Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Topic demn de retinut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am vazut sute de titluri pe mai toate forumurile si blogurile, "conteaza aspectul fizic,pun fetele pret pe suflet,suflet vs fizic,ce apreciaza o fata la un baiat,cum s-o cuceresc" samd.Rasfoind asemenea topicuri,am observat ca toate persoanele de gen feminin,ai sfatuiau pe baieti,fara rea intentie,ca acestia sa se poarte cu fetele frumos,respectuos,sa le asculte si sa le inteleaga.Nimic rau de zis pana aici.Mai departe,sfatuitoarele noastre le spune baietilor ca spre deosebire de ei,fetele se uita mai intai la suflet,fetele nepunand mare pret pe fizic,asa cum fac baietii.Greseala pe care o fac femeile cand dau sfaturi baietilor in leatura cu fetele,este aceea ca nu specifica foarte clar ce inteleg ele,sfatuitoarele,prin notiunea de suflet.Probabil ar dori sa spuna ca fetele sunt atrase de caracterul si personalitatea baietilor,insa si aici lucrurile sunt confuze.

 

Inghitind galusca,baietii se apuca sa fie niste crestini exemplari (:blink: ) atunci cand vor sa cucereasca o fata si.... o dau in bara rau de tot.Unii devin frustrati si complexati,altii isi formeaza o multime de prejudecati despre femei. A cui este vina? a baiatului care a fost refuzat sau a fetei care,chipurile,nu a stiut sa aprecieze niste sentimente sincere? (lol) Vina este a femeilor care sustin sus si tare si declara pe unde au ocazia ca fetele/femeile se uita la suflet,nepunand mai deloc pret pe aspectul fizic al baietilor/barbatilor.Femeile care afirma asa ceva nici nu-si dau seama cat de periculoase sunt astfel de afirmatii si cate vieti pot distruge asemenea "clisee pacifiste".Fetelor,femeilor,care cititi din intamplare acest post,nu va mai invatati prietenii,fratii,verii,asemenea bazaconii!Voi nu va doriti fericirea si implinirea fiilor/fratilor vostri?Sunt sigur ca raspunsul este afirmativ.Pai si atunci de ce nu le spuneti adevarul? Spuneti-le ce v-a atras pe voi la partenerii cu care ati fost? Nu prea stiti ce va atras? Va atras "acel ceva inexplicabil"? credeti ca acel ceva este ceva mistic something like...suflet,inima&shit? Decat sa le spuneti asemenea aberatii,mai bine nu le mai spuneti nimic.Daca va atras sufletul si caracterul,atunci voi cand atrageti barbatii de ce nu investiti in suflet si in caracter ci investiti foarte mult,poate cel mai mult in aspectul fizic?

 

Cheia succesului,pentru a atrage persoanele de sex opus,este sa stii cum sa te faci atragator dpdv sexual. (valabil si pt fete si pentru baieti)

Instinctiv,femeile stiu ce trebuie sa faca pentru a atrage barbatii si mai stiu si ce anume atrage barbatii.Nu degeaba,primul lucru care-l fac femeile,este sa arate cat mai bie,investind timp si bani in fizicul lor.Femeile arata mai bine decat barbatii.Din 10 femei,8 sunt frumoase,din 10 barbati poate doar unul este macar frumusel.Si asta pentru ca barbatii nu investesc atat in fizicul lor pe cat investesc femeile,pentru ca ei stiu ca femeile nu pun prea mult pret pe fizic.Barbatii sunt atrasi de formele femeilor,asta in primul rand.Formele femelor creeaza in barbati [/b]atractie sexuala[/b] Atractia sexuala uneste doua persoane de sex opus.Barbatii sunt sinceri si recunosc ce lucruri ai atrage la femei,in schimb,femeile tind sa complice f. mult lucrurile cu explicatiile lor.Ori dau explicatii si sfaturi complet eronate,ori nu stiu deloc sa explice.Toate materialele de seductie sunt scrise de barbati,in loc sa fie scrise de femei,cum ar fi logic,pentru ca ele stiu mai bine ce anume le atrage la barbati.

 

Ca baiat,daca vrei sa ai succes la fete,trebuie sa inveti ce lucruri creeaza atractie sexula intr-o fata.

1.Simtul umorului si cultura generala,te fac sa fii agreabil

2.Siguranta de sine- ai indica femeii ca nu te sperii in fata pericolelor,ca poti sa o aperi pe ea si pe puiul vostru de dusmani.Asadar,aceasta calitate este una de baza,de "supravietuire",de aceea femeia va dori sa aiba urmasi asemeni tie,drept urmare va dori sa se cupleze cu tine,sau mai pe scurt,simte atractie sexuala fata de tine.

3.Banii sau pozitia sociala.Nu,nu trebuie sa crezi ca femeile sunt materialiste.Banii sau pozitia ta sociala ai indica femeii ca tu esti un mascul care a reusit sa supravietuiasca,ba chiar sa prospere,drept urmare,va dori sa aiba urmasi asemeni tie,adica va simti atractie sexuala.

4.Un fizic reusit/armonios/placut privirii.Un fizic puternic ai indica femeii ca tu ai putea s-o aperi pe ea si pe copii vostri.Deasemenea,un fizic placut privirii ai spune femeii ca odraslele voastre vor semana cu tine.

5.Charisma,inseamna sa stii sa imbini toate punctele de mai sus;Sa ai simtul umorului,sa stii sa vorbesti,sa fii sigur pe tine,iar corpul tau sa indice acest fapt (limbajul corpului) sa dai de inteles fetei pe care vrei s-o cuceresti ca baii nu sunt o problema pt tine,sa-i arati fetei pe care vrei s-o cucersti ca stii sa te ingrijesti si iti pasa de fizicul tau,in definitv de sanatatea ta.

 

-Unii baieti/barbati,au vrajeala,adica stiu sa simuleze toate conditiile de mai sus,insa,in realitate neavand nimic din toate acestea.De aceea,sfatuiesc pe fete sa testeze mai mult si mai bine terenul.De exemplu golanii,astia au succes la (unele) fete pentru ca stiu doua lucruri din instinct: sa aiba tupeu (siguranta de sine) si sa se faca atragatori dpdv fizic.

 

-Raspunsul la alte intrebari de-ale tale s-ar putea subantelege destul de usor,acum ca,cunosti legile de baza ale atractiei.

Tine minte: ca sa ai succest la fete,trebuie sa stii sa creezi atractie sexuala.Daca o fata te vede timid,retras,"baiat cuminte',n-o sa fie cu tine in vecii vecilor,deoarece,instinctul ai spune ca or sa va manance tigrii si pe tine si pe ea.:blink:.Daca stai mult cu o fata (mai mult de doua intalniri) fara sa o abordezi fizic,instinctul ai va spune ca esti timid, neexperimentat,adica un fricos care fuge din fata pericolului in loc sa-l infrunte.

In loc sa pierzi o gramada de timp pe net sau citind o mie de carti,mai bine faci ce ti-am scris eu aici si iti va fi de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde sunt fetele,sa comenteze?

 

P.S. cred ca titlul topicului nu e bine ales,pentru ca nu lamureste tema.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la agatat :blink:

:blink:

 

fnf-ule tata unde esti,sa vezi scoala aici!

 

Mai e ceva de comentat?

nu comentez!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Idei bune, ortografie jalnica. Asta apropo de cultura generala. E cam nasol sa dai sfaturi pe care sa nu le aplici tu insuti.

 

In alta ordine de idei, psihologii spun ca relatiile care se bazeaza strict pe atractie sexuala rezista cam pina la 7 ani, dupa care se rupe filmul si se ajunge, de cele mai multe ori, la divort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iintai cucereste , indragosteste-te si apoi ne povestesti ce si cum,,,,nimic interesant fata de tot tam-tam-ul care se face asupra acestui subiect... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×