Sari la conținut
Forum Roportal
Mantra

Poate stie careva ce inseamna asta

Postări Recomandate

M-am gandit sa scriu despre asta desi pare un subiect aiurit. Imi dau seama ca nu sunt singura persoana care experimenteaza asa ceva, deci ar fi interesant de aflat cum procedeaza altii cand se gasesc in astfel de situatii. De cand ma stiu am un efect devastator asupra lucrurilor din jur mai ales asupra televizoarelor, aparatelor de fotografiat, telefoanelor, calculatoarelor etc. Nu mai spun de becurile care se sparg/ard la 2-3 saptamani. Mi se-ntampla pana si cu masini, trenuri, tramvaie etc. Fie nu mai circula, fie se-ntampla nu stiu ce prostie, se defecteaza etc.

Am observat ca pot influenta si in bine dar mai ales in rau daca gandesc...Asta nu inseamna insa ca ma ocup de magie neagra si alte porcarii, sunt o persoana credincioasa. Problema e ca am obosit sa tot am parte de atatea "obstacole" si nu cred ca e vorba doar de mine si de gandirea mea. Sunt multe momente cand gandesc pozitiv, optimist bla-bla si degeaba.

Pe masura ce trece timpu' constat nu numai ca inca se intampla astfel de fenomene, mai mult, apar alte treburi. Ieri, de exemplu, eram in bucatarie si-mi luam ceasca de cafea cand a zburat de sus, de pe dulap o furculitsa ( am un set d-ala de plastic uitat pe acolo de ceva vreme...) care era totusi in punga. Bun, m-am obisnuit cu farfuriile care parca danseaza in suportul ala de plastic adesea, cand ma intorc eu in camera. Si exemplele pot continua (am un lung sir de experiente, unele mai putin placute) da' deocamdata prefer sa ma opresc aici.

Well, poate are careva ceva de spus (sau nu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o prietena in prezenta careia se intampla chestia cu aparatura care se strica sau functioneaza anormal/ciudat sau becuri care se ard instant cand pune mana pe intrerupator, etc. Am inteles ca i se intampla chiar frecvent. De obicei cica se intampla cand e mai agitata sau in orice caz cand are o stare de hiperexcitabilitate nervoasa. Ce e mai funny, este ca mi-a povestit ca i s-a intamplat ca nu numai ca la ea sa inceapa sa se comporte PC-ul ciudat ci si la persoana cu care comunica in momentul respectiv :eek: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Well, poate are careva ceva de spus (sau nu)

 

Stiam de existenta unui institut de masurare a capacitatilor , da'... n'am gasit nimic pe net.

 

Poate stie cineva totusi !

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O fi, da' nu asta ma intereseaza. Asa exista si azil de nebuni, ce sa fac, sa ma duc in vizita? :eek:

 

Daca'i cazul ?! ... :)

 

Oricum, e o experienta de neuitat vizita intr'un asemenea loc.

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O fi, da' nu asta ma intereseaza. Asa exista si azil de nebuni, ce sa fac, sa ma duc in vizita? :eek:

Eu zic ca mai intai sa intelegi fenomenul de telekinezie pentru a putea intelege ceea ce ti se intampla! Dar, in primul rand, inceteaza sa desconsideri ceea ce nu cunosti! A crede nu este echivalent cu a sti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am pretins nicio clipa ca detin adevaru' absolut, iar despre desconsiderare nici nu poate fi vorba. As dori ceva legat doar de subiect, simplu :) Sa ma contrazic, sau sa dau indicatii nu-mi sta in fire

 

Daca'i cazul ?! ... :eek:

 

Oricum, e o experienta de neuitat vizita intr'un asemenea loc.

 

 

Sa inteleg ca ti-a placut pe acolo?:P

Editat de Mantra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am auzit, in aceste cazuri, este vorba o energie in exces pe un anumit nivel, iar tot ceea ce tine de electricitate e in legatura cu anumite aspecte de pe centrul energetic numit Swadisthana.

Editat de Aarc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×