Sari la conținut
Forum Roportal
Darkyn

Pupincuristi

Postări Recomandate

Cu totii ii cunoastem. I-am intalnit cu totii la serviciu. Sunt acei oameni care in loc sa isi vada de treaba lor si sa isi indepliniasca atributiile sunt prea ocupati cu suflatul in urechile sefilor. Ii gasiti in spatele sefilor gata de pupat si gata sa ceara mai mult de lucru doar de dragul de a arata bine. Acestia sunt cea mai josnica subspecie de oameni, nu ii preocupa decat sa arata bine in fata sefilor si nu ii intereseaza cum obtin asta: toarna pe toata lumea, cer de munca in prostie, fac ore suplimentare la nesfarsit. Practic sunt niste sclavi de buna voie si nesiliti de nimeni. Cu totii ii cunoastem si ii "indragim", Datorita lor ajungem si noi sa muncim ca niste sclavi si sa picam prost in fata sefilor pt simplul fapt ca nu suntem niste pupincuristi fara viata care traiesc pentru a linge seful cu orice ocazie.

 

 

Asta e parerea mea. Daca ati intalnit si voi aceste specimene si ati dori sa spuneti ceva despre asta va astept la discutii

Editat de LauraNR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cand pupincuristii sunt aia care muncesc peste program? La urma urmei, muncesc pe timpul lor, pe nervii lor, poate vor sa castige un ban in plus, ca la viata de rahat care se duce in Romania...

Cine te impiedica sa faci si tu ore suplimentare?

 

iar daca muncesc fara sa fie retribuiti, atunci sunt niste idioti care ii lasa pe altii sa profite de pe urma lor. Sefului cred ca ii e paralel cine e sclavul, atata timp cat munca se face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cand pupincuristii sunt aia care muncesc peste program? La urma urmei, muncesc pe timpul lor, pe nervii lor, poate vor sa castige un ban in plus, ca la viata de rahat care se duce in Romania...

Cine te impiedica sa faci si tu ore suplimentare?

 

iar daca muncesc fara sa fie retribuiti, atunci sunt niste idioti care ii lasa pe altii sa profite de pe urma lor. Sefului cred ca ii e paralel cine e sclavul, atata timp cat munca se face.

 

 

problema nu e ca muncesc peste program, ideea e ca muncesc mult si prost...mai bine zis nu prea muncesc...doar se fac ca muncesc de dragul sefilor si tot prostii fac si treaba lor....si de parca nu ar fi de ajuns mai cer si in plus...deci nu muncesc dar cer mult de lucru pentru restul prostimii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu totii ii cunoastem. I-am intalnit cu totii la serviciu. Sunt acei oameni care in loc sa isi vada de treaba lor si sa isi indepliniasca atributii sunt pea ocupati cu suflatul in urechile sefilor. Ii gasiti in spatele sefilor gata de pupat si gata sa ceara mai mult de lucru doar de dragul de a arata bine. Acestia sunt cea mai josnica subspecie de oameni, nu ii preocupa decat sa arata bine in fata sefilor si nu ii intereseaza cum obtin asta: toarna pe toata lumea, cer de munca in prostie, fac ore suplimentare la nesfarsit. Practic sunt niste sclavi de buna voie si nesiliti de nimeni. Cu totii ii cunoastem si ii "indragim", Datorita lor ajungem si noi sa muncim ca niste sclavi si sa picam prost in fata sefilor pt simplul fapt ca nu suntem niste pupincuristi fara viata care traiesca pentru a linge seful cu orice ocazie.

 

 

Asta e parerea mea. Daca ati intalnit si voi aceste specimene si ati dori sa spuneti ceva despre asta va astept la discutii

 

Un asemenea topic aveam de gand sa deschid cu cateva zile in urma,dar trecand peste momentul ,,critic" l-am lasat pentru alta data.

Am detestat mereu genul asta de oameni.

I-am intalnit incepand cu scoala generala,liceu,facultate si acum in viata de zi cu zi.

Prefer sa-i ignor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acestia sunt cea mai josnica subspecie de oameni, nu ii preocupa decat sa arata bine in fata sefilor si nu ii intereseaza cum obtin asta: toarna pe toata lumea, cer de munca in prostie, fac ore suplimentare la nesfarsit. Practic sunt niste sclavi de buna voie si nesiliti de nimeni. Cu totii ii cunoastem si ii "indragim", Datorita lor ajungem si noi sa muncim ca niste sclavi si sa picam prost in fata sefilor pt simplul fapt ca nu suntem niste pupincuristi fara viata care traiesca pentru a linge seful cu orice ocazie.

Laura NR (Nota Redactiei ?), eu cred ca tu doar ai acumulat ceva frustrari si asta nu datorita muncii in exces sau profesionalismului , altfel nu realizez cum ii poti numi "subspecie" .

 

 

Am detestat mereu genul asta de oameni.

I-am intalnit incepand cu scoala generala,liceu,facultate si acum in viata de zi cu zi.

 

Si de ce ia'i detestat, ca isi doresc o viata decenta , un viitor mai bun copiilor lor , sau pentru faptul ca's mai determinati ?

 

Am facut si eu greseala asta , sa'i desconsider , insa sunt oameni cu vise si sperante , la fel ca si noi .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar,ei sunt o alta specie.S-a exprimat in graba. :ok:

 

Si de ce ia'i detestat, ca isi doresc o viata decenta , un viitor mai bun copiilor lor , sau pentru faptul ca's mai determinati ?

 

Am facut si eu greseala asta , sa'i desconsider , insa sunt oameni cu vise si sperante , la fel ca si noi .

 

Mai,Raule...cand te lovesti zilnic de ei,asa-ti trece de spiritualitate si alte alea :P

Dar nu este corect sa-ti doresti o viata decenta fiind onest si nu o lichea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laura NR (Nota Redactiei ?), eu cred ca tu doar ai acumulat ceva frustrari si asta nu datorita muncii in exces sau profesionalismului , altfel nu realizez cum ii poti numi "subspecie" .

 

 

 

 

Si de ce ia'i detestat, ca isi doresc o viata decenta , un viitor mai bun copiilor lor , sau pentru faptul ca's mai determinati ?

 

Am facut si eu greseala asta , sa'i desconsider , insa sunt oameni cu vise si sperante , la fel ca si noi .

 

Laura NR (Nota Redactiei ?) - :P no way

 

Nu am acumulat frustrari de nici o natura, poate m-am exprimat prea dur si de aceea ai avut impresia asta.

 

Un om normal nu are ca scop in viata cum sa se fofileze mai bine, sa munceasca mai putin, sa barfeasca si sa se bage acolo unde nu isi are locul.

 

 

 

Merci Otilia....asta vroiam sa spun.

Editat de LauraNR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te afecteaza comportamentul lor, automat acumulezi frustrari. E natural.

Intrebarea mea e... daca va deranjeaza, de ce nu faceti ceva? Nu exista un sistem de verificare, care, ce munca a executat, acolo nimeni nu da socoteala pentru munca lui, nu exista supervizare? Toti sefii se lasa pupati in dos si ii nedreptatesc pe ceilalti angajati, favorizandu-i pe astia ?

Iar voi taceti si va lasati oprimati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×