Sari la conținut
Forum Roportal
Mafi23

ajutor urgent pls placa video

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o placa video msi radeon 4870 1gb ddr5, se supraincalzeste la peste 110 grade celsius cand sunt in joc, fapt ce duce la oprirea calculatorului, iar cand nu sunt in joc ramane undeva intre 80 si 100, ce sa fac sa nu se incalzeasca asa tare.

Are cineva ceva idee?

 

Vreau sa mentionez ca problema a aparut numai acuma, dupa ce am reinstalat windowsul, inainte am avut windows 7 ultimate x64, acum am windows 7 ultimate x 32, nu stiu daca are ceva deaface asta dar am zis sa mentionez.

Inainte nu a facut niciodat astfel de probleme, intradevar nu am monitorizat temperatura, dar nu se oprea calcu cand eram in joc ca acuma.

 

configuratie calculator in rest, 4 gb ram, procesor dual core 6000+

 

 

orcum poate sa fie ceva de la drivere, sau...alceva.-------------- ori ii ceva problema tehnica:?> are rost sa il trimit sau nu la garantie, si daca da ce sa le zis ca se supraincalzeste>

 

de curatat am curatat placa video de praf si ventilatorul, dar problema se mentine in continuare<

Editat de Mafi23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te la Catalyst Control Panel - cum e setat ventilatorul? O fi luat-o driverul pe aratura si nu tureaza suficient ventilatorul - n-ar fi primul caz de genul asta... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am reinstalat windows 7 x64, acum sunt alte drivere de la calyst,

cand nu sunt in full load temperatura nu trece de 70 grade, dar cand sunt in joc iara urca la peste 100 grade

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×