajatii multinationalelor, cearta-te cu ei si cu ideologia neo-marxista

Precis inca n-a aparut conditia de cumparat o casa de LUX intr-un loc cu gard si portar 24 de ore!!!  Sa vezi distractie acolo: - platesti scump de vreo 3 ori mai mult decat o casa independenta = una pe un lot si fara portar, pentru ca are toate alea noua si este ceva mai mare, iti asigura si linistea noptii portarii.   

La prima vedere totul pare normal si luxos pana ai uitat sa smulgi buruienile din gradina mica din fata geamului de la living room si ai primit o amenda usturatoare deja aruncat in spatele valorii casei, si-l vei achita cu dobanda respectiva care deja s-a prelungit cu 4-6 luni achitarea casei!!!

Asta nu ti se comunica, dar il vei afla daca vrei sa-l vanzi si n-ai drept ca nu-i al tau nimic de acolo :eek:  Unii mai bat si cuie in pereti sa agate tablouri si la fel patesc cu amenda, ca si daca pui o floare in geam sau lasi pantofi sau altceva inafara de usa de intrare, sau masina parcata, alta perdea pe geam decat au pus ei, sint zeci de feluri de nimicuri de ce se leaga HOA = Home Owners Association, in care cotizezi cu o suma de bani urias lunar pe langa ratele lunare al casei, reprezinta chiria lunara pentru locul pe care-i ridicat casa de lux care la fel nu-i rambursabil daca l-ai vinde locuinta de LUX.   Pacaleala evreiasca la patrat, dar multi romani se lauda cu locul pe care-l stapanesc si raman cu atac de inima cand ar vrea sa se debaraseze de banii aruncati pe geam si nu pot, ca au semnat orice hartie fara sa citeasca ce contine doar sa faca gelos pe unu sau altu din cunostinte.     

Eu n-am acea plata de HOA, este a mea tot ce am, casele noi sint sub aceasta stapanire, ca unii sint stapanii pamantului, iar altii-l  "developeaza" intr-un cartier mic cu piscina si sala de gym si alte nimicuri, dar n-ai parcare, strada este folosit aproape de toti ca in garajul de 2 masini, abia intra 1 masina si altele.   Au primit cate-o casa din asta californienii care stau pe aici pe timp de votari sa dea cu democRATSii inainte.        

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/10/2024 at 11:32 PM, Avalon73 said:

Rezumat: nu te pune cu prostu ca are mintea tatuată! 

la ce te poti astepta daca asta promovezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×